Skocz do zawartości

Uwaga, fotozagadka!!!


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Po pierwsze primo, ja jestem prawicowa czarna sotnia. Na prawo ode mnie to już chyba tylko sciana...;-)

Po drugie sekundo, chodziło mi o te symboliczne róże, co to je Leszek M. wręczał działaczkom w tamtej kampanii wyborczej...

Po trzecie tercjo, miałem akurat takie zdjęcie, lepszego mi się nie chciało szukać - ale przeca widać parę charakterystycznych elementów, nie? Złej tanecznicy to i rąbek u spódnicy przeszkadza... ;-) a Wielkopolanin walnie poranne kakao i od razu sypnie prawidłową odpowiedzią... - pewnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To czerwone cuś jest obecnie produkowane ?

Chwilowo nie.

Tam z tyłu to jest druga klamka, czy jakaś plama?

Klamka.

Z taką bardzo prawicową prawicą to mi się takie osie kojarzą, bynajmniej nie chodzi o rajdy (tylko o państwa)...

Jak masz na myśli państwa osi Berlin-Rzym-Tokio, to pudło ;-) Faszyzm jak dla mnie jest formą lewactwa, a w wydaniu włoskim to już szczególnie, natomiast z militaryzmu wyleczyła mnie zaszczytna, zasadnicza służba wojskowa - wiele lat temu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten samochód to nie jest jakieś Ferrari, o którym nie słyszałem ?

 

Głównie mam na myśli Berlin, (Włochy były takie jaki wiatr aktualnie wiejący) wprawdzie interesuję się głównie techniczny aspektem WW2, lecz obiło mi się o oczy, że Rzesza (czy Rzesz, jak się pisze ?) była bardzo prawicowym państwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czterodrzwiowe Ferrari...? Hmmm, może...? :roll: :wink:

 

Offtop:

A co do prawicowości III Rzeszy, to rzecz jest dyskusyjna. Wszystko w tym, jak zdefiniujesz "prawicowość" - a możliwości są rózne. Na przykład, jak ktoś nie lubił komunistów i trzymał ich pod kluczem, jak np. Hitler, to już - bitte - był prawicowy. No, ale z drugiej strony, przez 8 z 12 lat swoich rządów Adolf świetnie współpracował z Sowietami.

Upraszczając - moim zdaniem, "lewicowość" faszyzmu to m.in.:

- jego geneza i autoidentyfikacja: "socjalizm", z przymiotnikiem "narodowy", niemniej jednak;

- skłonność do państwowej kontroli nad gospodarką (nie tylko w czasie wojny, co byłoby zrozumiałe) oraz rozbudowy systemu reglamentacji, opieki społecznej, gigantyczny poziom redystrybucji dochodu narodowego przez budżet;

- niechęć do "starych" struktur i obyczajów społecznych, rewolucyjny zapał w budowaniu "nowego" (człowieka, społeczeństwa, nawet religii).

Naszej powojennej i współczesnej pseudolewicy takie myślenie nie jest na rękę, więc uparcie buduje schemat Hitler=prawica, ale moim zdaniem to bzdura... Natomiast nie dziwię się, że "tak Ci się obiło o uszy". Często się "obija" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...