Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

ja odgrzebie troche temat. Chcialbym wymienic glosniki w STI '03, bo aktualne trzeszcza. Nie chce wygluszac drzwi, montowac nie wiadomo czego - chcialbym miec dzwiek jaki jest tylko bez trzeszczenia jak podglosze radio.

 

Pytanie:

1. Czy wymieniac na OEM glosniki, czy moze sa jakies lepsze aftermarketowe, ktore wejda bez przerobek (zadnych dystansow itp.)

2. Dlaczego w OEM Subaru tweetery nie maja zwrotnicy, a we wszystkich kompletach aftermarketowych takie zwrotnice sa konieczne?

 

Pytam, bo chcialbym po prostu wymienic glosniki, zeby nie harczaly. Ale zrobic to w taki sposob, zeby wymienic przod, tyl i tweetery bez dokladania nowego osprzetu, typu wytlumienie, zwrotnice, dystanse.

 

I tak wiekszosc czasu slucham wydechu, ale raz na jakis czas chce sobie cos posluchac w radiu glosniej i wtedy szlag mnie trafia.

 

Znalazlem jeszcze taki upgrade kit dla subaru:

 

http://www.subarugenuineparts.com/product_info.php?products_id=466

http://www.subarugenuineparts.com/product_info.php?products_id=240

 

Ktos wie, czy to bedzie pasowalo do STI '03? Druga sprawa, ze jak juz mam tyle wydac na glosniki, to pewnie w tej cenie lepszy aftermarket sie kupi, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemu - w ogóle sobie nie zawracaj głowy OEM-ami i wydaj 300 PLN na wygłuszenie drzwi STP ( mimo, że nie chcesz, a 500 PLN to już zrobione Dynamatem.)

Wygłuszenie ma kolosalne znaczenie - nawet jak kupisz te nowe głośniki podkręcisz muzykę to i tak nie będziesz zadowolony z dźwięku poprzez to puste drzwi zniekształcają dźwięk.

 

Kup w miarę dobre głośniki na przód - zapomnij o tyle - chyba, że czeto wozisz pasażerów na kanapie i bardzo Ci zależy.

I bez kompletu na przód ze zwrotnica się nie obejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dostałem w kpl. z autem zrobione audio (wzmacniacz, subwoofer, gwizdki, przednie głośniki fajne etc. ale okazało się, że to nie gra tak jak powinno. Kumpel pogmerał poustawiał co trzeba, jeden głośnik "przewinął" bo trzeszczał i teraz jest o niebo lepiej. Pozostało mi wymienić tylko wygłuszenia auta bo to z jakiś takich mega ciężki i niefajnych mat jest, ale to kawałek po kawałku znaczy nie wszystko na raz. Jak ktoś z Wawy to polecam Marcysia z https://www.facebook.com/pages/Tony-Dzwieku/236924446353298?fref=ts ogarnia i nie jest drogi, a jak się powołacie na mnie to i rabacik jakiś będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam się do inwestycji w radio, głośniki i maty w forku. Radio ma być 2 din w miejsce seryjnego, z możliwością rozbudowy o nawigację. W zasadzie rozważam 3 firmy: Kenwood (chyba navi z mapami Garmina), Alpine (Automapa?) i Pioneer (nie wiem jakich map korzysta). Które modele są warte uwagi? Wymagania niezbyt duże:

1. możliwość rozbudowy o moduł GPS i nawigację (chcę rozgraniczyć wydatki, a jakąś nawigację mam)

2. zestaw głośnomówiący Bluetooth obsługujący telefony iPhone i HTC

3. możliwość odtwarzania filmów i muzyki z pamięci flash lub telefonu/mp3

4. podłączenie kamery cofania (czeka kupiona dawno temu)

5. możliwość podpięcia dodatkowego monitora (jak mi córka podrośnie)

6. solidna jakość, niekoniecznie najwyższa półka, ale też nie podstawowe modele

 

Co do głośników wyboru nie dokonałem więc jakieś ciekawe sugestie wezmę pod uwagę. Prawdopodobnie będę zamawiał na ebay'u z racji miejsca zamieszkania i ograniczonego tu wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktos wie cos na temat radia Ca-Fi ?

 

http://streetfx.com.au/store/index.php?dispatch=products.view&product_id=30223

 

Interesuje mnie czy wymiarami wejdzie do forka 2007.

 

Bardzo mnie interesuje ze wzgledu na lacze ODB2 i mozliwosc monitorowania jakis parametrow. Prosze o opinie jesli ktos posiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wypadają moduły nawigacji? Czy na jakieś dodatki warto dołożyć trochę, czy raczej wszystkie będą miały podobne wyposażenie?

 

A co z twiterami? W moim forku nie ma miejsca w trójkącie przy lusterku, więc ich nie planuję, błąd?

 

Sent with HTC & Taptalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy w które modele celujesz i jaki masz budżet na jednostkę centralną. Kenwood to navi Garmin, miałem dedykowany do VAGa - bardzo dobrze działał. Pozostałe nie pamiętam ale w specyfikacjach technicznych znajdziesz na pewno.

Dziś szukałbym czegoś z Alpina, ja do siebie wybrałem 1DIN właśnie od tego producenta : http://www.alpine.com.pl/p/Products/bluetooth-and-usb8/cde-178bt

Tweetery koniecznie - bez nich nie ma wysokich tonów, czyli zostaje tylko bas. Nie daj się namówić na głośniki dwudrożne nieodseparowane. Żeby to miało sens musi być zestaw woofer ze zwrotnicą i tweeterem.

Do mojego budżetowego grania wybrałem Focal z serii http://pl.horn.eu/pl/PL/PRODUKTY/DO_SAMOCHODU/FOCAL/PERFORMANCE/KIT_P_165V15?s1=1

W piątek montaż pierwszej części zestawu, potem dołoży się wzmacniacz i subwoofer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Impreza '03 - Planuję wcisnąć z przodu Hertz DSK 165.3 Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej grubości dystans zastosować, żeby boczek bezproblemowo się zatrzaskiwał, a szyba opuszczała?? :)

Edytowane przez Dyziek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kratki takiej jak były seryjnie montowane, pewnie w bogatszej wersji, więc będę chyba musiał wiercić otwory albo coś.

 

Sent with HTC & Taptalk 2

i bardzo dobrze, że nie ma, bo pod tą seryjną mieściły sie tylko 1,5 cm tweetery ;)

te trójkaty można fajnie zrobić (swoje zdjęcia wkleję wieczorem), alternatywnie mozesz zrobić tak (to nie u mnie):

 

29870d1303173493-aftermarket-tweeter-install-t3.jpg

 

Impreza '03 - Planuję wcisnąć z przodu Hertz DSK 165.3 Czy ktoś może mi powiedzieć jakiej grubości dystans zastosować, żeby boczek bezproblemowo się zatrzaskiwał, a szyba opuszczała?? :)

kup dedykowane do tego modelu i na pewno wszystko wejdzie jak należy Edytowane przez anakinsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kratki takiej jak były seryjnie montowane, pewnie w bogatszej wersji, więc będę chyba musiał wiercić otwory albo coś.

 

Sent with HTC & Taptalk 2

i bardzo dobrze, że nie ma, bo pod tą seryjną mieściły sie tylko 1,5 cm tweetery ;)

te trójkaty można fajnie zrobić (swoje zdjęcia wkleję wieczorem), alternatywnie mozesz zrobić tak (to nie u mnie):

 

29870d1303173493-aftermarket-tweeter-install-t3.jpg

 

 

 

no to jest wynalazek !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma kratki takiej jak były seryjnie montowane, pewnie w bogatszej wersji, więc będę chyba musiał wiercić otwory albo coś.

 

Sent with HTC & Taptalk 2

i bardzo dobrze, że nie ma, bo pod tą seryjną mieściły sie tylko 1,5 cm tweetery ;)

te trójkaty można fajnie zrobić (swoje zdjęcia wkleję wieczorem), alternatywnie mozesz zrobić tak (to nie u mnie):

 

29870d1303173493-aftermarket-tweeter-install-t3.jpg

 

 

 

no to jest wynalazek !!!

 

Czyli że niezbyt dobrze?

 

Sent with HTC & Taptalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...