Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Co o tym myslicie lub co innego kupic do forka w cenie do 1,5kilo. Ma sobie grac lepiej niz seryjne na głosnikach hertza. http://allegro.pl/ra...2861773871.html

 

Jak cos jest tanszego a rownie fajnego to poprosze

 

Jezeli Pioneer to lepiej dolozyc i kupic http://allegro.pl/pioneer-avh-8400bt-2din-dvd-mp3-usb-divx-bluetooth-i2865425921.html

Bawilem sie takim i ma swietny ekran, odswiezanie i plynnosc menu rewelka.

 

a jezeli uzywasz Iphone na codzien to Appradio nie jets glupia opcja:

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/299/35829/SPH-DA01/page.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upierał sie prozy pioneerze, a czy jest jakieś co współgra z androidem zamiast iphonem

no chyba wszystko co ma usb, po prostu widzi to jako dysk...

 

A same głośniki tak powiedzmy ok 1k, bez zmiany jednostki centralnej - ma to sens??

nie, chyba, że w tym będzie wzmacniacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja tez zapytam inaczej - chce przeznaczyć powiedzmy 1k, żeby poprawić granie, co konkretnie mam kupić? Wiadomo, ze nie zrobi się za to nie wiadomo jakiego dźwięku, ale żeby po prostu było lepiej. Help :)

 

Głośniki przód (system odseparowany), wytłumienie drzwi, woofery zamontowane na dystansach z MDFu + jakiś dwukanałowy wzmacniacz żeby to napędzić albo ewentualnie czterokanałowy wzmak i wtedy jeszcze do tego subwoofer do bagażnika ale w tej opcji nie zmieścisz się raczej w zakładanym budżecie żeby było to złożone na jakichś sensownych podzespołach. Idąc dalej i jeszcze zwiększając budżet można byłoby wymienić jednostkę centralną ale dla "zwykłego" słuchacza da to dość wymierne korzyści i mając określony budżet dużo lepiej wymienić głośniki, wytłumić drzwi i założyć wzmacniacz bo to da największy efekt, a w rezultacie za ostateczną jakość dźwięku i tak będzie odpowiadał wzmacniacz, a nie radio...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale fajne radyjo ładnie wygląda :D

 

Wiesz wszystko zależy od tego co jest dla Ciebie ważniejsze-wygląd czy dźwięk bo nie oszukujmy się ale car-audio za 1000pln będzie raczej lepszą lub gorszą ale jednak budżetówką więc z czegoś trzeba zrezygnować i jeżeli ma to jakoś grać to właśnie zrezygnowałbym z zakupu radia, które w odniesieniu do innych komponentów systemu wniesie stosunkowo najmniej...

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem przeznaczyć teraz 1k, żeby to trochę poprawić, a póki co pobawić się w wydech, remap itd. Jak będzie mechanicznie wszystko już git, to w przyszłym roku zainwestowalbym w audio, dlatego pytam, od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jak pisałem będzie ok ale może jeszcze niech inni się wypowiedzą.

 

Generalnie za 1000pln spokojnie kupisz sensowny zestaw na przód i wytłumisz drzwi, a jeżeli będziesz to robił sam to powinno wystarczyć jeszcze na jakiś wzmacniacz. Wzmacniacza możesz też poszukać używanego wtedy już na 100% zmieścisz się w budżecie, a poprawa dźwięku będzie nieporównywalna do serii. Poza tym nie musisz od razu kupować 4ro kanałówki, możesz teraz kupić 2 kanałowy wzmacniacz, który napędzi przedni system, a później ewentualnie dokupić kolejną dwukanałówkę(albo monoblok) pod subwoofer i np. wymienić radio. Możliwości jest wiele tak, jak przy innych modyfikacjach ;)

Edytowane przez PatLove
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja mam problem z audio w Imprezie STI 2003. Po dociagneciu glosnosci do 20, co dla mnie nie jest mocno glosne, podejrzewam ze to jakas polowa skali, glosniki trzeszcza. Strasznie mnie to irytuje. Nie chce mi sie wierzyc, ze tak te glosniki graly od poczatku i ze projektanci takie wrzucili, ze jak sie podglosni radio to trzeszcza. Dlatego podejrzewam, ze problem lezy w glosnikach. Nie chcialbym robic jakis mocnych przerobek audio w stylu wygluszania drzwi, instalacji dystansow z MDFu itp. Jakosc moze zostac jaka jest, byle nie trzeszczaly :) Znacie moze jakies glosniki, ktore wejda bez przerobek do STI 2003? Oczywiscie razem w tweeterami.

Drugie pytanie - czy z tylu tez sa glosniki? Szczerze mowiac nie mialem okazji sprawdzic. Jesli tak to gdzie - w drzwiach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyną przeróbką będą dystanse z MDFu ... jak kiedyś szukałem głośników, to podobnie płaskie do seryjnych i przy tym przyzwoicie grające były niestety bardzo drogie ... a montaż dystansów nie jest taki trudny i uciążliwy i przy okazji pozwala stabilnie przykręcić nowy głośnik ... jak nie chcesz - nie musisz od razu wyciszać pół auta, choć kawałek maty dobrze było by przykleić, przynajmniej wewnątrz drzwi z tyłu za głośnikiem ;)

Z tyłu też są głośniki, w drzwiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jakiej kolejności powinienem wymieniać elementy, aby za każdym razem podnosić jego jakość? Jednostka centralna, głośniki+wygłuszenia drzwi, ew. wzmacniacz i sub?

 

Send with my HTC Sensation XL

 

najważniejsze żeby elementy były dobierane do siebie z głową

uważam że połowa sukcesu do dobra jednostka główna, którą znowu zawsze najprościej wymienić na inną

najpierw trzeba dobrze wygłuszyć i położyć kable, dobrać wzmaki, zrobić panele pod głośniki przednie najlepiej 16tki, jest to na tyle popularny rozmiar że można sobie wymieniać, gorzej jest z tweterami, ja zazwyczaj zostaje przy jednej marce, wymieniam tylko radio ewent procek

przez wiele lat dobrałem na tyle system dla siebie, ze wiem na co mogę liczyć, tylko niekiedy trzeba inaczej stroić bo w danym aucie gra inaczej

szczególnie 16 tki jak grają w drzwiach do tutaj najwięcej może być zmian, czy w dole , czy wyżej itp...

 

zabawy jest zawsze dużo -tak jak w tuningu auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do znawców, tematu, czy głośnik,130mm zagra gorzej niż 165? Jedyne dystanse jakie udało mi się znaleźć do newage w UK to plastikowe, redukujące średnicę do 130mm.

Na chwilę obecną wymieniłem fabryczne radio na Pioneera AVH-4400 i już dźwięk poprawił się bardzo znacząco. W weekend w bagażniku zagości skrzynia Rockforda. Pozostanie właśnie kwestia głośników przednich, więc czy brać 130-ki czy koniecznie 165-ki i jakie? Dodam, że zamierzam je podpiąć bezpośrednio pod radio.

takie coś udało mi się znaleźć

http://www.ebay.co.uk/itm/Focal-Performance-PS130-13cm-5-25-component-car-speakers-1-PAIR-inc-grilles-/170944124744?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item27cd105748

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Helix-Esprit-E52C-German-Engineered-5-25-Car-Speakers-/170880330489?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item27c942eaf9

 

Proszzz o radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę się trzeba napocić żeby to ustrojstwo wyjąć, musisz zdemontować plastikowy panel przy drążku zmiany biegów, a potem cały środkowy z pokrętłami i nawiewami(są tam 2 śruby bodajże), trzeba podważyć delikatnie i powinno wyjść. Radio jest przykręcone na śrubki pod panelem. Też się chyba dzisiaj będę tym zajmował. A i będziesz potrzebował przejściówki subaru-ISO najprawdopodobniej, żeby wszystko podłączyć.

Edytowane przez szamann1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...