Skocz do zawartości

Audio w subaru


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 2.10.2024 o 20:27, Beavis napisał(a):

...Casting przeprowadzam na nowe radio 2din...

... Jeśli to będzie standard 2din bez ramki do ... to chętnie przyjmę podpowiedź gdzie dostać też taką ramkę...

 

Też szukam coś sensownego (CarPlay/AndrAuto) tylko  że do Imprezki 2011. Ze wsparciem przycisków na kierownicy.
Poza modelem radia i ramką, dodam pytanie o odpowiednich wiążkach (gdzie i co kupić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Narrator napisał(a):

Cześć. Pytanie od kompletnego laika w dziedzinie car audio i ogólnie szeroko pojętego audio.

Czy poniższy rysunek przedstawia poprawne podłączenie radia ze wzmacniaczem i głośnikami? 

Jeżeli jest ok to gdzie można podłączyć subwoofer?

 

polaczenie.thumb.jpg.1e3b60374f6311a7da1a1e93fc8ab97e.jpg

 

Screenshot_20241010-231742.thumb.png.867e5c6d8d105b8e7003b5fcb14ce5fa.png

 

post-1-1175881772.jpg.8627dff6e37bf7b755ea3ff0bc143d3f.jpg

 

Nie ma co szczempić ozora. ;)

Edytowane przez Orear
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Orear napisał(a):

Nie ma co szczempić ozora.

 

Niewiele z tego zrozumiałem ale dzięki za odpowiedź ;)

 

Poza tym po wizycie w szanowanym w Poznaniu sklepie car audio cała moja wizja instalacji się rozsypała. Majster po wysłuchaniu moich potrzeb i planów stwierdził że wzmacniacz będzie zbędny i najlepszym rozwiązaniem będzie montaż nowych przednich głośników na fabrycznej wiązce i dołożenie subwoofera w koło zapasowe. 

 

Co robić :upside-down-face_1f643-small:

Edytowane przez Narrator
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Narrator napisał(a):

 

Niewiele z tego zrozumiałem ale dzięki za odpowiedź ;)

 

Poza tym po wizycie w szanowanym w Poznaniu sklepie car audio cała moja wizja instalacji się rozsypała. Majster po wysłuchaniu moich potrzeb i planów stwierdził że wzmacniacz będzie zbędny i najlepszym rozwiązaniem będzie montaż nowych przednich głośników na fabrycznej wiązce i dołożenie subwoofera w koło zapasowe. 

 

Co robić :upside-down-face_1f643-small:

 

I dobrze Ci podpowiedział! Nie naciągnął Cię na instalację typu "przerost formy nad treścią". 

W większości aut z fabrycznymi głośnikami z tektury wystarczy wstawić w przednie i tylne drzwi lepsze nagłośnienie na fabrycznej wiązce i od razu słychać różnicę, radia dają zazwyczaj radę, tylko na głośnikach przyoszczędzono. 

Jak nadal brakuje bassu to aktywny sub w bagażniku czy pod fotelem załatwia robotę. ;)

Wszystko gra pod radiem więc nie musisz szukać miejsca na wzmacniacz. 

Ogólnie to największą różnicę robi wytłumienie drzwi tak aby głośniki zaczęły grać do środka auta no i żeby szum z zewnątrz nie przechodził przez blachy. To polecam zrobić w pierwszej kolejności. ;)

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... Nie wyobrażam sobie obecnie instalacji bez wzmaka. Jasne, że technologia poszła do przodu i aktywne suby robią bum bum. Wygłuszenie to faktycznie podstawa, ale dobrej jakości zestaw (bądź dobrane komponenty) zasilony wzmakiem i do tego pasywny sub robią różnicę. Odpowiednie ustawienie wszystkiego i pocięcie częstotliwości wg gustu bije na głowę zasilone tylko z radia (nawet świetnej jakości) woofery. To tylko moje zdanie.
Warto czasami przeszukać portale ogloszeniowe, bo ludzie wyprzedają fajny sprzęt "wytargany" ze sprowadzonych na handel pojazdów.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka



  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radek_shin napisał(a):

Czy ja wiem... Nie wyobrażam sobie obecnie instalacji bez wzmaka. Jasne, że technologia poszła do przodu i aktywne suby robią bum bum. Wygłuszenie to faktycznie podstawa, ale dobrej jakości zestaw (bądź dobrane komponenty) zasilony wzmakiem i do tego pasywny sub robią różnicę. Odpowiednie ustawienie wszystkiego i pocięcie częstotliwości wg gustu bije na głowę zasilone tylko z radia (nawet świetnej jakości) woofery. To tylko moje zdanie.
Warto czasami przeszukać portale ogloszeniowe, bo ludzie wyprzedają fajny sprzęt "wytargany" ze sprowadzonychwna handel pojazdów.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka
 

 

Masz oczywiście rację, ale rozmawiamy o podejściu totalnego laika jak wyżej, który być może nie chce bawić się w targanie wszystkiego z auta i prowadzenia nowych przewodów. Przynajmniej ja to tak rozumiem... 

Głośniki tak czy inaczej będzie zmieniał, więc można zacząć właśnie od tego kroku i zobaczyć co będzie. Jeśli efekt będzie wystarczający to mamy sukces osiągnięty absurdalnie minimalnym nakładem pracy i pieniędzy. 

Natomiast jeśli efekt będzie 'meh' to wypada zrobić wygłuszenie. 

Jeśli nadal będzie słabo to pozostaje Twoje/moje rozwiązanie czyli kładzenie instalacji ze wzmacniaczem ale to już nie jest praca na jedno popołudnie i wymaga delikatnego doczytania tematu i minimalnego doświadczenia choćby nawet w przypadku wybebeszania rzeczy z auta celem położenia przewodu zasilającego z akumulatora do wzmacniacza, który zazwyczaj montuje się w bagażniku. ;)

Oczywiście można nie uczyć się nic, oddać komuś furę i tylko zapłacić. Ale jaka z tego radość? :biglol:

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orear napisał(a):

Ogólnie to największą różnicę robi wytłumienie drzwi tak aby głośniki zaczęły grać do środka auta no i żeby szum z zewnątrz nie przechodził przez blachy. To polecam zrobić w pierwszej kolejności. ;)

Oczywiście. Po częściowej lekturze tego wątku wiem że to podstawa. Na szczęście nie musiałem tego robić bo poprzedni właściciel zadbał o wygłuszenie i cały bagażnik i wszystkie drzwi są bardzo dobrze oklejone :ok:.

 

5 godzin temu, radek_shin napisał(a):

Czy ja wiem... Nie wyobrażam sobie obecnie instalacji bez wzmaka.

Po tym co wyczytałem na forach też tak myślałem i dlatego byłem zdziwiony że człowiek który robi takie instalacje przez większość życia po rozmowie ze mną stwierdził że będę zadowolony konfiguracją bez wzmacniacza. Być może tak się obnażyłem brakiem rozeznania w temacie że stwierdził że pewnie i tak mi słoń nadepnął na ucho a ja niestety mam dobry słuch (być może nawet jestem melomanem :biglol:). Najgorsze jest to że w ogóle nie wiem czego można się spodziewać bo do tej pory zawsze jeździłem autami z fabrycznym nagłośnieniem i nie mam porównania. 

 

4 godziny temu, Orear napisał(a):

wymaga delikatnego doczytania tematu i minimalnego doświadczenia choćby nawet w przypadku wybebeszania rzeczy z auta celem położenia przewodu zasilającego z akumulatora do wzmacniacza, który zazwyczaj montuje się w bagażniku.

 

Obawiam się że niestety mnie to nie ominie ponieważ decyzja zapadła i będę musiał poprowadzić zasilanie z aku do subwoofera w kole zapasowym. Aż tyle z tym zachodu? Mam dwie prawe ręce, u mnie zawsze było gorzej z teorią :) 

 

Zamówione już są głośniki Audio System M165 EVO2 na przód + aktywny subwoofer Audio System SW11.

 

Jak to okaże się być niewystarczające to zainstaluję wzmacniacz. 

 

Ale mnożą się kolejne pytania - czy do radia 4x55W (RMS pewnie 4x20-25W) można podłączyć głośniki które mają 80W RMS? Wcześniej czytałem że moc głośników powinna być równa mocy wzmacniacza lub delikatnie niższa.

 

4 godziny temu, Orear napisał(a):

Oczywiście można nie uczyć się nic, oddać komuś furę i tylko zapłacić.

O nie nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można. Zazwyczaj ta wartość wyraża ile głośnik może realnie na siebie przyjąć.
Czy jest dużo zachodu? Nie wiem w czym chcesz instalację prowadzić, ale nie jest źle. Najgorzej dostać się "do środka" auta. Potem już idzie. Chociaż jak tak pomyślę, to bardziej denerwowały mnie przewody głośnikowe i ich przepuszczanie od wzmaka w drzwi
Jak się zdecydujesz, to zapewne parę osób poświęci się tutaj i zrobi Ci "know how" i w punktach proces opiszę.
Poszukaj w sieci "Faq Nazara".
Link jest chyba gdzieś na forum "strefacaraudio".

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...