Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

Witam WielkąPolskę :wink: Jestem "Świerzynką" z Poznania choć mieszkam od jakiegoś czasu pod Poznaniem. W związku z wnikliwym czytaniem od jakiegoś czasu postanowiłem się przyłączyć do użytkowników forum...mam na początek kilka nurtujących mnie pytań, choć wiele zagadek jakoś sam rozwiązałem ( np. przez 2 tygodnie nie kumałem co to OBK), ale do rzeczy:

1. Co jest z tą świnką? Na mnie małżowinka czasem tak mówi..ale żeby zaraz na aucie to wieszać...żartuję...skąd to można uzyskać?

2. Jak to jest z tym machaniem? Jak śmigałem szlifierką to wiadomo że każdy( większość ) sportów kiwało...natomiast HD...no comments. Żonka mnie wyedukowała i sprzedała mi kobiecina info że subarowcy tak kiwają jak motocykliści...od tego czasu staram się kiwać wszystkim...ale żadko kto tam mi odmachnie...może dlatego że moja sunbaryna nie rzuca się w oczy jak niesbieskie STi?

3. Co to te plejady...kiedy, gdzie, za ile, po co? ;-) myślę że warto tam być...

4. W końcu sierpnia będę wiózł kuzyna do ślubu Czarna Tribeca...jakieś pomysły jak te katedre przystroić? Nie mam do tego smykałki...a obiecałem mu cośik fajowego...

5. Kto w okolicach poznania ogarnia temat obsługi Tribeca...no może poza serwisem Kocara...bo pewnie oni się znają...ale może jest ktoś kto ma " lepszy cennik" mnie niekoniecznie musi badać ASO? ...prawdziwy poznański szkot w tym miejscu ze mnie wylazł :wink:

W tym miejscu już zakończę...będę wdzięczny za wyrozumiałość i ewentualne podpowiedzi...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tak...czytałem już że zasłanianie się dysleksją to jak szpanowanie małym kucykiem...no ale może ta godzinka....dla poprawności napiszę tylko że przypraszam też za moje "żadko"...chyba ta godzina tak mnie rozpieszcza bo nie zwykłęm robić błędów z ortografii, a tutaj z rozmachem aż 2....no i stało się :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam WielkąPolskę
no cześć :mrgreen:
1. Co jest z tą świnką? Na mnie małżowinka czasem tak mówi..ale żeby zaraz na aucie to wieszać...żartuję...skąd to można uzyskać?
viewtopic.php?f=12&t=109112&p=378943&hilit=%C5%9Bwinka#p378943

Uzyskać można od forumowicza Godlik.

2. Jak to jest z tym machaniem? Jak śmigałem szlifierką to wiadomo że każdy( większość ) sportów kiwało...natomiast HD...no comments. Żonka mnie wyedukowała i sprzedała mi kobiecina info że subarowcy tak kiwają jak motocykliści...od tego czasu staram się kiwać wszystkim...ale żadko kto tam mi odmachnie...może dlatego że moja sunbaryna nie rzuca się w oczy jak niesbieskie STi?

obecność świnek na lusterkach może zasugerować aktywnym subarytom, że nie kupiłeś tribeci bo duża tylko bo subaru, i zwiększyć częstotliwość machania :lol:

3. Co to te plejady...kiedy, gdzie, za ile, po co? ;-) myślę że warto tam być...

Wielki, coroczny zlot subaru i banana z Polski i zagranicy :mrgreen:

http://www.zlot.subaru.pl/

5. Kto w okolicach poznania ogarnia temat obsługi Tribeca...no może poza serwisem Kocara...bo pewnie oni się znają...ale może jest ktoś kto ma " lepszy cennik" mnie niekoniecznie musi badać ASO? ...prawdziwy poznański szkot w tym miejscu ze mnie wylazł :wink:
To jest forum ASO więc polecamy tylko ASO (serio!). Być może ktoś Ci coś na PW skrobnie, ale ja akurat nie znam nikogo od tribec :wink:

W tym miejscu już zakończę...będę wdzięczny za wyrozumiałość i ewentualne podpowiedzi...pozdrawiam

Pozdrawiamy również!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiorek, ja mam jeszcze jakieś świniaki, chyba białego i czarnego więc jak chcesz to podleć kiedyś. Częstotliwość kiwek napewno się zwiększy ale musisz się też liczyć z tym że niektórzy będą się pytać po co Ci ten misiu na lusterku.

Plejady już w tym roku były więc trochę za pozno

A co do oklejenia slubnego to przejrzyj wątek - "sds subaru do ślubu" moze znajdziesz tam jakies foty chociaz chyba tylko imprezy i legacy tam widziałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asiorek, skąd ta fobia, że ASO jest drogie? Jak się ma auto za dobrze ponad 100 tys zł i to, jednakgimof, dość nietypowe, to raczej nie ryzykowałbym garażowego "ASO". Ale z poznańskim szkotem żyjącym stereotypami to nie ma co dyskutować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się troszkę od lutego...szczególnie ciekawiły mnie posty o silnikach H6...w różnych modelach....i przeżyłem szok...obsługa tego silnika jest mega upierdliwa...nawet świec się nie wykręci...no może jakim tam specjalnym kluczem...a kwoty niewielkich napraw jak rozrząd, uszczelki, zawory...nie mieszczą się w moich założeniach...no ale zapragnąłem subaraka...no to mam ;-) Stąd taka fobia serwisowa...no ale może niesłusznie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniujr, nie jestem pewien, czy to byłem ja... :D Koło tej godziny mogłem się poruszać w okolicy, ale nie jechałem na pewno Słowiańską, jeno w poprzek :mrgreen:

 

 

ej, sorry, Tyś to pisał wczorej! No to żem jechał Słowiańsko jako żyw, ale poza szarą pogodą nie widziałem nic szarego, bo wnie wnerwiał jakiś czerwony :lol: A córcia (2latka) obok mówiła "tato nie wariuj tak, nie wariuj" :roll: Wariowałem ??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się troszkę od lutego...szczególnie ciekawiły mnie posty o silnikach H6...w różnych modelach....i przeżyłem szok...obsługa tego silnika jest mega upierdliwa...nawet świec się nie wykręci...no może jakim tam specjalnym kluczem...a kwoty niewielkich napraw jak rozrząd, uszczelki, zawory...nie mieszczą się w moich założeniach...no ale zapragnąłem subaraka...no to mam ;-) Stąd taka fobia serwisowa...no ale może niesłusznie :-)

 

Proponuję żebyś podjechał. Powiedz w ASO dokładnie o co chodzi, co Cię interesuje i jak realnie oni to widzą. Spokojnie i bez spinki. Potem sam oceń czy warto ryzykować niższe ceny robocizny - bo wiesz mi, ceny części będą zawsze takie same gdziekolwiek byś nie pojechał, no chyba że zamiast uszczelek użyjesz 3 kg silikonu, w rozrządzie wymienisz tylko łańcuch, a o zaworach zapomnisz - dla, napewno, niższej wartości obsługi co odbije się na jakości jazdy i żywotności auta.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Izotom co fakt to fakt, rzeczywiście może moje wyobrażenie jest nadmuchane jak balonik. Nie szukam na siłę słabego mechaniora, ot po prostu może w okolicach Poznania jest miłośnik Subaru, który w zaciszu swojego garażu z lubością oddaje się pracom mechanicznym, znając sie przy tym jak nikt ;-). Masz racje, natenczas jeśli będzie się cokolwiek działo z mym autem lub zaistnieje konieczność serwisu to jade do Kocara, zresztą całkiem niedawno nabywałem tam uszczelkę pod chłodniczkę oleju silnika. Nie szukałem uszczelki alternatywnej pojechałem do serwisu i zaskoczyła mnie niska cena 28pln z groszakami jaką za nia uiściłem. Wymieniałem ją sam w garażu, bo lubię troszkę pogrzebać w aucie, kiedyś w technikum zdobyłem zawód mechanior ;-). Jednak dotyczy to podstawowych elementów serwisowych lub naprawczych, bo gdy przyjdzie mi regulować zaworki, ingerencji będzie domagać się elektryka lub elektronika...to z pewnością pojadę do ASO ....bo nawet największe chęci nie zastąpią doświadczenia oraz wyposażenia warsztatu ;-). Dzięki za trafne uwagi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z Poznania mialby dobre serce i zawiozl nas za niewielka oplata 10 wrzesnia 2011r. po 14:00. do slubu?

 

Chodzi tylko o przejazd z domu do kosciola w 1 strone (z Wildy na Srodke).

Calosc zajmie maksymalnie 30-45 min.

 

CHodzi o Subaru Impreza, bo to autko jest naszym marzeniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy ktos z Poznania mialby dobre serce i zawiozl nas za niewielka oplata 10 wrzesnia 2011r. po 14:00. do slubu?

 

Chodzi tylko o przejazd z domu do kosciola w 1 strone (z Wildy na Srodke).

Calosc zajmie maksymalnie 30-45 min.

 

CHodzi o Subaru Impreza, bo to autko jest naszym marzeniem:)

 

Bardzo chętnie. Niestety mogę polecić tylko mojego skromnego, cichego, starego kombinatora. Jakby co, to od biedy macie alternatywę i to całkiem gratis :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...