Skocz do zawartości

[Poznań] Wielkopolanie łączcie się !!


Scooby

Rekomendowane odpowiedzi

Izotom, nie mam bova, jestem odpowiedzialny :>

Przepraszam, że byłem skłonny posądzać Cię o nieodpowiedzialność :wink: . Ja zastanawiam się czy montować - bo już kupiłem, ale PKocial mi odradza. Wg niego problem tkwi w tym, że jeszcze przez moment, po zadziałaniu BOVa, dawkowane jest paliwo do cylindra co, w połączeniu z niedostatkiem powietrza, powoduje niezupełne i niecałkowite spalanie i "strzały" w rurze wydechowej i (a to już moja opowiastka) może wypalić dziurę w tłoku. A propo dziury w tłoku to mam lekcję z drugiej ręki na temat zaniedbania wymiany świec: znajomej w Corsie wypaliło dziurę w tłoku.

 

PKocial madrala, a sam uzywa :> Mam nagrane jego psss na sw.p. kamerze.

Ja tez bym chcial BOVa, ale rozsadek zwycieza. Mozna zalozyc hybryde, ale jezeli setup tego nie wymaga, to 1000zl za Psss to duzo. Za 1000zl mozna miec np moje fotele od buga sti :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15,9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • burzum

    1225

  • huzar105

    1124

  • Izotom

    1001

  • chojny

    998

A ze świecą to był taki problem, że czasami dawała iskrę a czasami nie, na zimnym silnik pracował nie równo na ciepłym dobrze. Wymieniono kable, już się niby kompresja kończyła, a za pewnik przyjęto, że świece są ok bo przecież był na przeglądach. A tymczasem guzik prawda - prosta sprawa załatwiła silnik.

 

Ale to nie jeździłeś tak miesiąc tylko sporo czasu. Tak od razu w wolnossącym silniku nawet na ubogiej mieszance tłoka nie wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć jak długa znajoma tak jeździła. Zauważyła problemy jakieś 3 miesiące temu. Ale suma sumarum skorzystała Corsa z tego bo teraz 1,6 litra pod maską i 105 KM. Będzie furiat. Z silnikiem 1.4 to już nieźle jeździło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot uslugi obrobki metalu:

 

poszukuje magika, ktory podejmie sie precyzyjnego wyfrezowania kilku rowkow w przelozeniu glownym dyfra :) problem w tym, ze to mega twardy material i normalne noze obrabiarek nie daja rady...

jesli ktos zna jakis zaklad co by sie tego podjal to bede wdzieczny za kontakt

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot uslugi obrobki metalu:

 

poszukuje magika, ktory podejmie sie precyzyjnego wyfrezowania kilku rowkow w przelozeniu glownym dyfra :) problem w tym, ze to mega twardy material i normalne noze obrabiarek nie daja rady...

jesli ktos zna jakis zaklad co by sie tego podjal to bede wdzieczny za kontakt

 

pozdr

A zdradzisz po co chcesz to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz po co chcesz to zrobić?

 

musze reanimowac dyfer w moim Megane Cup.. i tak ci nie wytlumacze na forum> zbyt skomplikowane :D

 

mam juz druga skrzynia seryjna na czwartkowy trening, ale musze dorwac kogos kto mi uratuje to krotsze przelozenie glowne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zdradzisz po co chcesz to zrobić?

 

musze reanimowac dyfer w moim Megane Cup.. i tak ci nie wytlumacze na forum> zbyt skomplikowane :D

 

mam juz druga skrzynia seryjna na czwartkowy trening, ale musze dorwac kogos kto mi uratuje to krotsze przelozenie glowne :)

 

A już myślałem, że jakiś fajny patent na szperę do legasia :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot uslugi obrobki metalu:

 

poszukuje magika, ktory podejmie sie precyzyjnego wyfrezowania kilku rowkow w przelozeniu glownym dyfra problem w tym, ze to mega twardy material i normalne noze obrabiarek nie daja rady...

jesli ktos zna jakis zaklad co by sie tego podjal to bede wdzieczny za kontakt

 

pozdr

 

na ile precyzyjne to musi byc ? tzn jaka dokladnosc Cie interesuje ?

nie sadze, zeby frezy z weglikow mialy problem z taka stala, moze HSS nie daje rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dot uslugi obrobki metalu:

Spróbuj tu: Elmasz, Wrzesińska 79, Swarzędz tel.061 817 25 77. Robią różne rzeczy do ciężarówek, mają wytaczarki itp urządzenia. Mi robili parę rzeczy w kwasiaku z dokładnością 0,8 więc sprzęt mają dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie zapytac w INOPie

ja mam w domu troche sprzetu (obrabiarke, przemyslowa wyzynarke do stali, szlifierki - obrabialem b. twarda stal i tytan), ale jak chcesz precyzyjnie, to sie nie podejmuje. Obawiam sie, ze bym Ci te skrzynie przerobil na 6MT. Jak chcesz, to Ci maszyny udostepnie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukuje magika, ktory podejmie sie precyzyjnego wyfrezowania kilku rowkow w przelozeniu glownym dyfra problem w tym, ze to mega twardy material i normalne noze obrabiarek nie daja rady...

jesli ktos zna jakis zaklad co by sie tego podjal to bede wdzieczny za kontakt

 

podejdz na polibude , do labolatorium obróbki skrawaniem, pytaj o dr.Talara, młody doktorek, da sie znim pogadac , moze cos zaradzi. Sprzęt mają dobry , w tym CNC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratki :!: :!:
thx
nie chcesz się pozbyć dyfuzora? :twisted:
nie :twisted: też mi się podoba :mrgreen:
1000zl za Psss to duzo
za 500-600 można kupić np Forge (IMHO najlepszy dźwięk)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chojny napisał/a:

Yoshii, dzięki za telefon rano

 

 

no problem.

dobrze ,że nic nie teges ...

 

dalszej jazdy juz nie było, laweta i do serwsiu na przeszczep kilku blach :neutral:

 

chojny napisał/a:

piękna maszyna mijałem ją dzisiaj

gdzie ?

 

Zaparkowana na Szymanowskiego o 7:45 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum udziala sie obywatel który na mym podwórzu dzis parkował do garażu czarnego Legaca (chyba turbo) . Obywatel odziany w kurtkę subaru.I z tego co mi sie wydaje to nie parkował w swoim garażu tylko u kogoś kto jeździ forkiem.

Podwórze na ul.Źródlanej / Sokoła ?

Jesli tak pozdrawiam.

PS Bardzo ładnie gulgotał sobie , może to przez akustyke podwórka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yoshii napisał/a:

chojny napisał/a:

Yoshii, dzięki za telefon rano

 

 

no problem.

dobrze ,że nic nie teges ...

 

 

dalszej jazdy juz nie było, laweta i do serwsiu na przeszczep kilku blach :neutral:

 

autko widziałem :cry: , ... dobrze ,że nie niebieski :wink:

w tamtym miejscu nietrudno o dzwonek :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszyły zapisy na IV SuperOES.

 

ktos jedzie?

 

..no coś Ty...Dembol...myślę że tylko dwie osoby...jak zwykle... :???:

dalej ruszać te Wasze "forfitery" tam gdzie ich miejsce a nie się lansujecie po mieście i tylko pozdrawiacie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ruszyły zapisy na IV SuperOES.

 

ktos jedzie?

 

..no coś Ty...Dembol...myślę że tylko dwie osoby...jak zwykle... :???:

dalej ruszać te Wasze "forfitery" tam gdzie ich miejsce a nie się lansujecie po mieście i tylko pozdrawiacie... :mrgreen:

 

Ja startuję moim rallymonsterem :twisted:

W wyjątkowo estetycznej wersji, bo z siostrą na prawym :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...