Skocz do zawartości

Felgi stalowe 15" do MY03 2.0XT?


Langus

Rekomendowane odpowiedzi

napisz może jaki profil, bo nie widać na zdjęciu...

 

jeśli to 205/70/15 to oczywiście, że można. różnica we wskazaniach prędkościomierza bedzie rzędu 0.5%. Poza tym samochód będzie nieco mniej stabilny na asfalcie przy szybszej jeździe i dynamicznym pokonywaniu zakrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do MY 03 ssaka na pewno, a do XT raczej też tak, mimo, iż miały fabrycznie 16", pod warunkiem, że masz małe, seryjne hamowniki :grin:

te przednie hamowniki w Forku XT nie sa znowu takie male - tarcze sa 294mm'owe (tj. takie same jak w WRX'ach :razz: )

 

cos mi sie wydaje, ze ori R-15 stalowki moga nie przypasowac... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tylko poglądowe - chodziło mi żeby felgę pokazać.

 

Muszę to przemyśleć jeszcze. Obecnie na zimę mam alu 16-tki. I tak sobie patrzę na różnicę w cenie opon i myślę że w zimie i tak nie szaleję i kapcie mogą mieć wysoki profil. To by może coś zakombinował i wziął mniejsze "R".

 

Pozdrówki

 

p.s. W sumie to ja teraz w ogóle nie szaleję - dach nauczył pokory (:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie tylko poglądowe - chodziło mi żeby felgę pokazać.

 

Muszę to przemyśleć jeszcze. Obecnie na zimę mam alu 16-tki. I tak sobie patrzę na różnicę w cenie opon i myślę że w zimie i tak nie szaleję i mi nie trzeba niskich kapciów. To by może coś zakombinował i wziął mniejsze.

 

Pozdrówki

 

p.s. W sumie to ja teraz w ogóle nie szaleję - dach nauczył pokory (:

mam podobne plany... mam teraz R-16 na zime, ale chodza mi po glowie R-15'ki z 205/70-R15 (wiekszy wybor i lepsze ceny niz na 215/60-R16), tyle ze jam zaciski 4-tloczkowe z przodu, wiec wybor felg R-15 jest dosc ograniczony :neutral:

 

zjezdze obecne R-16 oponki, a potem bedzie widac :smile:

 

 

p.s. if ju kan, gou smol :cool: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pytanie mam jeszcze odnośnie opon.

 

Przeglądam sklepy różniaste za oponami zimowymi i się zastanawiam:

czym się różnią opony zimowe do samochodów osobowych a do samochodów SUV/4x4?

Bo taki podział praktycznie w każdym sklepie jest.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam sklepy różniaste za oponami zimowymi i się zastanawiam:

czym się różnią opony zimowe do samochodów osobowych a do samochodów SUV/4x4?

Bo taki podział praktycznie w każdym sklepie jest.

 

Nośność + bieżnik - te dedykowane do SUV/4x4 mają bardziej agresywny. Ta zasadna nie jest w 100% prawdziwa. Indeks prędkości też może być z innego, niższego zakresu.

 

Ja używam opon do samochodów osobowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Hejo!

 

Tak gwoli informacji i ostrzeżenia. Okazuje się że są 2 rodzaje (a może i więcej) tych oryginalnych 15 calowych stalowych felg do Forestera. Jedne wejdą na MY03 XT - Carfit takie miał, a drugie nie wejdą na standardowy zacisk hamulca z przodu - to akurat takie jak ostatnio dostałem. Czym się różnią - nie wiem do końca. Czy mają różny wewnętrzny "rant" który w moim przypadku jest za wysoki o jakiś 1 mm i ociera o zacisk? Czy po prostu ten rant jest bardziej przesunięty w którąś stronę?

 

Carfit - mógłbyś podpowiedzieć?

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Langus nie bardzo wiem czy już masz te felgi, czy szukasz, w każdym razie mam na zbyciu 4 , tylko nie widzę fotki tego o którym piszesz, coś się nie otwiera, w każdym razie ja mam takie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!

 

Już się przyglądałem tym felgom na allegro (:

Porównywałem ze swoimi i wychodzi na oko to że są takie same...

Ale. Jak mógłbyś zmierzyć średnicę na wierzchołkach "rantu" i zrobić jakieś dokładniejsze zdjęcia środka felgi to by wtedy jaśniej było. Na pewno się różnią od moich napisem - moje nie mają wytłoczonych danych - więc może Twoje to "te właściwe".

Jak będą pasować to wtedy je biorę z miejsca.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak gwoli informacji i ostrzeżenia. Okazuje się że są 2 rodzaje (a może i więcej) tych oryginalnych 15 calowych stalowych felg do Forestera. Jedne wejdą na MY03 XT - Carfit takie miał, a drugie nie wejdą na standardowy zacisk hamulca z przodu - to akurat takie jak ostatnio dostałem. Czym się różnią - nie wiem do końca. Czy mają różny wewnętrzny "rant" który w moim przypadku jest za wysoki o jakiś 1 mm i ociera o zacisk? Czy po prostu ten rant jest bardziej przesunięty w którąś stronę?

 

Carfit - mógłbyś podpowiedzieć?

Jestem bardzo żywotnie zainteresowany, więc również proszę o info. Kupiłem na forum hamulce 294mm (2 tłoczki) i zastanawiam się, czy wejdą na nie jakieś felgi 15 calowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo żywotnie zainteresowany, więc również proszę o info. Kupiłem na forum hamulce 294mm (2 tłoczki) i zastanawiam się, czy wejdą na nie jakieś felgi 15 calowe.

zawsze możesz liczyć na moje 16'' :mrgreen:http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127025

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejo!

 

Na zdjęciu poniżej zaznaczyłem zieloną strzałką ten "rant", wgłębienie czy jakkolwiek to nazwać, który obciera o zacisk. I doprecyzuję pytanie - czy ktoś wie jak ten "rant" wygląda w tych drugich felgach które wchodzą na zacisk MY03 2.0XT? Czy jest mniejszy? Czy przesunięty bardzie w lewą stronę? Czy jest po prostu bardziej płaski?

 

felgai.jpg

 

Zdjęcie zrobił Kuhen - mam nadzieję że się nie pogniewa że pożyczyłem.

 

Pozdrówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...