Skocz do zawartości

ile kosztuje miesięczne utrzymanie GT'ka ??


maniek_zak

Rekomendowane odpowiedzi

Jak powszechnie wiadomo, nic do subaru kosztowało kiedyś 100 zł, ostatnio nic do subaru podrożało do 200 zł, cokolwiek kosztuje tysiaka a naprawa od 2 wzwyż ;)

nie wiem gdzie serwisujesz i się w części zaopatrujesz, ale sam mówiłeś że za naprawę pofalowanego dachu zaśpiewali Ci 2k, ja za 2k zrobiłem cały przód po ataku sarny i pomalowałem jeden bok. I też jest bdb :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 101
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Napisałem byłem

Oż prosze jaki wyrafinowany - czasu zaprzeszłego używa... A to nie zanikło za Reja jeszcze :?: :razz: :lol::mrgreen::mrgreen:

 

Żeby nie było, że miało być EOT... pisżę offtopic'a.... :D

 

Harvi, rafinowana to może być ropa naftowa ... a nawet wyrafinowana... wiem coś o tem... zawodowo, że tak powiem.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem gdzie serwisujesz i się w części zaopatrujesz, ale sam mówiłeś że za naprawę pofalowanego dachu zaśpiewali Ci 2k, ja za 2k zrobiłem cały przód po ataku sarny i pomalowałem jeden bok. I też jest bdb :smile:

Nie będę ukrywał, że z serwisem jest krucho... ceny części są z Intercars lub Fota... póki co nie serwisowałem za dużo... :lol: ale wolę mieć orientację z zawyżonym marginesem, niż z zaniżonym... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeśli ktoś bierze 5 razy taniej, to albo się nie zna, albo nie ceni swojej pracy ;)

albo wie ile to jest warte i tyle bierze.

 

w czterech literach spinka do nadkola kosztuje dychę. to akurat jest 20x niż taka sama gdzie indziej.

Spinka za 10 i spinka za 0,50 niczym sie nie różnią

wymiana dachu za 2k i wymiana dachu za 200PLN też mogą niczym sie nie różnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chyba ten watek zablokuje bo do monopolu mam daleko :twisted::twisted: Bo zaczyna sie mega ciekawie robic hehehe 10.000 rocznie to awarie mozesz pominac na wymiane oleju odkladac rok a klockow i tarcz chyba 2-3 lata :roll: :roll:

 

Ja mam w tym temacie takie same zdanie jak ADAM, trzeba radzic sobie w zyciu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Benzyna - 14-15 litrów na 100 km, przelicz sobie.

 

Do tego jak pierdnie skrzynia, to 3-4 tysiaki, jak pierdnie uszczelka pod głowicą 2-3 tysiaki, jak trzeba będzie wymienić hamulce to klocki przód tył ok. tysiak, tarcze drugie tyle, wymiana olejów, płynów itp. i filtrów tysiak. Jak amorki stracą sprawność to komplet 4 szt. - 2 tysiaki. Sprzęgło 2 tysiaki.

 

Nie można zakładać, że miesięczne utrzymanie GT'a to tylko paliwo. Dolicz potencjalnie powyższe (zawsze trzeba mieć te parę złotych bo nigdy nie wiadomo co się zdarzy ;) )

 

Do tego dolicz mandaty ;) zmianę kół (dokupienie?), geometrię, mycie i woskowanie karoserii :twisted:

 

:shock: :shock: :shock:

Gdzie się serwisujesz????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana dachu za 2k i wymiana dachu za 200PLN też mogą niczym sie nie różnić :)

Być może, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem, ale śmiem wątpić ;)

 

[ Dodano: Pią Paź 02, 2009 12:34 am ]

Gdzie się serwisujesz????

Wskaż mi sensowny serwis w Trójmieście lub okolicach, który widział kiedyś na oczy GT-ka i dłubał mu w silniku, hamulunku czy zawieszeniu (akurat te 2 rzeczy to nie wiem, czy są takie specyficzne... ale co tam, nie znam się, głupi płaci 2razy :D czy jak to tam szło..... ;) ), i będzie brał niższe stawki, z chęcią skorzystam... bida tu u nas, Panie, bida...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może, nie znam się, nie orientuję, zarobiony jestem, ale śmiem wątpić ;)

...to w imię czego ta spinka kosztuje dychę?? :mrgreen:

 

Akurat miałem na myśli dach, nie spinkę... ale jeśli o spinkę chodzi, to może jest z diamencikiem, a nie ze szkiełkiem... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1.

Napisałem byłem : Klocki przód + tył -> tysiak. Nie trzeba zresztą ładować DS2500, można np OMP R&S, albo Ferodo Premier (do miasta bez katowania przecież ;) wystarczy), z wymianą, kwoty szacunkowe, z głowy.

Można kupić Reemsy, komplet na cztery koła 209 zł z fakturą. :wink:

 

Ad2.

Olej 200, filtr 20, olej do skrzyni i dyfrów 200, płyn wspomagania, płyn hamulcowy, odpowietrzenie, płyn chłodniczy, dolicz koszty usługi w serwisie (jakimkolwiek, ASO czy nie ASO, to cośtam kosztuje), nie każdy robi to sam, wyjdzie tysiak, a może osimset, a może dziwieńcet, co za różnica? :twisted:

Trzeba doliczyć koszty remontu silnika, wymianę skrzyni biegów i napraw blacharsko-lakierniczych. Jak zardzewieje coś, no nie? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat miałem na myśli dach, nie spinkę... ale jeśli o spinkę chodzi, to może jest z diamencikiem, a nie ze szkiełkiem... :lol:

a dach? z diamencikiem? :wink:

Wymiana dachu, będąc operacją wycięcia, wspawania, wyszlifowania, wyszpachlowania, zdjęcia i założenia podsufitki, pomalowania, za 200 zł, to jakoś podejrzanie tanio ;) ile to wychodzi, 20 zł na godzinę, czy części za friko? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba doliczyć koszty remontu silnika, wymianę skrzyni biegów i napraw blacharsko-lakierniczych. Jak zardzewieje coś, no nie? :razz:

 

O skrzyni i silniku pisałem ja, o blachach Elek, ale zapomniałem byłem o turbo :D

 

nie demonizujmy, wywołałem wilka z lasu, albo ogólnoforumowe poruszenie, niechcący jednakże, chcąc tylko świadomość w narodzie obudzić... chciałem dobrze, a wyszło jak zwykle :D

 

dobranocka już na dobre!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi sensowny serwis w Trójmieście lub okolicach, który widział kiedyś na oczy GT-ka i dłubał mu w silniku, hamulunku czy zawieszeniu (akurat te 2 rzeczy to nie wiem, czy są takie specyficzne... ale co tam, nie znam się, głupi płaci 2razy :D czy jak to tam szło..... ;) ), i będzie brał niższe stawki, z chęcią skorzystam... bida tu u nas, Panie, bida..

 

Przeprowadź się do nas. Tu konkurencja większa, jest w czym wybierać. :razz: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaż mi sensowny serwis w Trójmieście lub okolicach, który widział kiedyś na oczu GT-ka i dłubał mu w silniku, i będzie brał niższe stawki, z chęcią skorzystam... bida tu u nas, Panie, bida...

Przeprowadź się Pan do Wisly!

Pan, Panie, tego, u nas subaraków zatrzęsienie i warsztaty jakoś ogarniają, ba nawet znam taki, co się w subarakach specjalizuje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd,

napisałem gigantyczny post i wziął i się zniknął :evil:

 

Nie chce mi się raz jeszcze ale .... tzd nie przejmuj się, ja się generalnie zgadzam z tym co napisałeś. Ba, znam takich Forumowiczów, którzy się lekko uśmiechają i uważają, że nie doszacowałeś cen :mrgreen: Także Chłopie, luz i spokojnie eksploatuj swoją furę. Jesteś bezpieczny ;-)

 

Wniosek końcowy : od tzd warto kupić auto, natomiast jeżdzącego szlamu użytkownika cypis nie. :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek końcowy : od tzd warto kupić auto

Fakt jest taki, że staram się o auta dbać i dopieszczać, przez co nie miałem problemów ze sprzedażą moich poprzednich 3 aut... nie były one co prawda drogie i niszowe, ale pewnie ich dobry zadbany stan nie zaszkodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzd, masz racje u nas na północy tak jest i nikt tego ze śląska, warszawy nie zrozumie, dla nich to kosmos.

 

inna sprawa że ta rozmowa do niczego nie prowadzi, pan tadzio w stodole wymieni dach za 200pln założy do auta co ma 200KM+ klocki remsa za 200zł za komplet i weźmie za to 20pln do tego amorki zmieni i zrogi geometrie oraz wleje wode do układu chłodzenia (bo po co coś lepszego jak można taniego)........ i jeszcze proponuje zalać ruskiej z garażu pana staszka i będzie super tanio i porównywalnie do malucha ;D

 

prawda jest taka jak pisze tzd jak sie nic nie dzieje to jest tanio -względnie tanio, ale jak coś sie stanie to idziemy w tysiące, a oliwe itd. nawet jak robisz 100km/rok to raz do roku wypadało by wymienić.

 

pozdrawiam

mały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...