Skocz do zawartości

Trawniki i ogrody forumowe


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.10.2022 o 20:29, skwaro napisał:

Chyba się udało z trawą, dzięki za podpowiedzi :)

 

P. S. Właśnie knuję pompę do zbiornika na deszczówkę, miał ktoś może styczność z zanurzeniową  Parkside PTPS 1100 A1? Teoretyczniepodaje max 4,5bar, ma napędzać m.in. spryski Huntera wynurzalne, a z tego co czytałem wymagają 2,8bar. Inne tanie pompy mają za niskie ciśnienie do nich, więc fajnie by było jakby dała radę. Ew. pytanie czy jest sens zmienić spryski na Gardenę, one wymagają 2bar,a tu już wybór pomp sporo większy... 

 

 

20221013_091500.jpg

Nie rozpędzaj się z podlewaniem. Teraz nawet jak nie pada codziennie jest rosa, nie zwiędnie. Ma rozbudować korzenie. Będziesz lał i nawoził, zakorzeni się płytko i rzadko, osłabi to ją. 003.thumb.jpg.22b87843528620218d04c35001b6043f.jpg

Moja niepodlewana znosi 3tonowe auto codziennie a i szambelanowi od opróżniania oczyszczalni zdarzyło się MANem zawracać.

Tak wygląda ślad po wjeździe na nieskoszoną mokrą. Do rana wstaje, ne ma śladu, ze było jeżdżone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BiP napisał:

Nie rozpędzaj się z podlewaniem. Teraz nawet jak nie pada codziennie jest rosa, nie zwiędnie. Ma rozbudować korzenie. Będziesz lał i nawoził, zakorzeni się płytko i rzadko, osłabi to ją. 003.thumb.jpg.22b87843528620218d04c35001b6043f.jpg

Moja niepodlewana znosi 3tonowe auto codziennie a i szambelanowi od opróżniania oczyszczalni zdarzyło się MANem zawracać.

Tak wygląda ślad po wjeździe na nieskoszoną mokrą. Do rana wstaje, ne ma śladu, ze było jeżdżone.

Z pompy będzie na wiosnę lane, na razie chcę zrobić tylko przelew bo już nazbierałem zbiornik deszczówki. Ale chcę od razu właściwą kupić zamiast za chwilę zmieniać. 

 

Godzinę temu, chojny napisał:

Jesień przyszła, liście spadły. Zakupiłem zbieraczke do liści, taką co się podczepia do traktorka.

 

Bajka! Polecam! 
 

 

Ja właśnie oglądałem taki wózeczek do zbierania liści od Gardeny, ale prawie 700 za coś takiego trochę mnie przystopowało. Zastanawiam się czy kosiarka pozbiera trochę liście brzozy, czy trzeba będzie grabić.

20221016_100658.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbierze. Ten klon nad hyundaiem na fotce powyżej jest zbierany kosiarką. Nie zawsze zbieram, zdarza się zmulczować. Drzew mam wokół jeszcze kilka, nie sprawiają kłopotu. Zbierać koniecznie trzeba dęba bo zakwasza i nierozkładalny i orzecha bo trawę truje.

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, skwaro napisał:

Ja właśnie oglądałem taki wózeczek do zbierania liści od Gardeny, ale prawie 700 za coś takiego trochę mnie przystopowało. Zastanawiam się czy kosiarka pozbiera trochę liście brzozy, czy trzeba będzie grabić.

 

 

Mam traktorek bez kosza, miele liście na drobno a potem zbieram tą maszynką. Liście zajmują 10-20% objętości wyjściowej. 

 

W ogrodzie tylko drzewa liściaste i jest ich dużo więc grabiami mogę się tylko nabawić lumbago a po dwóch użyciach jestem ze zbieraczki zadowolony bardzo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesień przyszła, liście spadły. Zakupiłem zbieraczke do liści, taką co się podczepia do traktorka.
 
Bajka! Polecam! 
 
 

Co kupiłeś?
Ja w tym roku po raz pierwszy korzystam z traktorka jako zbieracza liści - głównie w tym celu kupiłem. Mega różnica. Kosz 240 litrów powoduje ze da się chociaż parę metrów ujechać .
Każda kosiarka będzie zbierała tylko problemem jest0e23b76f6b799b713a9540a15bb9ad03.jpg
pojemność kosza. Taka spalinowka z napędem zapychała się po 1 -2 metry. U mnie głównie brzoza co śmieci drobnicą cały rok i kilka dębów.
Ale na jesieni można dola złapać jak grabisz a nad głowa cały czas jeszcze wisi to dziadostwo


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gazik napisał:

Co kupiłeś?

 

 

Objechałem kilka miejsc i się okazało że... 

 

https://www.jula.pl/catalog/ogrod/maszyny-ogrodowe/kosiarki-do-trawy/akcesoria-do-kosiarek-samojezdnych/zbieracz-do-lisci-do-kosiarki-samojezdnej-729026/

 

Wypada naprawdę sensownie cenowo jak i jakościowo. 

 

Skręcenie tego, to niestety masakra jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jak to wypada w porównaniu do samego traktorka? Pojemność kosza niby większa ale kosidło zawszę trochę rozdrobni wiec upcha się podobnie.
U mnie trochę ciężej by było tym wywijać między drzewami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Gazik napisał:

Możesz napisać jak to wypada w porównaniu do samego traktorka? Pojemność kosza niby większa ale kosidło zawszę trochę rozdrobni wiec upcha się podobnie.
U mnie trochę ciężej by było tym wywijać między drzewami.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Nie mam kosza więc nie porównam. Mam za duże trawniki żeby zbierać skoszoną trawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Gazik napisał:


Co kupiłeś?
Ja w tym roku po raz pierwszy korzystam z traktorka jako zbieracza liści - głównie w tym celu kupiłem. Mega różnica. Kosz 240 litrów powoduje ze da się chociaż parę metrów ujechać emoji6.png.
Każda kosiarka będzie zbierała tylko problemem jest0e23b76f6b799b713a9540a15bb9ad03.jpg
pojemność kosza. Taka spalinowka z napędem zapychała się po 1 -2 metry. U mnie głównie brzoza co śmieci drobnicą cały rok i kilka dębów.
Ale na jesieni można dola złapać jak grabisz a nad głowa cały czas jeszcze wisi to dziadostwoemoji6.png

Też chcę grzyby na trawniku! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Gazik napisał:


Podobno można kupić grzybnię. U mnie natura zasiała. Idę na kawę i wracam z miską86bb765d75c999864372c406b78eb26d.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zazdroszczę! :)No właśnie wiem że można kupić, ale nie testowałem. Nim zacząłem budowę pod sosną znalazłem rydza, ale grzybnia raczej nie przetrwała budowy... 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gazik napisał:

Piknie panie tylko u mnie plac manewrowy trochę bardziej skomplikowany emoji6.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 

Ciezko się z tym manewruje wiec na małe ogrody bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...