Skocz do zawartości

Motul 300v zelatyna na dnie ??


uamzim

Rekomendowane odpowiedzi

przy dzisiejszej wymianie oleju doznalem lekkiego szoku. w butli 4L 300v competition na samym dole widac bylo partie duzo bardziej "gestszego , galaretowatego" oleju. Czy to normalne? Pierwszy raz takie cos ujrzalem i lekko sie zdziwilem.

Olej brany byl od dystrybutora motul a data produkcji 11/08

 

 

jakies sugestie?

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, niniejszym rozwiewam wątpliwości na temat tego ,,oleju"..... :razz: gówno kupiłeś, to czego, przepraszam, oczekujesz...? ciesz się, że na dnie nie znalazłeś, np. żaby albo jaszczuki.... :razz: chrzczone badziewie dla nowobogackich snobów...jeżeli kogoś uraziłem, chylę czoło i z całego serca przepraszam..... :twisted: i gratuluję faktu, że tylko galaretowate coś znalazłeś na dnie....spodziewałbym się raczej piasku albo jakichś opiłków....,,z trzeciego tłoczenia...".................. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety tak chyba sie skonczy moja przygoda z ta marka :) jade jutro do nich zrobic zadyme...

pozostaje lac shella 10w60 do silnika i castrola syntraxa albo shella do skyrzni i dyfrow ...

 

najlepszy text pana mechanika :) panie to moze wlejemy te babole do srodka, tam pewnie sa te magiczne specyfiki :)))))))))))

 

dobranoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to moze wlejemy te babole do srodka, tam pewnie sa te magiczne specyfiki

 

jasne, to w końcu nie jego silnik..... :smile: dziś kupiłem nowy olej pólsyntetyk, produkowany przez Petronasa, wchodzi na polski rynek, pobrałem go na przepłukanie nowego silnika, specyfikacje rodem z F1, 5L plus filtr oleju do WRXa - w promocji - razem 87pln...zdam relację z testów.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okaże się w praniu....przy nalewniu nie było żadnych żelatyn ani kisielu na dnie, to już dobrze...a jeszcze lepiej, że po odpaleniu zgasła nawet kontrolka ciśnienia oleju...! :grin:

 

[ Dodano: Czw Wrz 24, 2009 8:43 am ]

Co do Motula, pamiętam czasy w których była to jedyna firma, rozdająca na kilogramy nalepki wszystkim wokół.....tak się robi legendę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emotorsport,

Panie Emotek, my się widzimy w sobotę u kolegi Michcia na imprezie. Jak Pan jeszcze raz tak napiszesz "

chrzczone badziewie dla nowobogackich snobów
to...kiepska Twoja rozczochrana. :mrgreen:

 

Kolega uamzim, winien się zgłosić do dystrybutora i po pierwsze zapytać, czy tak ma być ( :mrgreen: ), że olej zamienia się agrestową galaretką, po drugie i tu cytat : give me my fu... money :mrgreen:

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po konsultacji z 2 dystrubutorami motula ( pl i niemcy) uzyskalem podobna informacje, iż ma prawo sie to dziac po dlugim lezakowaniu (kilkumiesiecznym). Baza estrowa sie osadza na dnie i niczemu to nie przeszkadza... :roll: Helmut radzil mi wlac setke do baniaka, dokladnie wymieszac i wlac ta mieszanine baboli z olejem do silnika :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż ma prawo sie to dziac po dlugim lezakowaniu

 

Ide swoje oleje motula wstrzasnac zeby taki badziew sie niezrobil... mmm... taki kawior olej ze trzeba je jak wino obracac :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

i trzymać w piwnicy o określonej temperaturze i wilgotności.... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś kupiłem nowy olej pólsyntetyk, produkowany przez Petronasa, wchodzi na polski rynek, pobrałem go na przepłukanie nowego silnika, specyfikacje rodem z F1
co to ?

 

tak mu napisali na ebay'u i tego się trzyma :twisted:

 

Petronas Kubicoil F1- 15 MK (marek kaszubskich) za litr- tylko Elek go w PL sprzedaje :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strach czytac czym Wy taaakie furki zalewacie.. :cry: Nie szkoda ich? Ja juz sobie oleje z naszych sklepow potestowalem i mam dosc bo sie omal zacierka to nie skonczylo.. Zdecydowanie zapraszam do odwiedzenia innego watku:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=127684

i tego TSB Subaru US dla uturbionych:

http://store.forcedperformance.net/merc ... 103-07.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...