Skocz do zawartości

Poprawa "widoczności nocnej" w GT MY98


PatLove

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 66
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kiedyś, a Astrze założyłem 100W i po jakimś czasie do wymiany był cały moduł przełącznika przy kierownicy :cry: .

Sądzę, że najbezpieczniejszym sposobem na rozjaśnienie GT, jest zakup żarówek o podwyższonej mocy/jasności, czy jak tam producenci to nazywają - wciąż te same H4, bezpieczne dla instalacji ale więcej światła (+30%, +60% nawet). Oczywiście, trzeba polegać na poradach użytkowników (powyżej), bo napisy na pudełkach mogą być mylące.

Jeśli ktoś mówi, że Osram, Tungsram, czy inny Philips są git, to trzeba wypróbować.

Ważne, żeby night vision nie okazało się nicht wision :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena dość pasztetowa :mrgreen: .

A wezmę, Panie i zanabędę komplecik do mego GTka, bo bez halogenów po nocy, to strach jeździć. Nawet gładkie szkło nie pomaga :roll: .

Jak będą git, to pomuk poleci bankowo, bo nie sztuka wydać 100 PLN za Hiper Night Bright Xenon like Ultra Blue +100% More Power :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez podchodzilem sceptycznie. Jednak swieca lepiej niz ori i dzialaja juz 9 miesiecy. Jedyny minus, to zeby je w Imprezie '07 zalozyc, to trzeba pol przodu rozkrecic. Wrrrr... Gosciu ma tez fajne diodowe obrysowki (W5W).

Nie wiem jak GT, ale w '07 przy ustawieniu 'swiatla dzienne' zaroweczki dostaja mniej pradu co zwieksza ich zywotnosc. Proste i genialne. A podobno te o poprawionej swiatlosci zyja krocej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup teraz poszło.

Przyjdą, założy się bez rozbierania połowy fury, bo w GTku można zmieniać żarówki siedząc na dolocie :mrgreen: .

Z ciekawości - czy w MY06-07 są H4, bo nie wierzę :shock: ?

Chyba, że wskazałeś producenta/sprzedawcę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazalem producenta/sprzedawce. Tam sa jakies dziwolagi dwojakiego rodzaju. Elmo zrobil mi rozpiske ;)

 

Tak sobie jeszcze przypomnialem, ze jak kiedys Chevy przestal swiecic (a to byl prawdziwy Chevy, nie Daewoo) to wymontowalem reflektory i porzadnie je wymylem (sreberko tylko strumieniem wody z detergentem). Pomoglo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tu obawiam się, że żadne mycie nie pomoże - H4 to już raczej lamus i wiadomo, że do nowszych rzadko które H4 mają podejście. Oczywiście do porządnych, a nie "prawie jak fura" :wink: .

Służbowo jeżdżę Mondeo MY07 i nawet na nieksenonach świeci całkiem dobrze. Widząc syf pod wielgachnymi kloszami, zastanawiam się kiedy operacja a la Chevy będzie niezbędna - oczywiście, jeśli w ogóle da radę umyć to to przez otwór od żarówki, bo inaczej nie da rady - nierozbieralne ścierwo :mrgreen: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi pseudo japońskimi żarówkami mam złe doświadczenia. Znajomy kiedyś sprowadzał je do PL z CHIN(nie wiem, może były to podróby ale miały dokładnie takie samo opakownie i wygląd). Wziąłem tak na próbę jeszcze do Cupry(H7), świeciły niecały miesiąc, z dnia na dzień co raz gorzej, nie mówiąc już o tym, że ta niebieska fabka zaczęła się wypalać i po tygodniu żarówka była cała czarna.

 

Co do aukcji, którą podesłał grzywaczewski, to są to żarówki 100W więc chyba bałbym się jednak tego zakładać

 

Depo o których piszecie to całe lampy, same odbłyśniki czy odbłyśniki z kloszami? Jak cena mniej więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem - u mnie dokladnie takie swieca juz 9 miesiecy. U kolegi w Lancerze (Pio) tez bez problemow. Moze i sa chinskie... zczerze to zdziwilbym sie gdyby produkowali je w Japonii :wink: Kupowalem je z dyzum sceptycyzmem, ale uznalem ze 40 zeta mozna zaryzykowac. Zwlaszcza, ze poczytalem sobie o philipsach, osram itp. ktore pieknie swieca, ale jak pisano - sypia sie po kilku miesiacach. Wiec nawet jesli zaraz zdechna to jestem 'do przodu'.

 

Przeczytaj dokladnie opis: Żarówki H4 12V 60/55W SuperWhite 4200K 2szt. Xtec. Owszem, sa tez dostepne 100W, ale te maja moc nominalna. Te o zwiekszonej mocy maja jeszcze wyzsza temperature barwowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisalem - u mnie dokladnie takie swieca juz 9 miesiecy. U kolegi w Lancerze (Pio) tez bez problemow. Moze i sa chinskie... zczerze to zdziwilbym sie gdyby produkowali je w Japonii :wink: Kupowalem je z dyzum sceptycyzmem, ale uznalem ze 40 zeta mozna zaryzykowac. Zwlaszcza, ze poczytalem sobie o philipsach, osram itp. ktore pieknie swieca, ale jak pisano - sypia sie po kilku miesiacach. Wiec nawet jesli zaraz zdechna to jestem 'do przodu'.

 

Przeczytaj dokladnie opis: Żarówki H4 12V 60/55W SuperWhite 4200K 2szt. Xtec. Owszem, sa tez dostepne 100W, ale te maja moc nominalna. Te o zwiekszonej mocy maja jeszcze wyzsza temperature barwowa.

 

Rzeczywiście nie doczytałem...

 

Może masz rację, ja po porostu mam takie, a nie inne doświadczenia z tymi żarówkami ale może tamte były jakimiś podróbami, kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę doradzić po doświadczeniach z seryjnymi reflektorami w bug eye (i wymianie ich na soczewkowe z STi) to kupić coś takiego, do czego masz linki poniżej:

 

http://www.moto.allegro.p...ingi_black.html

 

http://www.moto.allegro.p...l_eyes_wwa.html

 

Też to przechodziłem i próbowałem wszystkiego, nawet skusiłem sie na te lampy. Po odłaczniu tych wszystkich diodek i świecących ringów jeszcze ujdą ale dają bardzo słabe światło. Myślałem, że to kwestia żarówek ale po zmianie na żarówki +30% światła ( nie pamiętam producenta) soczewka wypaliła dziure w kloszu. Lampy wymieniłem na gwarancji i sprzedałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mogę doradzić po doświadczeniach z seryjnymi reflektorami w bug eye (i wymianie ich na soczewkowe z STi) to kupić coś takiego, do czego masz linki poniżej:

 

http://www.moto.allegro.p...ingi_black.html

 

http://www.moto.allegro.p...l_eyes_wwa.html

 

Też to przechodziłem i próbowałem wszystkiego, nawet skusiłem sie na te lampy. Po odłaczniu tych wszystkich diodek i świecących ringów jeszcze ujdą ale dają bardzo słabe światło. Myślałem, że to kwestia żarówek ale po zmianie na żarówki +30% światła ( nie pamiętam producenta) soczewka wypaliła dziure w kloszu. Lampy wymieniłem na gwarancji i sprzedałem.

 

Kwestia tych lamp jak dla mnie odpadła już na poczatku ze względu na ich wygląd, a skoro mówisz że jeszcze do tego świecą tak, a nie inaczej to już w ogóle porażka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tymi pseudo japońskimi żarówkami mam złe doświadczenia.

Ja szczerze mówiąc również wolę żarówki sprawdzonych producentów. W testach gazet motoryzacyjnych wychodzi, jak świecą różne takie wynalazki: nie chodzi nawet o samą jasność światła (nie na darmo temat artykulu brzmiał: "O 50% więcej ściemy"), ale również jego rozklad na drodze i związane z tym oślepianie innych kierowców.

IMO nie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś stać i uważa, że warto, to tylko brać. Tak, jak pisałem: w testach nie zawsze wygrywają najdroższe żarówki, dobre opinie zbierają również takie jak choćby Osram Bilux (10 zł/szt), Tesla +30% (16,50 zł/szt) Tungsram Megalight (około 30 zł/2 szt). Wśród seryjnych żarówek najlepszą notę uzyskały Hella Light Power (26 zł/szt). Okazuje się więc, że można tanio i dobrze. Żarówki Philipsa (Blue/Silver Vision, Power2Night) przegrały w teście rownież z powodu nieuzasadnienie wysokiej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś stać i uważa, że warto, to tylko brać. Tak, jak pisałem: w testach nie zawsze wygrywają najdroższe żarówki, dobre opinie zbierają również takie jak choćby Osram Bilux (10 zł/szt), Tesla +30% (16,50 zł/szt) Tungsram Megalight (około 30 zł/2 szt). Wśród seryjnych żarówek najlepszą notę uzyskały Hella Light Power (26 zł/szt). Okazuje się więc, że można tanio i dobrze. Żarówki Philipsa (Blue/Silver Vision, Power2Night) przegrały w teście rownież z powodu nieuzasadnienie wysokiej ceny.

 

Jestem w sumie podobnego zdania. Jeździłem Toyotą RAV4 na żarówkach Philipsa Blue Vision i jakoś wrazenia na mnie nie zrobiły poza ceną z kosmosu. Płacić za coś, co nie daje do końca satysfakcji tylko po to żeby mieć Philipsa, a nie coś innego nie ma sensu, także żarówki typu Blue/Silver Vision, Power2Night itp odpadają. Skłaniam się jednak do kupna jakichś firmowych żarówek typu Tungsram czy Osram, a nie chińskich ale to chyba tylko z powodów, o których pisałem wcześniej odnośnie chińszczyzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skłaniam się jednak do kupna jakichś firmowych żarówek typu Tungsram czy Osram, a nie chińskich

Gdyby Ci dobrze świeciły, to jesienią zbieram pomuki :mrgreen:

Nie ma problemu

 

A jak jest z tymi depo? To są tylko całe lampy czy można kupić np. odbłyśniki + klosze(clear)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...