Skocz do zawartości

Co dzisiaj zrobiłem/am przy swoim Subaraczku :)


zaki79

Rekomendowane odpowiedzi

Kali, widzę że nie tylko auta mamy bliźniacze ale i zainteresowania :wink:

 

Prawdę mówiąc zanim przeczytałem treść Twojego posta zwróciłem uwagę na zdjęcia.

Zdradziła Cię praca z pędzelkiem i jak mniemam Bilberry na czyszczonym felunku :twisted:

 

Tak przy okazji.

Meg's ma kilka fajnych kosmetyków choć osobiście twierdzę, że w wielu dyscyplinach inni producenci go deklasują.

Co do Colli to wytrzyma tyle na ile się mu pozwoli. Jeśli zlejesz go bardzo mocną chemią to nie ma cudów, można go usunąć równie skutecznie jak przy zastosowaniu IPA :(

Mimo to jest to jeden z najbardziej wytrzymałych naturalnych wosków, więc przy założeniu odpowiedniej pielęgnacji oraz systematycznego odświeżania warstwy dobrym QD może poleżeć i 3 - 4 msc.

 

Pozdrawiam

SpeedR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...założyłem gumowe dywaniki, wyprałem jasne welurowe, wymieniłem 2 śruby przy fotelu kierowcy bo coś je ruda łapała i strasznie mnie to wnerwiało pomimo że tylko ja to widziałem przy siadaniu do auta :mrgreen: Odkręciłem ten fotel ,posprzątałem pod nim i nawet dolary USA znalazłem ale nawet na litr paliwa nie wystarczy :wink: :mrgreen: Przyczepiłem tylną rejestracje bo przy zamykaniu bagażnika brzydko brzęczała ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bilberry na czyszczonym felunku

 

P21S - pierwsza moja styczność z tym środkiem i od razu bardzo pozytywne wrażenia.

 

Co do megsa to wiem, że nie jest naj naj naj ale bardzo lubie z nim pracować po prostu.

Natomiast co do wytrzymałości Colli to nie liczyłbym na 3-4 miesiące, jak poleży 2 to będzie dobrze (tymbardziej, że licze na ostre warunki zimowe niedługo). A na wiosne polece z porządną polerką i albo jakiś fajny naturalny wosk albo powłoka kwarcowa, która ostatnio wpadła mi w oko strasznie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czym pomalować rdzewiejące śruby mocowania foteli w moim forku? Czy można to potraktować jakąś farbą bezpośrednio na rdzę, czy lepiej to oczyścić/jak i czym?

Ja ostatnio testowałem mój pomysł na takie śruby;

Oczyść z grubsza luźne drobiny rdzy, zalej kilkoma kroplami jakiegokolwiek kleju sekundowego (Cjanopan, Kropelka, Patex, itp), tylko nie za dużo, żeby nie poszło w wykładzinę, bo ci się śruba z nią sklei. Jak wyschnie, zamaluj czarną, czy tam jaką chcesz farbą.

Te kleje mają b. dobre właściwości penetrujące i wiążą się świetnie z korozją tworząc potem spoista powłokę.

 

I żeby nie było OT, to właśnie zrobiłem przy moim Subaraczku (choć nie dzisiaj) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, też swoje połamałem, przy przerejestrowywaniu subaraka :evil:

Te forumowe ramki bardzo słabe IMO, wróciłem do starych od ASO Nowy Sącz :mrgreen:

 

-- 5 sty 2012, o 21:47 --

 

Oczyść z grubsza luźne drobiny rdzy, zalej kilkoma kroplami jakiegokolwiek kleju sekundowego

Można też użyć do tego brunox :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Primi, moich forumowych już dawno nie mam... w zeszłym roku wyrzucili je u Janisza, jak naprawiałam OBKa :evil:

 

Te były fajne, bo czarne, gładkie... teraz z tyłu będę miała podpis, że jestem z Gdańska :roll:

To wszystko przez to, że mam pogiętą tablicę z przodu :P:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...