Skocz do zawartości

Wydech kompletny - potrzebny remap ?


eden

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy zaraz po tym musze zrobić remap ? czy mogę trochę jezdzić (z miesiąc) i nie powinno mi się nić stać?

 

Nie no miesiąc to nie, ale tak trzy tygodnie będzie ok...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

eden, możesz zrobić remap, aby wykorzystać właściwości wydechu, może się pojawić błąd P0420 - tutaj ewentualnie można zrobić poprawkę, tzn software-owo wyłączyć wyświetlanie tego błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedź

Czytałem kiedyś trochę o tym na forum i niektóre opinie jak pamiętam coś mówiły że jest potrzebny dlatego chciałem się upewnić

 

moje byle auto jezdzilo od nowosci na kompletnym przelocie.Zrobilotak 120 tys. i dopiero dostalo remap.Mialo i ma sie nadal doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

litości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

NIE, NIE POTRZEBUJESZ REMAPU. NIC SIE NIE STANIE

 

A ja w GT przy przelocie 2,75" miałem wyraźny overboost i konieczny był remap.

no i badz tu, czlowieku, madry... :o :roll:

 

 

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

 

 

moze efekty uboczne (np. overboost) w GT z "wolnym wydechem" zaleza od ksztaltu/formy kolnierza w DP :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Ja nie miałem całkiem seryjnego GT tzn. miałem TMIC od STI 2006, podwyższone doładowanie do 1,1bara na TD04L na seryjnym wydechu. Po zmianie wydechu na przelot 2,75" na IV i V biegu przy gazie w podłodze miałem wyraźne peaki doładowania do 1,4-1,5 bara i nierówne przyspieszenie. Przed remapem postanowiłem jeszcze zmienić turbo na VF43 z STI06 na którym overboost występował na każdym biegu. Po remapie było ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere, czyli jak kupie i zaloze DP 3" moge jezdzic spokojnie przez chwile zanim zrobie remap (oczywiscie jak pojawi sie blad to sie go wylaczy software-owo :wink: )
Tak :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwilowo na remap brak funduszy :evil: a DP mam w zasiegu reki :wink: i teraz zastanawiam sie jak to wylaczyc :roll: hmmm

a tak przy okazji czy przy wymianieie DP mam wymienic uppipe czy jest to niekonieczne tym razem :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, czyli nie ma sensu wymieniac uppipe bez remapu,wymiana samego DP wzupelnosci wystarczy tak :?: :!: s co do srednicy uppipe myslalem o takiej samej tylko wymiana na decat :wink:

 

[ Dodano: Wto Sie 04, 2009 10:22 am ]

Kruk, dzieki

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ukaszWRX, tak ale tak czy siak przy zmianach wydechu zawsze dobrze robić remap bo pozwoli Ci on w pełni wykorzystać zalety nowego wydechu i zniwelować jego wady. Na Twoim miejscu jak masz braki w kasie poczekałbym z wymianą czegokolwiek, pozbierał kasę i wtedy zrobił cały wydech jak należy i zwieńczył to remapem - pełnia satysfakcji. A jak będziesz robił na raty to tylko nerwy i brak oczekiwanych efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...