Skocz do zawartości

Co jako drugie autko w rodzinie?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Czesc,

 

Chce zonie zrobic niespodziewajke i ukradkiem przymiarke robie do autka miejskiego dla niej. Wybralem Toyote Yaris, bo z poczatku myslalem o jakims niemcu...

 

Wiec czy ktos z forumowiczów ma doświadczenie z toyota yaris i może napisac na co należy zwracac uwage przy kupnie oraz jak bardzo fajne wyposażenie można dostać ? ewentualnie co tam sie psuje, o ile sie psuje.

Budżet zakładam 16k pln przy czym 13-14k to samochód reszta serwis ewentualne drobne opłaty. W tej cenie bedzie to benzyna.

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piciu, przede wszystkim centralny zamek bo Toyota nie daje tego w standardzie. Mam ten samochód dopiero chwilę więc z ekspoatacji niewiele mogę powiedzieć ale tak: nie bierz 1.0 bo nie jedzie i jest problem jak nawet stojącą śmieciarkę trzeba ominąć :roll: Mam wersję trzy drzwiową i miejsca z tyłu jest sporo tylko że trzeba przesuwać siedzenia do przodu za każdym razem jak ktoś ma tam wejść, a w ciasnych parkingach trzeba się wyczołgiwać z samochodu bo ma długie drzwi :twisted: tyle mogę powiedzieć z doświadczeń nabytych po trzech tygodniach eksploatacji :wink: jak coś to mogę jeszcze więcej informacji wyciągnąć od osoby która jeździ tym samochodem na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

 

Chce zonie zrobic niespodziewajke i ukradkiem przymiarke robie do autka miejskiego dla niej. Wybralem Toyote Yaris, bo z poczatku myslalem o jakims niemcu...

 

Wiec czy ktos z forumowiczów ma doświadczenie z toyota yaris i może napisac na co należy zwracac uwage przy kupnie oraz jak bardzo fajne wyposażenie można dostać ? ewentualnie co tam sie psuje, o ile sie psuje.

Budżet zakładam 16k pln przy czym 13-14k to samochód reszta serwis ewentualne drobne opłaty. W tej cenie bedzie to benzyna.

 

:roll:

Yaris 1.5 T :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Mam ten samochód dopiero chwilę więc z ekspoatacji niewiele mogę powiedzieć ale tak: nie bierz 1.0 bo nie jedzie i jest problem jak nawet stojącą śmieciarkę trzeba ominąć :roll:

Przejechalismy z malzonka yarisem 1.3 z '04 ok. 5kkm. Wiecej sie nie dalo bo auto wjechalo w plot :roll: Przebieg koncowy ok. 70kkm.

Silnik 1.3 daje rade lepiej niz niezle, w przeciwienstwie do 1.0, ktory meczy siebie i kierowce. Zawias niestety wybitnie niesportowy, hamulce OK.

Z budzetem ok. 15kpln istnieje ryzyko, ze kupisz wczesne 1.3, ktore mialo jakas wade dolotu, ktora powodowala nadmierne wzbogacanie mieszanki => splukiwanie oleju z cylindra => przedwczesny remont.

Ogolnie bardzo (ale to bardzo) uwazac trzeba na auta powypadkowe. Fakt, ze cena egzemplarzy z tego samego rocznika potrafi wahac sie miedzy 22 a 27kpln i to te ostatnie sa kupowane w ciagu 10 minut od ukazania sie ogloszenia naprawde daje do myslenia...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak bardzo fajne wyposażenie można dostać

 

starsze nie miały niczego porównują micra kontra yaris to... nie ma porównania

 

 

Kupiłem żonie fita stilo z najbogaszym wyposażeniem jakie wyszło.

tak po krótce, wszystko na microstyki navi, telefon wbudowany, wybieranie głosowe funkcji auta, szklany dach, 100% elektryka, siedzenia 100% elektryka nawet podparcie lędźwiowe, jasna skóra, miękka deska, tapicerka obita skórą lub materiałem, oczywiście jest mapa na Polskę i nawet bardzo dokładna, wbudowane podwyższenia na dzieci, zabójczy komputer, nawet dają setup cd, gdzie można skonfigurować np jak ma zachowywać się alarm, czy jak np. mają być otwierane drzwi po kliknięciu odp przycisku na kluczyku. Oczywiście dwustrefowa klima, klima w schowku, automatyczny system obiegu wewnętrznego po wykryciu zanieczyszczonego powietrza. Generalnie zabójcza ilość pierdół i gadgetów. 5 dr czarna perła jak forester, 100% ocynk + 4* na elementch narażonych na korozję. Nawet włącznik świateł w kabinie to microstyk włączający i wyłączający płynnie podświetlanie kabiny, czujniki pasażerów, kurtyny i cala reszta poduszek i napinaczy. ASR, ESP, EBD BA ABS itd. Diesel commonrail. Auto bezwypadkowe, nie używane zimą, drugie w rodzinie, kobieta niepaląca, Bezwypadkowe, drobne uszkodzenia lakieru, typowe parkingowe obicia, korozji od dołu "0" oprócz jednego spawu na tłumiku, po wszystkich akcjach serwisowych itd. Auto fajne, żonie się podoba, większe niż micra, wygodne i ekonomiczne. w polsce zrobiłem 500km zyżycie 5,5l ropy na 100km przy prędkości 150-120 autostrady i drogi szybkiego ruchu, miasta 60-70km/h. Rzeczywiście stilo jest inny niż każdy fiat. Aż dziw bierze, że się nie przyjęło z drugiej strony żeby dać ponad 100k pln za fiata w 2002 roku?? Pani Uwe się podobał i nie kupiła oklepanego golfa. Wg aso niemieckego gdzie auto było serwisowane, bez żadnych większych awarii.

 

Podsumowując koledzy i koleżanki chyba nie taki straszny fiat jak go malują i czasami da się coś od niemców sprowadzić ciekawego. Mam nadzieje, że trochę nim żonka pojeździ.

 

dzięki za pomoc

 

P.S.

nawet ma grzanie elektryczne powietrza, więc ciepłe leci pomimo zimnego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...