Skocz do zawartości

Co jako drugie autko w rodzinie?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Auto duże -sprawa prosta, forester XT ale co jako drugie auto?

 

Dopóki nie skasowali mi micry(żaba) problemu nie było, ale oczywiście nie mogę drugiej takiej znaleźć już od 3 tygodni.

 

Czy subaru justy jest fajne???

 

Szukam małego auta dla żony z toną elektroniki, ekonomiczne, typowy dupowóz 5dr z isofixami z tyłu. Generalnie niemieckie auta odpadają.

 

Podoba się jej poprzednia honda civic, fiat stilo, nissan Micra, mazda rx-8 :D W grę wchodzą auta z minimum 4 poduszkami, napinaczami, czterema gwiazdkami NCAP, automatyczną klimą oczywiście abs i manualną skrzynią, elektryczne szyby, lusterka i itp. Cena do około 30k.

Może ktoś podrzuci coś ciekawego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fiat stilo,
- odpusc to sobie...

 

ja bym wybral Civic'a lub Corolle (to drugie - nudne ale porzadne i oszczedne auto szczegolnie D4D)

 

dodalbym jeszcze jakies Suzuki SX4/Swift

 

rx-8 to inna liga i jakos nie chce mi sie wierzyc, ze za 30k mozna kupic cokolwiek godnego uwagi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- odpusc to sobie...

 

Czemu? wszystko ma na miejscu, nie słyszłam o złych opiniach.

 

ja bym wybral Civic'a lub Corolle

 

też nam się podobają, ale civic z 2005 z klimatronik to lekko powyżej 30k ale może być. Co do corolli, generalnie są same golasy. Ale jak to moja żona: a czujnik deszczu, a system bez kluczyka itd.

 

Ponieważ micra to wszystko miała a ja ją rozbiłem (nie moja wina) muszę teraz coś kupić.

 

rx-8 to inna liga i jakos nie chce mi sie wierzyc, ze za 30k mozna kupic cokolwiek godnego uwagi...

 

to jej chciejstwo. Wiem, że trzeba wyłożyć 60-70k a tyle to nie dam. Wolę nówkę z salonu za tyle no i te spalanie, podobne jak forek turbo :D

 

mazde 3

nie brałem pod uwagęm, dzięki a jak tam wyposażenie? mam nadzieje, że nie tak słabo jak w civic.

 

dodalbym jeszcze jakies Suzuki SX4/Swift

dwóch znajomych ma i nie są zadowoleni. Coś wiecznie się psuje. Puki jest gwarancja to ok, ale potem? Ale dam mu szanse, muszę sprawdzić jak tam wyposażenie.

 

Ciężko będzie sprostać micrze (na razie stilo) . To auto nawet życzenia ślubne i urodzinowe składało. Ja kupiłem z salonu wersję tekna która już miała prawie wszystko a następnie zaznaczyłem wszystkie dodatki. To miało być auto na lata więc nie żałowałem, ale już skończyło żywot. Jedyne co z niej udało mi się wyciągnąc to zmianiarka na 10 cd. Super głośniki i mnóstwo pierdół zostało w samochodzie. Teraz hestia sprzedaje wrak za 9k. Trget był prosty: mega śliczne auto dla żony. Żaden z maluchów w 2005 nie miał nawet startu do micry pod względem wyposażenia. no i setka w mniej niż 10s. Za same opony zapłaciłem ze 3k

 

Nikt nie mu justy? To jest coś ciekawego czy jakiś przypadek? Widziałem, ze subaru robi inne maluchy ale nie są dostępne w polsce.

 

aha zastanawiałem się jeszcze na toyota prius. Czy warto kupować kilkuletnią używkę?

 

Dzięki za pomoc, jutro zabieram się za popularny serwis z ogłoszeniami motoryzacyjnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodalbym jeszcze jakies Suzuki SX4/Swift

dwóch znajomych ma i nie są zadowoleni. Coś wiecznie się psuje. Puki jest gwarancja to ok, ale potem? Ale dam mu szanse, muszę sprawdzić jak tam wyposażenie.

Moge porownac swifta 2006 z yarisem 2004 (myslales o tym???). Oba z silnikiem 1.3, oba spokojnie mieszcza sie w budzecie. Za suzuki przemawia tylko swietne prowadzenie. Naprawde nie czujesz zakretow. No i silnik jest dosc cichy. Za to yaris pomimo, ze buja na zakretach, ze silnik jakos lepiej slychac, zdecydowanie bardziej do mnie przemawia. Dynamika bez porownania na jego korzysc. Pali ok. 1l/100 mniej. Wyposazenie mozna trafic bardzo fajne. No ale o automatycznej klimie to tu zapomnij.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

126p ma ten sam problem co RX-8, za duze spalanie w stosunku do osiagow.

 

rx-8 -> to brzmienie i odcinka na 9k+ rpm wszystko wynagradza :D

 

Może jako następne? Przynajmniej wiem, że czerwone :D

 

jutro jadę oglądać, honda, suzuki, mazda, justy, rav4 jako niespodzianka tu mogę dołożyć, impreza diesel, jak mnie zaskoczy to wezmę w leasing, yaris, fiat 500 ponownie - jest śliczny, sam bym taki chciał :D, mam umówione clio - podobno bardzo mocny diesel, i na koniec perełka podobno mega babska cytrynka c3.

 

jak kupię to namówię kumpla, żeby pożyczył mi fabię. Zrobię sobie test i zobaczę żonkę jak wpada w furię gdy jej powiem, że to jej nowe auto :twisted::twisted::twisted:

jego fabia to totalny golas na oponach tak cienkich jak w tico :D :D

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...