Skocz do zawartości

Wycieraczki


sherif

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jeszcze dyskusji n.t. wycieraczek w OBK nie bylo :wink: .

 

Pytanie; jakich uzywacie i co polecacie ?

 

Ja sie pokusilem na plaskie. Jakis czas temu mialem Valeo Silencio i pouzywalem je sobie dwa dni :oops: i mi je ukradli (160zl poszlo sie ..). Dlatego tym razem postawilem na polski produkt - Motgum (60zl/kmp), kiedys uzywalem ich zwyklych wycieraczek i bardzo dobrze sie sprawowaly. Zreszta maja bdb opinie w sieci.

Niestety nie moge tego powiedziec o ich plaskich wycieraczkach, poniewaz nie zbieraja rownomiernie dobrze wody. Teraz nie wiem, czy to kwestia danych wycieraczek czy rodzaju wycieraczek (plaskich), ktore to podobno nie we wszystkich autach dobrze dzialaja (krzywizna szyby, mechanizm wycieraczke, itd).

 

Jakie sa wasze rekomendacje ?

 

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różnią wycieraczki do outbacka od tych do forka, imprezy itd. :roll:

 

Długością? :razz:

Zgadłem. :mrgreen:

 

 

 

10 wątków na temat wycieraczek...

 

Niekoniecznie, krzywizna szyby moga sie roznic, dl wycieraczek (czyli rozna sila nacisku), bo jak znam subaru to pewnie sam mechanizm wycieraczek wszedzie jest ten sam, dlatego moze tak byc ze rozne wycieraczki dzialaja z innym skutkiem w roznych modelach.

inaczej bym sie nie pytam tylko stosowal to co sie sprawdzalo w poprzednich moich samochodach. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej bym sie nie pytam tylko stosowal to co sie sprawdzalo w poprzednich moich samochodach.

 

tak powinieneś zrobić, ja od dłuższego czasu używam Valeo i jestem zadowolona - długości nie pamiętam - od tego są tabelki w norawto :wink:

 

Do Moda - proponuję to scalić z wątkiem o wycieraczkach na ogólnym, bo Hogi ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, zajrzyj do tego wątku -> http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=125541 jest tam sporo opinii :)

 

Dzieki, za info, choc szczerze powiem, ze bardziej zalezy mi na opini wlascicieli Legacy/Outback, bo jak sam piszesz u Ciebie Valeo mazaly, natomiast u moich kolegow (Golf, Accord, Kia) sprawuja sie wysmienicie. Podobnie z innymi markami.

Gdzies wyczytalem, ze szczegolnie duze roznice sa w przypadku plaskich wycieraczek (lub dane modele takowych), ze w niektorych autach one sie nei sprawdzaja. W moich plaskich Motgumach wyraznie widac, ze dosc dluga bo 60cm wycieraczka jest zaslabo dociskana do szyby bo pozostawia na ok 3-4 cm przed koncem wycieraczki niewytarty pasek, jak byla krotsza byloby ok. Te same Motgumy w innych autach zbieraja pozytywne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sherif, zajrzyj do tego wątku -> http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=125541 jest tam sporo opinii :)

 

Dzieki, za info, choc szczerze powiem, ze bardziej zalezy mi na opini wlascicieli Legacy/Outback, bo jak sam piszesz u Ciebie Valeo mazaly, natomiast u moich kolegow (Golf, Accord, Kia) sprawuja sie wysmienicie. Podobnie z innymi markami.

Gdzies wyczytalem, ze szczegolnie duze roznice sa w przypadku plaskich wycieraczek (lub dane modele takowych), ze w niektorych autach one sie nei sprawdzaja. W moich plaskich Motgumach wyraznie widac, ze dosc dluga bo 60cm wycieraczka jest zaslabo dociskana do szyby bo pozostawia na ok 3-4 cm przed koncem wycieraczki niewytarty pasek, jak byla krotsza byloby ok. Te same Motgumy w innych autach zbieraja pozytywne opinie.

 

Ja np. kupilem sobie w USA w WALMART taka sie sklepów spozywczych:) znalazlem tam wycieraczki michelin nie sa to plaskie wycieraczki ale za to jak zbierają KOZIOŁ powiem krótka model moge napisac pozniej musze isc do garazu zerknac na opakowanie:) zapłaciłem za nie 15 dolców za szt. po 3 kurs był:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest awaria wycieraczek lub slabo zbieraja, nalezy zatrzymac sie przy polu z ziemniakami wykopac 2/3 przekroic i przesmarowac szybe a dla mniej wierzacych mozna zastosowac tzn nano technologie :)

 

Sprytne, wyprobuje :lol: , zreszta gdzies juz mi sie to obilo o uszy ..

jak nie pomoze to beda zwykle Motgumy, jak nie to bede testowal inne. Z Valeo prezentow znow nie che robic innym :razz:

Martwi mnie jedynie,ze sie ryski na szybie pojawily i teraz nie wiem, czy to wina poprzednich czy obecnych - bo zaczelem zwracac uwage na szybe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

[ bardziej zalezy mi na opini wlascicieli Legacy/Outback, bo jak sam piszesz u Ciebie Valeo mazaly, natomiast u moich kolegow (Golf, Accord, Kia) sprawuja sie wysmienicie. Podobnie z innymi markami.

 

z mojego doświadczenia wynika następująca konkluzja - tylko bosh twin, miałem wiele aut i do wycieraczek przykładam najwyższą (u)wagę. Mam OBK i założyłem za namową kol. z interc-s valeo. było ok przez 2 miechy potem tragedia; zareklamowałem dziadostwo i do tej pory nie oddali mi jeszcze kaski, a od razu u tegoż kolegi zakupiłem bosh twin cam ze spojlerkiem po stronie pasażera ( od kierowcy jest seryjny) i co tu dużo gadac bajka i poezja. szybka czyścuitka, żadnych mazów czy czego tam. od 15 lat jeżdżę na bosh i polecam każdemu. te drapichrusty, które chodzą po parkingach i oferuja wycieraczki ( na prawdę się znają co trzeba podkreślić) nawet nie podchodzą jak widzą z daleka napisik firmowy na piórach). Tak jak piszesz do płaszczaków trzeba mieć dostosowane konstrukcyjnie auto, zabudowa układu wycieraczek, konstrukcja ramienia, jeśli tego nie ma firmowo to po co kombinować, kup produkt z górnej półki i jeździj bezpiecznie dla zdrowia i życia swojego i najbliższych.

Pozdro

Sybir

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te drapichrusty, które chodzą po parkingach i oferuja wycieraczki ( na prawdę się znają co trzeba podkreślić) nawet nie podchodzą jak widzą z daleka napisik firmowy na piórach)

 

Podchodzą podchodzą. Jak nikogo nie ma w aucie... :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

właśnie się będę też za czemś rozglądał bo mi norawto wycieraczka pochodzila dwa miesiace i zaczęła niesamowicie mazać i przeskakiwać - próbowałem ją czyścić ale nic nie pomaga - mialem poprzednio micheliny - chodziły nie powiem, dość długo - czas chyba za czymś porządnym rozejrzeć... ktoś próbował może Boscha?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
[ bardziej zalezy mi na opini wlascicieli Legacy/Outback, bo jak sam piszesz u Ciebie Valeo mazaly, natomiast u moich kolegow (Golf, Accord, Kia) sprawuja sie wysmienicie. Podobnie z innymi markami.

 

z mojego doświadczenia wynika następująca konkluzja - tylko bosh twin, miałem wiele aut i do wycieraczek przykładam najwyższą (u)wagę. Mam OBK i założyłem za namową kol. z interc-s valeo. było ok przez 2 miechy potem tragedia; zareklamowałem dziadostwo i do tej pory nie oddali mi jeszcze kaski, a od razu u tegoż kolegi zakupiłem bosh twin cam ze spojlerkiem po stronie pasażera ( od kierowcy jest seryjny) i co tu dużo gadac bajka i poezja. szybka czyścuitka, żadnych mazów czy czego tam. od 15 lat jeżdżę na bosh i polecam każdemu. te drapichrusty, które chodzą po parkingach i oferuja wycieraczki ( na prawdę się znają co trzeba podkreślić) nawet nie podchodzą jak widzą z daleka napisik firmowy na piórach). Tak jak piszesz do płaszczaków trzeba mieć dostosowane konstrukcyjnie auto, zabudowa układu wycieraczek, konstrukcja ramienia, jeśli tego nie ma firmowo to po co kombinować, kup produkt z górnej półki i jeździj bezpiecznie dla zdrowia i życia swojego i najbliższych.

Pozdro

Sybir

 

 

Dzieki , probuje je znalesc gdzies, ale jest problem bo wystepuje one kompletami i nie ma takiego zestawu: 600 + 450.

Czy orientujesz sie jakiej dlugosci sa twoje wycieraczki oraz czy kupowales komplet czy oddzielnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na marginesie wtrynię swoje trzy grosze... miałem w moim OBK Micheliny ale puścił klips mocujący więc musiałem na coś wymienić... wymieniłem na Norawto... pochodziło około miesiaca... kilka tyźni temu kupiłem komplet Championa - i jak narazie jest super - zobaczymy jak dalej - Boscha po prostu nie znalazłem a sprawa była pilna bo mi wycieraczka po stronie kierowcy spadała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego zestawu: 600 + 450.

Czy orientujesz sie jakiej dlugosci sa twoje wycieraczki oraz czy kupowales komplet czy oddzielnie ?

 

Kupowałem w intercars ( zawsze tam mają i w dobrej cenie, a jak brak to na jutro dowiozą) i po sprawdzeniu podaję długości od kierowcy 55 ( bez spojlera bo jest na ramieniu firmowy, od pasażera 50 i posiada spojlerek dociskowy)

Jak już pisałem kupiłem również u nich valeo i szybko je zareklamowałem i po miesiącu oddali kaskę. tak ma być!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma takiego zestawu: 600 + 450.

Czy orientujesz sie jakiej dlugosci sa twoje wycieraczki oraz czy kupowales komplet czy oddzielnie ?

 

Kupowałem w intercars ( zawsze tam mają i w dobrej cenie, a jak brak to na jutro dowiozą) i po sprawdzeniu podaję długości od kierowcy 55 ( bez spojlera bo jest na ramieniu firmowy, od pasażera 50 i posiada spojlerek dociskowy)

Jak już pisałem kupiłem również u nich valeo i szybko je zareklamowałem i po miesiącu oddali kaskę. tak ma być!!!

 

dzieki za cynk. Na allegro w miedzy czasie znalazlem i zamowilem niby komplet do OBk 600 + 450 :wink: za 60zeta, zabaczymy czy beda pasowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gdzies wyczytalem, ze szczegolnie duze roznice sa w przypadku plaskich wycieraczek (lub dane modele takowych), ze w niektorych autach one sie nei sprawdzaja.

Do corolli kupilem kiedys plaskie piora boscha, przeznaczone dokladnie do tego modelu. Wiec mozna przyjac, ze dopasowane wszystkimi parametrami :).

Roznica na korzysc byla tylko w szumie powietrza podczas jazdy, zwlaszcza w deszczu. Pod innymi wzgledami, klasyczne wycieraczki sa zwyczajnie lepsze (preferuje boscha).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem juz ok. 5kkm na proponowanych Boschach i potwierdzam, ze to dobre wycieraczki. Kiedys w innych samochodach srednio mi sie spisywaly i o wiele lepiej radzily sobie Motgumy. W OBK jest odwrotnie, nie maza, nie skrzypia, rowno zbieraja wode. Te cienkie Motgumy widac, ze dobrze zbieraly wode, ale byly za dlugie (OBK ma dosc dluga lewa wycieraczke) jak na sile docisku, co skutkowalo tym, iz na koncach woda nie byla zbierana. To dowodzi, iz czasem dane wycieraczki moga sprawdzac sie w danym aucie w innym juz nie. Kiedys bede musial jeszcze przetestowac Valeo, choc po tych Boschach mysle, ze bede zawiedziony.

 

Dzieki SYBIR3.0H-6 za sugestie :idea: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...