Skocz do zawartości

Rozgrzewa sie bardzo szybko


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Albo mi sie cos wydaje, albo od ostatniego weekendu Forek bardzo szybko zaczal sie rozgrzewac. Dzis zmierzylem i ok. 12.20 wyjezdzajac z pracy (a stal na parkingu w deszczu, ok. 12-15st C od 9:20) zimnym forkiem przejechalem jakis 1km predkosciami jednostajnymi 20-30km na II (lekki korek) i wskazowka temperatury plynu chlodniczego juz byla na 90st. Jesli dobrze pamietam, to dotychcas w tych okolicach dopiero ruszala z 0.

 

Tak poza tym, to nie widze specjalnie innych objawow - spalanie mniej wiecej w normie, dynamika tez, plyn chlodniczy i olej obecne.

 

Jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, jutro sprawdzam ile przejade rano, ale dzis rano tez bylo cos znacznie szybciej, niz normalnie. Mozliwe to, ze np. mieszanka jest za uboga, wiec temperatura spalin jest ponad norme, a poza szybkim rozgrzewaniem nie ma zadnych innych objawow? Po osiagnieciu 90st C tez wskazowka dalej sie nie rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, ta wskazówka podnosi się błyskawicznie. Są dni, że dosłownie na moich oczach wyraźnie się podnosi. Ta kwestia była poruszana na forum. Należy tę wskazówkę traktować bardzo orientacyjnie. Nijak się ma do temperatury oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo, ta wskazówka podnosi się błyskawicznie. Są dni, że dosłownie na moich oczach wyraźnie się podnosi. Ta kwestia była poruszana na forum. Należy tę wskazówkę traktować bardzo orientacyjnie. Nijak się ma do temperatury oleju.

Ok... ale ja mam to auto juz 2.5 roku i wydaje mi sie (wydaje mi sie?), ze zazwyczaj dzialo sie to mniej wiecej 2x wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy nie ubywa plynu chlodniczego

 

Czy czasem jakby coś było nie tak z płynem to raczej wskazówka nie zatrzymywałaby się na 90C :?:

Jeżeli się zatrzymuje, to znaczy, że z chłodzeniem jest wszystko ok.. tak mi się wydaje :roll:

 

Co do wskazówki; już się przyzwyczaiłem, że w Leśniku podnosi się dużo szybciej niż w innych samochodach.

Teraz może po prostu jest cieplej, silnik dłużej stygnie, szybciej się nagrzewa :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz może po prostu jest cieplej, silnik dłużej stygnie, szybciej się nagrzewa :idea:

 

tutaj tez upatrywalbym przyczyny, sam sie kiedys zlapalem na mysleniu, ze cos zaczyna szwankowac i auto zaczyna za szybko sie nagrzewac, tylko zapomnialem jakie temperatury wowczas panowaly na zewnatrz (szczegolnie w nocy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzilem dzis rano (8:20), jak to wyglada. Po paruset m zaczyna sie podnosic wskazowka, a 90st C osiaga przy ok. 1500-1600m, przy czym po drodze mam 1 swiatla z dwoma dosc krotkimi cyklami (maly korek). Temperatura powietrza na oko ciut ponizej 15st C.

 

Jak to oceniacie? Norma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio słyszę na postoju dźwięki bulgotania wody z pod maski, jak sobie gazuję tak do 2500rpm na ciepłym silniku. Parę razy tak zrobię i przestaje. To jest dopiero zagatka.

No to bedzie zapowietrzenie - mialem raz, czy dwa. Pomoglo odpowietrzenie.

 

[ Dodano: Sro Maj 20, 2009 12:17 pm ]

Założę się, że niektórzy użytkownicy, niekoniecznie forumowicze( :wink:) , po osiągnieciu 90stopni pałują samochód, a potem się dziwią, że panewki słabe...

Nie ja, czekam zawsze jeszcze 1km minimum od tego momentu, a i tak nigdy nie paluje 100% od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm to ciekawe. Choc z drugiej strony ja musialem odpowietrzac dwa razy, bo za pierwszym razem nie udalo mi sie do konca. Albo ja nie znam jakiegos latwego sposobu, albo w Subaru sie to kijowo robi (lalem plyn do tego metalowego zbiorniczka na silniku i "pompowalem" grubym wezem przy chlodnicy - na chlodnicy nie mam zadnego korka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...