Skocz do zawartości

Reflektory ksenonowe


marx10

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Czy istnieje możliwość dopasowania ksenonów np. Hella do Subaru? Mam Forestera i jedyne co mi w nim przeszkadza to stosunkowo słabe światła. Czy ktoś próbował już w tym temacie?

 

Może na pierwszy ogień zacząć od najtańszych rzeczy, czyli wymiany żarówek na jakieś lepsze Osram/Philips +50% albo +30% i to na dodatek bez niebieskiego filtra który pogarsza parametry. Według autoexpress najlepsze to:

 

Osram Silverstar +50%

Philips VisionPlus +50%

Philips Premium +30%

Osram Super + 30%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja wymieniłem żarówki na BlueVision Philips. Te żarówki maja niebieski filtr na bańce i dzięki temu daja białe światło (4000K), zbliżone do światła dziennego. To jest taka namiastka światła emitowanego przez ksenony.

Naprawdę w nocy jeździ się dużo lepiej i dużo więcej widać niż na standardowych żarówkach.

 

Jeszcze mała uwaga:

wymień nie tylko żarówki halogenowe w reflektorach (H4) ale też żarówki świateł postojowych (W5W), bo inaczej Foryś troche śmiesznie wygląda, gdy reflektory świecą na biało a postojówki na żółto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ja wymieniłem żarówki na BlueVision Philips. Te żarówki maja niebieski filtr na bańce i dzięki temu daja białe światło (4000K), zbliżone do światła dziennego. To jest taka namiastka światła emitowanego przez ksenony.

Naprawdę w nocy jeździ się dużo lepiej i dużo więcej widać niż na standardowych żarówkach.

 

Cytując Auto Express:

 

As in previous tests, we have not chosen a blue bulb, as we feel these are purely fashion items which perform significantly worse than the other categories.

 

Jeszcze mała uwaga:

wymień nie tylko żarówki halogenowe w reflektorach (H4) ale też żarówki świateł postojowych (W5W), bo inaczej Foryś troche śmiesznie wygląda, gdy reflektory świecą na biało a postojówki na żółto.

 

Słuszna uwaga :) Zdaje się, ze jeszcze w legacu mogę podobnie pomarańczowe kierunki wymienić na takie które są białe, ale świecą na pomarańczowo :)

 

Pozdrówka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat Panowie :idea:

 

Na allegro/ebayu w okolicach 500 zl mozna kupic gotowe zarowki ksenonwe - co w przypadku nowego Forysia czy Imprezy pozwala zamontowac je bez soczewki ... wystarczy mala przerobka lampy i przetwornik (ktory jest w tej cenie juz zawarty).

 

Teraz pytanie - czy ktos robil taka przerobke w MY05 lub MY03 WRX?

Jak nie to czuje, ze bede pierwszy bo teraz mam bi-xenony i bardzo sobie chwale...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat Panowie :idea:

 

Na allegro/ebayu w okolicach 500 zl mozna kupic gotowe zarowki ksenonwe - co w przypadku nowego Forysia czy Imprezy pozwala zamontowac je bez soczewki ... wystarczy mala przerobka lampy i przetwornik (ktory jest w tej cenie juz zawarty).

 

Ta "mała" przeróbka to wymagane przepisami samopoziomowanie reflektorów + spryskiwacze do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat Panowie :idea:

 

Na allegro/ebayu w okolicach 500 zl mozna kupic gotowe zarowki ksenonwe - co w przypadku nowego Forysia czy Imprezy pozwala zamontowac je bez soczewki ... wystarczy mala przerobka lampy i przetwornik (ktory jest w tej cenie juz zawarty).

 

Teraz pytanie - czy ktos robil taka przerobke w MY05 lub MY03 WRX?

Jak nie to czuje, ze bede pierwszy bo teraz mam bi-xenony i bardzo sobie chwale...

Z tego co się pytałem u dilera skutkuje to automatyczną utratą gwarancji na całe auto :cry:

Czy tak jest w istocie tego niewiem ,mnie to jednak odstraszyło........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego gościa który przerabia na ksenony: soczewki łacznie z poziomowaniem i podobno robi to bardzo dobrze.

Nie mrugają i nie gasna co często wystepuje w przerabianych światłach.

Na codzień pracuje w jednym z większych warsztatów zajmujących sie takimi przeróbkami w Poznaniu a po godzinach robi u siebie oczywiście za mniejszą kasę.

Chciałem u niego przerabiać ale skończyły się fundusze. :cry:

 

Jeśli juz miał bym inwestowac w ksenony to tylko z soczewkami, bo te wszystkie wkładki z allegro to dla mnie półśrodki.

Swoją drogą na allegro widziałem aukceje z ksenonami reagujacymi na ruch kierownicą, ale koles sam przyznaje, że nie wie jak to zamatować. :)

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

w moim forysiu są żarówki philipsy +50% i dalej ciemno...

pomysł wymany na lepsze żarówki niezbyt zdał egzamin.

pozdr.

 

Ja dzisiaj do swojego legaca wsadziłem Philips VisionPlus +50% i znacząca poprawa w stosunku do Osram Bilux (więcej nie wyczytałem z cokołu) które były wcześniej. Nawet jak te poprzednie były jakieś wzmacnianie, to pewnie się już powypalały :) Zresztą te które mam za pół roku albo zgasną zupełnie albo będą świeciły jak zwykłe żarówki, w końcu nie jest to niezniszczalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy Panowie z tym Allegro, przecież to giełda złodzieji, paserów i oszustów. Tam wszystko sprzedaż i wszystko kupisz, ale co z tego? Nikt Ci nie da cienia gwarancji, że to co kupisz do czegoś się nadaje. Jedyna "zaleta", że tanio.

 

Jasne, że lepiej mieć lampy ksenonowe, ale takie naprawdę dobre, to trochę konkretnie kosztują :shock: Przecież nikt nie chce, żeby mu

"migały albo gasły" :lol:

 

Przełożenie żarówek to tylko półśrodek, zgoda. Ale jest to tanim kosztem i jeśli dobre żarówki to daje to jakiś efekt.

 

Aflinta,

nie zapominaj, że "prasa kłamie" :wink: BlueVision to tobry produkt dobrej firmy i basta!

 

Podobnie żarówki +30% i +50% Philipsa i Osramu dają pewien efekt. Ale nie ma nic za darmo. Za to, że one przy strandardowej mocy emitują więcej luksów, cena jest taka, że się dużo szybciej wypalają (to nawet przyznają otwarcie producenci). W ubiegłym sezonie zimowym spaliły mi się dwa komplety Osramów +30% (30zł/szt). W tym sezonie od listopada jeżdzę na BlueVision (50 zł/szt.) i jeszcze obie działają. Pewnie per-saldo wyjdzie taki sam koszt w ciągu roku.

 

pozdrawiam

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mnie od dawna dziwi, ze Subaru nie ma w żadnej opcji ksenonów. Szczególnie do Imprezek. :wink: Słyszałem o jakichś "zamiennikach", ale jeszcze to niepewne źródło. Przeróbki sa raczej ciężkie...

 

Pyt. Czy te żarówki mocniejsze można stosować bez problemu w każdym aucie? Nie topią kloszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co wy Panowie z tym Allegro, przecież to giełda złodzieji, paserów i oszustów. Tam wszystko sprzedaż i wszystko kupisz, ale co z tego? Nikt Ci nie da cienia gwarancji, że to co kupisz do czegoś się nadaje. Jedyna "zaleta", że tanio.

Ja tam nikogo nie namawiam do zakupów na tych aukcjach wrecz przeciwnie.

Jeśli mnie cos interesuje to szukam tylko osób z mojego miasta aby wszystko dobrze oblukac przed kupnem.

Ale z tymi tam oszustami, złodziejami itd. to chyba zbytnie generalizowanie, jest tam trochę podejżanych aukcji ale chyba nie wszystkie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "mała" przeróbka to wymagane przepisami samopoziomowanie reflektorów + spryskiwacze do nich.

 

Policja nie ma aparatury do sprawdzania samopoziomowania a na oko to wiesz... to samo tyczy sie spryskiwaczy... na oko tez moga jedynie skierowac Cie na badanie techniczne - a tam znowu to oko ... ktore mozna przymknac :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się pytałem u dilera skutkuje to automatyczną utratą gwarancji na całe auto :cry:

Czy tak jest w istocie tego niewiem ,mnie to jednak odstraszyło........

 

Kupujesz komplet swiatel - robisz przerobke... i jezdzisz na nich

- jak jedziesz do serwisu z usterka gwarancyjna to zakladasz te oryginalne... innego wyjscia nie ma :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam jednego gościa który przerabia na ksenony: soczewki łacznie z poziomowaniem i podobno robi to bardzo dobrze.

.

 

Daj namiary prosze - to dla mnie dosc wazne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Mnie od dawna dziwi, ze Subaru nie ma w żadnej opcji ksenonów. Szczególnie do Imprezek.

 

Mnie to dziwi tym bardziej gdyz wiadomo iz xenon potrzebuje mniej pradu a co za tym idzie paliwa tudziez mocy z silnika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełożenie żarówek to tylko półśrodek, zgoda. Ale jest to tanim kosztem i jeśli dobre żarówki to daje to jakiś efekt.

 

Ale jeżeli reflektory nie są samopoziomujące, to możesz oślepiać innych, auto nie przejdzie badania technicznego, na dodatek trzeba mieć te nieszczęsne spryskiwacze do reflektorów. A przyłapanie przez zupełny przypadek przez jakiegoś młodszego policjanta który (trzeba w to mocno wierzyć) jest nieskorumpowany, skończy się zabraniem dowodu rejestracyjnego. Na codzień się to nie trafia, ale prawo Murphyego jest nieubłagalne :)

 

nie zapominaj, że "prasa kłamie" :wink: BlueVision to tobry produkt dobrej firmy i basta!

 

Oh :) Jeżeli Auto Express kłamie, to mogę wywalić TV przez okno, i spalić wszystko co mam na około i już tylko forum subaru będzie źródłem mojej wiedzy technicznej :) A co do renomowanej firmy, mam bardzo podobne żarówki, ale bez tego niebieskiego filtra.

 

Podobnie żarówki +30% i +50% Philipsa i Osramu dają pewien efekt. Ale nie ma nic za darmo. Za to, że one przy strandardowej mocy emitują więcej luksów, cena jest taka, że się dużo szybciej wypalają (to nawet przyznają otwarcie producenci). W ubiegłym sezonie zimowym spaliły mi się dwa komplety Osramów +30% (30zł/szt). W tym sezonie od listopada jeżdzę na BlueVision (50 zł/szt.) i jeszcze obie działają. Pewnie per-saldo wyjdzie taki sam koszt w ciągu roku.

 

VisionPlus Philipsa, czyli BlueVision bez niebieskiego filtra na całej bańce wczoraj kupiłem za 59 zł para :) BlueVision o ile pamiętam były po 69 zł za parę ale mogę się mylić :) Mam nadzieję, że moje też będą trochę działać. Zresztą nie oszukujmy się, auto przepala hektolitry paliwa które kosztuje fortunę, więc sknerostwo na żarówki wydaje się być nie na miejscu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to dziwi tym bardziej gdyz wiadomo iz xenon potrzebuje mniej pradu a co za tym idzie paliwa tudziez mocy z silnika...

 

Czyżby różnica pomiędzy 2 x 35W a 2 x 55W była taka znacząca by odczuć to bardziej pod pedałem gazu niż obecność koła zapasowego w bagażniku? Przetwornica napięcia też zapewne wprowadza do układu jakieś straty. Do tego dochodzi zasialnie układu samopoziomującego. Nie demonizujmy :) Jakby to były kW to można by polemizować, ale przy pojedynczych W nie warto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policja nie ma aparatury do sprawdzania samopoziomowania a na oko to wiesz... to samo tyczy sie spryskiwaczy... na oko tez moga jedynie skierowac Cie na badanie techniczne - a tam znowu to oko ... ktore mozna przymknac

 

Dosyć egoistyczne podejście, ale jak kiedyś ktoś mi będzie po oczach z naprzeciwka napierdzielał "kseonami" tylko dlatego, że odwalił "wiejski tjuning" zamiast profesjonalnie załatwić sprawę to nie mam zamiaru na to przymykać oka. Zresztą zdziwiłbyś się, bo policja organizuje czasem łapanki techniczne, i wcale nie ciężarówek, polują na kratkowozy bez kratek, auta choinki, fury jadące po prostej drodze bokiem (mimo, że podobno nówka, nie koszona itp ;) A na badanie techniczne mogą odesłać bo tak, nie muszą udowadniać, że coś jest nie tak. Dopiero jak badanie wykaże, ze jest OK, można domagać się zwrotu kasy od policji. Ale i tak przy tej wysyłce zabierają dowód rejestracyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyżby różnica pomiędzy 2 x 35W a 2 x 55W była taka znacząca by odczuć to bardziej pod pedałem gazu niż obecność koła zapasowego w bagażniku? Przetwornica napięcia też zapewne wprowadza do układu jakieś straty. Do tego dochodzi zasialnie układu samopoziomującego. Nie demonizujmy :) Jakby to były kW to można by polemizować, ale przy pojedynczych W nie warto :)

 

Roznica mala, ale zawsze na + ... tj. inne zalety xenonow... tutaj nie ma sie za bardzo do czego przyczepic - no moze poza cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć egoistyczne podejście, ale jak kiedyś ktoś mi będzie po oczach z naprzeciwka napierdzielał "kseonami" tylko dlatego, że odwalił "wiejski tjuning" zamiast profesjonalnie załatwić sprawę to nie mam zamiaru na to przymykać oka. Zresztą zdziwiłbyś się, bo policja organizuje czasem łapanki techniczne, i wcale nie ciężarówek, polują na kratkowozy bez kratek, auta choinki, fury jadące po prostej drodze bokiem (mimo, że podobno nówka, nie koszona itp ;) A na badanie techniczne mogą odesłać bo tak, nie muszą udowadniać, że coś jest nie tak. Dopiero jak badanie wykaże, ze jest OK, można domagać się zwrotu kasy od policji. Ale i tak przy tej wysyłce zabierają dowód rejestracyjny.

 

Ja mam autopoziomowanie i wiem, ze to nic nie daje :? Powiem wiecej - znajomy z "wiejskimi" xenonami na sztywno ma ustawione je tak, ze w ogole nie oslepia - a mnie sie zdarza... wiec reguly nie ma... A co do zabrania dowodu rejestracyjnego - fakt - zawsze mozna - ale dostajesz karteczke - mozesz jechac dalej - zalatwic sprawe, odebrac i dalej sie cieszyc dobrymi swiatlami... Na tyle zadko zdarzaja sie takie kontrole, ze chyba warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roznica mala, ale zawsze na + ... tj. inne zalety xenonow... tutaj nie ma sie za bardzo do czego przyczepic - no moze poza cena...

 

Nie, oczywiście, ksenony faktycznie są doskonałymi światłami, nikt tu nawet nie polemizuje z tym :) Mnie tylko chodziło, o sensowność argumentu różnicy mocy :) taniej wyjdzie radio wykręcić z auta :) i zysk mocy będzie większy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...