Skocz do zawartości

gry komputerowe


Vefour

Rekomendowane odpowiedzi

Pomóżcie Drodzy Forumowicze!

Zbieram argumenty, w postaci gier niedostępnych na PC, żeby przekonać się do kupna PS2. Na razie bardzo, ale to bardzo kusi mnie GT4, a jak sprawa z rajdami ? W ogóle inne tytuły nie będące platformówkami i bijatykami, do których po ukończeniu się wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli lubisz pilke kopana to polecam serie Pro Evolution Soccer firmy Konami, chociaz ostatnia - 4 czesc widzialem w wersji na PieCa to jednak mysle, ze Playstation posiada niezastapionego pada, ktorym gra to sama przyjemnosc. Jeszcze odnosnie tej gry. Gram w ta serie od jakiegos 98 roku i powiem Ci, ze jeszcze nigdy mi sie nie znudzila i od czasu do czasu jak mam czas, to wracam do PESa (obecnie posiadam od roku PES 3) - nie to co te Fify etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wiem...ale oryginal oryginal, a pozatym czy przyciski na tych PC padach sa analogowe ?? Bo pad z PS2 takowe posiada i jest to bardzo przydatna opcja.

 

No i majac konsole mozna sobie wygodnie usiasc na fotelu, sofie kilka metrow od ekranu nie martwiac sie tym, ze animacja nagle sie przytnie lub tym, ze konsola strzeli nagle focha i trzeba bedzie zrobic reset...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy nie poczekać na PS3 ? Sony ostatnio wytwarza bardzo multimedialne, rzeczy. Więc jeśli PS3 potrafiło by odtwarzać MP3, dvixa, zdjęcia... ? Będzie miało takie możliwości ? Warto czekać ? Jest to dla mnie trochę znaczący wydatek, a na razie kierują mną emocje związane z GT4...

 

555 Ma dwie gałki analogowe, mówiłem, że bardzo podobny do tych z PS2, przyciski ma tak samo rozłożone, nie wiem tylko czy te z PS2 mają przyciski w gałkach analogowych. Z padem przed monitorem też mogę sobie wygodnie usiąść w dowolnej pozie. Coraz więcej gier obsługujących pada ma też menu przez niego obsługiwane, więc... tak samo jak coraz mniej gier się przycina i zacina. Zresztą gry na PC są tańsze i mają dodatkowe możliwości (sieć, patche, mody, dodatki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dvixa...

 

watpie :roll:

 

Dla mnie najważniejszy argument przemawiający za konsolami to ten podany przez Kolege 555:

nie martwiac sie tym, ze animacja nagle sie przytnie lub tym, ze konsola strzeli nagle focha i trzeba bedzie zrobic reset...

 

pzdr

 

PS. Forza Motorsport jest zajebista :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto rowniez kupic dla gierki WRC. Mam druga czesc i jest megafullwypas. Aktualna to chyba czwarta czesc, a wychodza co sezon. Grafa wysmienita, sterowanie moze nie superrealistyczne jak w RBR i tak dalej, ale i tak super zabawa. Nawet znany rajdowiec Leszek K. w to cyka :twisted: :wink:

 

A co do zacinania: czasem sie zdarza - odkad mam OS2, czyli od 3 czy 4 lat zdarzylo mi sie to dwa, trzy razy :wink:

 

Aha, no i oczywiscie nie mozna zapominac o grach jak Tekken :twisted: Albo fajowych jump'n'run czyli Crash Bandicoot itp. No i seria GTA zdecydowanie lepiej pasuje do konsoli niz do kompa, moim zdaniem. :)

 

P.S. da sie jak najbardziej grac przez siec!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Than_Junior, przykro mi, ale muszę się z tobą nie zgodzić :!: Moja ulubiona seria GTA, ma się moim skromnym zdaniem lepiej na PC niż PS2. Mam na to dość silne argumenty (tyczą się GTA: VC) :

-tańsza

-nie tnie się, wszytko płynnie chodzi

-lepsze sterowanie tzn. jeżdżenie i latanie padem na analogach, a chodzenie z myszką i klawiaturą

-jest wersja z polskimi napisami

-ponoć w wersji PC zostało poprawionych kilka drobnych bugów

-wersja PC ma lepszą grafikę i podobno dźwięk lepszy jakościowo

-ostatni najważniejszy argument, z którym chyba zgodzą się najwięksi fani PS2 :

 

gtavc1gu.jpg

 

P.S. Z Ciekawości, na PC podczas poruszania się ze wschodniej wyspy Vice City, na zachodnią (i odwrotnie) następuje 1-2sekundowe wczytywanie danych, czy na PS2 też coś takiego jest ?

P.S.2 Przyznaję się, nie grałem w GTA na PS2, jednak swoje argumenty opieram na logice i danych różnych szanowanych magazynach i serwisach internetowych o grach.

P.S.3 Przepraszam za felgi WuRCa i kolor STI, to można zmienić, jednak śpieszyłem się i tego nie zrobiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, podobno. Sam nie podejmuję się oceniania, bo jak wspomniałem i przyznałem się, nie grałem na PS2. Zresztą nie ważne po czym się jeździ, a czym :wink: Znowu czepiasz się spraw mało istotnych :wink: Sam powiedz, czy PS2 ma takie widoki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam powiedz, czy PS2 ma takie widoki:

 

takich nie ma, ale widać że to PC. Na konsoli wszystko jest takie cacy gładkie, płynne i wogóle 8) Z resztą myśle ze nie ma co dywagować nad wyższościa konsol nad PC i vice versa, bo to spór chyba tak samo stary jak co lepsze Impreza czy Lancer :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, tu nie chodzi o to która platforma jest lepsza, tutaj chodzi o wypowiedź TJ :

No i seria GTA zdecydowanie lepiej pasuje do konsoli niz do kompa, moim zdaniem.

 

Chciałem tylko pokazać argumenty świadczące, że jest odwrotnie i wydaje mi się, że te argumenty dla każdego subarumaniaka powinny starczyć :wink: Zresztą dla Ciebie i kropka też mam argument :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WRC fan, tu nie chodzi o to która platforma jest lepsza, tutaj chodzi o wypowiedź TJ :
No i seria GTA zdecydowanie lepiej pasuje do konsoli niz do kompa, moim zdaniem.

 

Chciałem tylko pokazać argumenty świadczące, że jest odwrotnie i wydaje mi się, że te argumenty dla każdego subarumaniaka powinny starczyć :wink: Zresztą dla Ciebie i kropka też mam argument :mrgreen:

 

 

Nie mozesz mi udowodnic, ze jest odwrotnie, poniewaz napisalem, ze moim zdaniem lepsze jest na PS2. I to dlatego, ze charakterem po prostu bardziej pasuje do konsoli. Ot i wsio :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam powiedz, czy PS2 ma takie widoki:

 

takich nie ma, ale widać że to PC. Na konsoli wszystko jest takie cacy gładkie, płynne i wogóle 8) Z resztą myśle ze nie ma co dywagować nad wyższościa konsol nad PC i vice versa, bo to spór chyba tak samo stary jak co lepsze Impreza czy Lancer :wink:

 

 

podlacz sobie PC do telewizora - tez bedzie wszystko cacy gladkie...

 

gruby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm Ja mam obydwie wersje i na PC i na konsole, i uwazam ze San Andreas jest lepsze na......peceta, grafika jest duzo lepsza(1600x1200) i gra nigdy mi nie spowalnia......

 

Rzeczywiscie grafika na pewno jest lepsza, bo konsola ma jakby z gory ustalone swoje mozliwosci, a PC mozna modyfikowac i modyfikowac...tylko, ze aby takie GTA SA przy 1600 x 1200 chodzilo plynnie to trzeba "troszku" zainwestowac w sprzet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

555 Ma dwie gałki analogowe, mówiłem, że bardzo podobny do tych z PS2, przyciski ma tak samo rozłożone, nie wiem tylko czy te z PS2 mają przyciski w gałkach analogowych. Z padem przed monitorem też mogę sobie wygodnie usiąść w dowolnej pozie.

 

Pad w PS2 ma w gałkach analogowych zwykłe przyciski, dodatkowo przyciski trójkąt, kwadrat, krzyżyk i kółko są też analogowe, odnośnie R1,R2,L1,L2 nie pamiętam czy reagowały na siłę nacisku. Na PS2 da się odtwarzać filmy divx, mp3 - w tym celu są sprzedawane o ile mi wiadomo odpowiednei dodatki, ale jest to bardziej upierdliwe niż na PC, chyba, że se dodamy dysk twardy i dajmy na to Linuxa :) Tylko komu się chce w to bawić?

 

Coraz więcej gier obsługujących pada ma też menu przez niego obsługiwane, więc... tak samo jak coraz mniej gier się przycina i zacina. Zresztą gry na PC są tańsze i mają dodatkowe możliwości (sieć, patche, mody, dodatki).

 

PS2 też bez problemu nadaje się do grania po sieci, dodatki do gier nie wiem na jakim są etapie, bo wymaga to HDD w konsoli, a na starym kontynencie nie jest to popularne. Podobno Xbox śmielej sobie poczyna w tej materii. Ogólnie jesteśmy postrzegani jako konsolowy III świat, więc ciężko się dziwić, że wiele rzeczy jest u nas niedostępnych tak jak np. w Japonii albo USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka, bo ja jeszcze nie czytalem?

 

 

tekst z PSX Extreme:

 

"Serce PlayStation 3 stanowi procesor Cell posiadajšcy teoretycznie moc 35-krotnie większą od tej którą dysponuje PS2. Jest to procesor 8 rdzeniowy (obecnie stosowane w komputerach klasy PC są procesorami jednordzeniowymi) taktowany zegarem 3,2 GHz o wydajności 2,18 teraflopa. Dla porównania w październiku 2003, czyli ok półtora roku temu, centrum informatyczne TASK przy Politechnice Gdańskiej wraz z Intelem i Optimusem uruchamiały klaster komputerowy najnowszej generacji oparty o 128 serwerów bazujących na 256 procesorach Intela Itanium 2, a jego moc sumaryczna wyniosła... 1,3 teraflopa. Dla zainteresowanych nieco więcej o samym Itanium 2 tu: http://pl.wikipedia.org/wiki/Itanium_2

Jako ciekawostka: najszybszy obecnie komputer na świecie osišga wydajność rzędu 135 teraflopów i składa się z ponad 32 tysięcy procesorów ;)

Głowna pamięć PS3 to 256MB RAM (najnowsze dostępne obecnie na rynku kości XDR o częstotliwości 3,2 GHz znacznie lepsze od obecnych DDRów).

Za grafikę odpowiada procesor graficzny nVidii o nazwie Reality Synthesizer który jest mocniejszy niż dwa GeForce 6800 Ultra razem wzięte. Pamięć procesora graficznego to 256MB GDDR VRAM taktowane zegarem 700MHz.

Nośnikiem danych będą płyty DVD w technologi Blu-Ray o pojemności 25 i 50 GB. PS3 osługiwać będzie także większość najpopularniejszych formatów płyt CD i DVD.

Ostatnim bardzo ważnym elementem PS3 (tak samo zresztą jak następcy Xboxa) jest obsługa telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV). Górną granicą w przypadku PS3 będzie rozdzielczość 1920x1080. Dla porównania PS2/Xbox oferują jedynie 800x600."

 

Nie mam pytań - PC IMO nie ma szans :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...