Skocz do zawartości

Nie mogę znaleźć czarnych kostek od odczytu błędu ecu


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Byłem wczoraj na hamowni aby zbadac mój dziwny afr i już wiem, że to wina sondy bo przy bardzo niskim afr się wiesza i pokazuje bzdury. Niestety po rozłaczeniu zabawek, nie zostła podłączony jeden z wężyków ciśnieniowych do głowicy i pojawił check engine.

 

Po założeniu auto jeździ ok ale lampka się świeci dalej. Po wejściu w tryb testowy (złączenie zielonych kostek, silnik nie wykazuje błędów. Niestety nie mogę znaleźć czarnych kostek aby odczytać błąd z pamięci i go skasować. Czy ktoś wie gdzie ich szukać?

 

Co do afr założę inny wątek dlaczego jest tak niskie, jak szukać ew nieszczelności.

 

pozdrawiam

 

 

wykres boost i afr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłączenie akumulatora na noc nic niedało.

 

Auto jeździ normalnie. Być może nadal pojawia się ten błąd, ale po złączeniu zielonych kostek silnik nie zgłasza żadnego kodu błędu

 

czy da się jakoś inaczej odczytać z czym jest problem?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przekręceniach kluczyka czy faktycznych uruchomień i totalnych wyłączeń auta?

 

edit: zapytałem aso i nie potwierdzili tej mozliwości :(

 

ale z kolegą niumen jestem już umówiony :wink:

 

pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią Kwi 03, 2009 9:40 pm ]

Podziękowania dla kolegi niumen,

 

Autko zdrowe i żywe. Kod błędu 171

 

p.s. kolego, zazdroszcze Ci pieknego wrx-a :oops:

 

niestety u mnie wygrała praktyczność nad chciejstwem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękowania dla kolegi niumen,

 

Autko zdrowe i żywe. Kod błędu 171

 

p.s. kolego, zazdroszcze Ci pieknego wrx-a :oops:

 

niestety u mnie wygrała praktyczność nad chciejstwem.

 

Nie ma za co, polecam się na przyszłość. :wink:

 

Mój WRX przy Twoim wypasionym Forku to pryszcz :smile: i do tego nie jedzie z dołu :mrgreen: .

 

P.S. Mam nadzieję, że nie wystraszyłem sąsiadów jak odjeżdżałem... :razz:

 

P.S.2 Ogarnij te sprzęgło, np tam gdzie Ci wspominałem, bo chodzi gorzej niż w czołgu i to na pewno nie jest normalne, jak twierdzi Zdanowicz! Tak jakby wspomagania nie było!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Kod błędu 171

 

Mam ten sam kod błędu, jednak w nieautoryzowanym serwisie nie wiedzą co to jest dokładnie (podobno coś z układem paliwo-powietrze). Czy mógłbyś podpowiedzieć co to było w twoim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kod błędu 171

 

Mam ten sam kod błędu, jednak w nieautoryzowanym serwisie nie wiedzą co to jest dokładnie (podobno coś z układem paliwo-powietrze). Czy mógłbyś podpowiedzieć co to było w twoim przypadku?

 

Przez internet nie da rady. Sprawdź połączenia przewodów podciśnieniowych na początek i udaj się do porządnego serwisu. Jeździsz/jeździłeś na ubogiej mieszance. Czy grzebałeś ostatnio pod maską?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik coś grzebał przy paskach, sprawdzę te przewody... oprócz tego że świeci się kontrolka, to ma nieregularne, pływające obroty na b. jałowym (i na gazie i na benzynie). Miał to już wcześniej, ale dopiero od 3 dni pyskuje check-enginem...

 

Na jutro jestem umówiony do autoryzowanego serwisu, zobaczymy jak sobie poradzą, ale to podobno może być wiele rzeczy, więc obawiam się napraw w ciemno...

 

Dzięki za super szybką odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, chyba nie ma czarnych kostek. Odezwij się na PW to pomogę, w Gdańsku.

 

Niumen, jak mi pomożesz znaleźć kostkę do wymrugania błędu abs, to ode mnie też dostaniesz pomuka ;)

 

(chcę zweryfikować aso, czy dobrze mi podali, który to czujnik... bo w sumie nie pamiętam na 100% ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie w ASO, niestety firmowy komputer był chwilowo nieczynny, a na zastępczym potrafili jedynie z grubsza odczytać ten sam nr błędu (171) i... skasować go.

Na razie check się nie świeci, autko trochę jakby płynniej chodzi, ale to zapewne przypadek (nie było żadnych prób napraw).

Powiedzieli żeby obserwować co się będzie działo. Ten błąd podobno może wyskakiwać przy jakimś nienajlepszym paliwie itp.

Nie zauważyłem też pod maską żadnych odłączonych przewodów itp.

Pojeżdżę i zobaczę, chyba że macie inne pomysły...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AdaSch, niumen - mieliście rację! W dwóch serwisach oglądali silnik ale nic nie znaleźli. No więc sam zanurkowałem trochę głębiej i znalazłem gumowy wąż, który nie był włożony w swoje miejsce. Pewnie nie włożył go jakiś poprzedni serwisant jeszcze w ASO Niemczech, za poprzedniego właściciela.

Teraz jest OK, obroty nie wariują - wskazówka obrotów jest stabilna. Czasami silnik trochę zakołysze, ale to chyba norma. Ogólnie łatwiej, płynniej się rusza.

Dzięki za pomoc!

PS. A fachowcy już sugerowali wymianę przepływomierza, regulację zaworów, czyszczenie przepustnicy itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czekamy na pomuki :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

[ Dodano: Pon Lis 09, 2009 11:30 am ]

Czasami silnik trochę zakołysze, ale to chyba norma

 

jeżeli lekko to normalka

 

PS. A fachowcy już sugerowali wymianę przepływomierza, regulację zaworów, czyszczenie przepustnicy itp...

 

miałem to samo, próba znalezienia przyczyny w aso a potem TTTM,

przepływomierz, przepustnica itp.

 

poz założeniu wskaźnika doładowania zauważyłem, ze układ nie trzyma ciśnienia

 

u mnie tu była nieszczelność na wysokich obrotach. Wg mnie warto na wszystkie węże ciśnieniowe założyć opaski - ja tak zrobiłem

 

IMGP6540-1.jpg

 

dobrze, że już jest ok

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomuki bardzo chętnie tylko zdaje się że nie mogę, bo nie jestem autorem wątku. Jest na to jakiś inny sposób?

 

Zdjęcia faktycznie komuś się mogą przydać, więc dokładam też swoje (z zaznaczonym wężem który był niepodłączony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...