Skocz do zawartości

Wrażenia po jeździe próbnej WRX-em.


ogs

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :wink:

 

Jak obiecalem - zdaje relacje z dzisiejszej jazdy. Zrobilem spora trase wraz z obwodnica i spiesze z wrazeniami. Samochod wrocil wlasnie z testow do magazynu GT, na liczniku 10000 przejechane...

 

Kolejnosc przypadkowa:

 

Hamulce - albo zajezdzili je na testach, albo sa fatalne, albo trzeba mocno naciskac - nie jestem do tego przyzwyczajony wiec ciagle mi sie wydawalo, ze nie wyhamuje... Wypowedzcie sie jak to jest... Troche mnie to zmartwilo...

 

Moc - dziwna... sprint rewelacyjny - ale elastycznosc wydaje sie gorsza niz w nowych 2,0l dieslach... nie wiem jak to jest bo teraz mam 200 Nm momentu na benzynie i na 5tce auto o wiele lepiej przyspiesza... Niedawno jechalem tez bmw 120d i rwalo do przodu na kazdym biegu jak szalone...

 

Skrzynia - super... zestopniowanie wyraznie nastawione na sprint

- na 2-ce ponad 100... nie wiem ile jest odciecie nie chcialem

zazynac tego samochodu, ale 110 napewno 2ka zbiera...

 

Trakcja - rewelacja - tutaj grzechem bylo by sie przyczepic do czegokolwiek - nie szalalem na tyle zeby doprowadzic do podsterownosci o ktorej tak wiele piszecie, ale nie bylo by tak latwo na pewno... Dzisiaj pogoda w Krakowie sniegowo deszczowa... ale wyprzedzanie to byla sama przyjemnosci...

 

Zawieszenie - duze (pozytywne) zaskoczenie - miekko, wygodnie, a przy tym sztywno i bezpiecznie - duzy plus - STI jednak twardszy...

 

Wnetrze - dosc spartanskie - ale tak chyba musi byc...

 

Dzwiek samochodu - dupa... spodziewalem sie ladnego brzeminia boxera bo mialem Alfe kiedys z boxerem 1.4... a tu porazka :-( Tylni dyfer zagluszal silnik. Trzeba odetkac chociaz koncowy tlumik bo nie przejdzie...

 

WNIOSEK... zamowilem jedna sztuke :D - bedzie polowa kwietnia

- ale mam zajebiscie mieszane uczucia... odrazu zamawiam jakis tlumik i spoiler oczywiscie (wysoki)... wieczorkiem pojade posluchac prodrive'u - jak jest ktos z Krakowa z jakimkolwiek koncowym innym niz seria to bardzo bym prosil o kontakt - chetnie poslucham.

 

Na razie tyle... jak cos sobie przypomne to dopisze.

 

Pozdrawiam i dziekuje za wiele cennych informacji.

 

Bartosz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 59
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam :wink:

 

Dzwiek samochodu - dupa... spodziewalem sie ladnego brzeminia boxera bo mialem Alfe kiedys z boxerem 1.4... a tu porazka :-( Tylni dyfer zagluszal silnik. Trzeba odetkac chociaz koncowy tlumik bo nie przejdzie...

 

Jak to dyfer zagłuszył silnik ?? Jechałem tylko raz "szybko" GT-kiem co prawda, a na codzień jeżdże Imprezą N/A ale żebyś boxera nie słyszał tylko dyfer ?? Czegoś tu hmm, nie rozumiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawda, a na codzień jeżdże Imprezą N/A ale żebyś boxera nie słyszał tylko dyfer ?? Czegoś tu hmm, nie rozumiem...

 

Slyszec slyszalem, ale w alfie malutki 1,4 boxer bylo slychac o wiele przyjemniej - moze poprostu trzeba go odetkac i bedzie ok - przynajmniej z plikow dzwiekowych jakie dostalem od paru osob na forum tak wnioskuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale mam zajebiscie mieszane uczucia... odrazu zamawiam jakis tlumik i spoiler oczywiscie (wysoki)... wieczorkiem pojade posluchac prodrive'u - jak jest ktos z Krakowa z jakimkolwiek koncowym innym niz seria to bardzo bym prosil o kontakt - chetnie poslucham.

 

Posłuchaj też Hayward & Scott - jest zamontowany w samochodach testowych SIP.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S radze zalozyc, brzmi cudownie - no ale na ten temat to bylo mnooooooooostwo dyskusji :D

 

Jak sie ma w stosunku do PRODRIVEa?

Glosniejszy/cichszy?

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S podobno głośniejszy, ale jeśli tak to prodrive byłby za cichy bo mojego H&S w sumie wcale tak bardzo nie słychać. Mam założony końcowy i rurę srodkową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do hamulców to faktycznie trzeba mocniej przyciskać a wtedy efekt będzie przyzwoity.Ja nie mam dyskomfortu.Aczkolwiek np. Leon Cupra 225 KM ,czy nawet TT 180 KM hamuje sprawniej ( subiektywnie)

Co do elastyczności to rzeczywiście ,wydaje się być kiepska na początku.

Tym niemniej da się przyzwyczaić i jeżdzić nawet tylko między 2000 a 3500 obrotów.Mnie osobiście bardzo taki charakter odpowiada.Przesiadłem się z 1,8 T ,które miało bardzo mocny dół ,ale powyżej 5500 obrotów nic nie było.Auto rwało na początku jak szalone a potem -zdychało.

Reszta jak piszesz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce - albo zajezdzili je na testach, albo sa fatalne, albo trzeba mocno naciskac - nie jestem do tego przyzwyczajony wiec ciagle mi sie wydawalo, ze nie wyhamuje... Wypowedzcie sie jak to jest... Troche mnie to zmartwilo...

 

Nie zajezdzili :) Uwierz mi :) Hamulce WRX do najlepszych nie naleza. Kiedys w ofercie SIP byly oferowane skuteczniejsze hamulce Prodrive. Co wiecej byl kiedys w parku SIPu byl WRX z hamulcami Prodrive i bylo duzo lepiej.

 

Moc - dziwna... sprint rewelacyjny - ale elastycznosc wydaje sie gorsza niz w nowych 2,0l dieslach... nie wiem jak to jest bo teraz mam 200 Nm momentu na benzynie i na 5tce auto o wiele lepiej przyspiesza... Niedawno jechalem tez bmw 120d i rwalo do przodu na kazdym biegu jak szalone...

 

Dokladne pomiary tego egzemplarza zamiescilem w watku "Kombiwar na hamowni". Polecam lekture. Przy okazji WRX ma raptem 300Nm, podczas gdy nowoczesne diesle potrafia miec 400 i wiecej :)

 

Skrzynia - super... zestopniowanie wyraznie nastawione na sprint

- na 2-ce ponad 100... nie wiem ile jest odciecie nie chcialem

zazynac tego samochodu, ale 110 napewno 2ka zbiera...

 

110 to odczyt licznika. W rzeczywistosci jadac tym autem locznikowe 100km/h poruszamy sie z predkoscia rzeczywista 91 km/h.

 

Zawieszenie - duze (pozytywne) zaskoczenie - miekko, wygodnie, a przy tym sztywno i bezpiecznie - duzy plus - STI jednak twardszy...

 

Wlasnie wrocielem w dluzszej trase S.E. i po tym jak ostatnio zrobilem pare tysiecy WRXem zaczalem doceniac WRXa w trasie.

 

Dzwiek samochodu - dupa... spodziewalem sie ladnego brzeminia boxera bo mialem Alfe kiedys z boxerem 1.4... a tu porazka :-( Tylni dyfer zagluszal silnik. Trzeba odetkac chociaz koncowy tlumik bo nie przejdzie...

 

S.E. jest dla mnie za glosne. Meczy mnie halas w trasie. Natomiast WRX faktycznie jest nieco za ciche :(

 

WNIOSEK... zamowilem jedna sztuke :D - bedzie polowa kwietnia

 

Gratulacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S radze zalozyc, brzmi cudownie - no ale na ten temat to bylo mnooooooooostwo dyskusji :D

 

Jak sie ma w stosunku do PRODRIVEa?

Glosniejszy/cichszy?

 

B.

 

Chyba cichszy. Przy spokojnej jezdzie przyjemnie bulgocze :D Moim zdaniem najladniej ze wszystkich, ktore do tej pory slyszalem (Prodrive, Devil, H&S)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H&S podobno głośniejszy, ale jeśli tak to prodrive byłby za cichy bo mojego H&S w sumie wcale tak bardzo nie słychać. Mam założony końcowy i rurę srodkową

 

Dzisiaj nic nie posluchalem bo ten prodrive to bylo sti seryjne...

Ale jutro ma wrocic Forester 2.5 XT z zalozonym PRODRIVEM,

ktory podobno bardzo podobnie brzmi jak w Imprezie WRX...

Poslucham to dam znac ;] Wg mnie glosnosc serii jest OK

- ale brak basu i bulgotania :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GRATULACJE...słuszna decyzja..w kwietniu już chyba wróci tradycja kiełbaskowa więc będziemy domagać się prezentacji :wink:

 

Podobno juz jedna MY05 sprzedana... i STi chyba jedno MY05

- nikt sie nie chwalil? :)

 

A co do kielbaskowej tradycji ... gdzie w ogole mialo to miejsce?

 

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Co do hamulców to faktycznie trzeba mocniej przyciskać a wtedy efekt będzie przyzwoity.Ja nie mam dyskomfortu.Aczkolwiek np. Leon Cupra 225 KM ,czy nawet TT 180 KM hamuje sprawniej ( subiektywnie)

 

Zobacze jak bedzie w nowym... Martwi mnie to troche, ale...

zrobimy testy :D i zobaczymy...

 

>Co do elastyczności to rzeczywiście ,wydaje się być kiepska na początku. Tym niemniej da się przyzwyczaić i jeżdzić nawet tylko między 2000 a 3500 obrotów. Mnie osobiście bardzo taki charakter odpowiada.

 

Tez mi sie wydaje, ze powinno byc OK - inaczej samochod moglby

byc zbyt nerwowy... wyjdzie w praniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słynna niebieska nyska przy Hali Targowej, jeśli mnie jeszcze pamięć nie myli to w środy to było, mmmm to były czasy, kurde nabrałem smaka na kiełbaskę :evil:

 

A to wszystko jasne :D - widzimy sie w Kwietniu... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nysce to myślę że wcześniej się spotkamy (może pójdziemy utopić w Wiśle Mo... tfu tfu tfu znaczy się Marzannę) więc też powinieneś zawitać, a w kwietniu się pochwalisz nabytkiem tak czy inaczej :twisted:

 

p.s. ja nie chciałem to się samo zaczęło pisać proszę siostry ale powstrzymałem klawiaturę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacze jak bedzie w nowym... Martwi mnie to troche, ale...

zrobimy testy i zobaczymy...

 

Co sie robi, kiedy sie znajduje piekna, sympatyczna, inteligentna kobiete, w ktorej sie zakochuje z wzajemnoscia, ktora jednak ma mala wade (powiedzialbym, ze dwie bardzo male wady :twisted:)? Wydaje sie kase na chirurga plastycznego...

 

 

Wiec kup inne hamulce i bedzie dobrze :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy nysce to myślę że wcześniej się spotkamy (może pójdziemy utopić w Wiśle Mo... tfu tfu tfu znaczy się Marzannę) więc też powinieneś zawitać, a w kwietniu się pochwalisz nabytkiem tak czy inaczej :twisted:

 

Damy rade 8)

 

Dajcie znac tylko kiedy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sie robi, kiedy sie znajduje piekna, sympatyczna, inteligentna kobiete, w ktorej sie zakochuje z wzajemnoscia, ktora jednak ma mala wade (powiedzialbym, ze dwie bardzo male wady :twisted:)? Wydaje sie kase na chirurga plastycznego...

Wiec kup inne hamulce i bedzie dobrze :mrgreen: :wink:

 

Piekna zeby byla to tez trzeba sie postarac :D --> spoiler...

Sympatyczna --> jakies car audio, Inteligentna to jest bestia :D

 

Jak sie ma sprawa hamulcowa w praktyce?

100-0 - jakie wyniki w wrx-ie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno juz jedna MY05 sprzedana... (...) - nikt sie nie chwalil? :)

 

Wrodzona skromność mi nie pozwala :wink: Dziś ją głaskałem i mruczała do mnie "załóż mi jeszcze skrzydełko to będę grzeczna jak w piątek zostaniemy już sam na sam" :lol:

 

Kupowales w Krakowie? Bo ja mowilem o tym co poszlo w Krakowie

(srebrny WRX)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hamulce: Miałem identyczne odczucie po przesiadce z astry, teraz już się przyzwyczaiłem :)

Jeśli chodzi o dźwięk: ja tylko słyszę łożyska alternatora :(

 

Jak widac (slychac) - kazdy slyszy cos innego... ale nie jest

to soczysty boxer - wiec bez odetkanego tlumika sie nie obejdzie

- to juz wiem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podobno juz jedna MY05 sprzedana... (...) - nikt sie nie chwalil? :)

 

Wrodzona skromność mi nie pozwala :wink: Dziś ją głaskałem i mruczała do mnie "załóż mi jeszcze skrzydełko to będę grzeczna jak w piątek zostaniemy już sam na sam" :lol:

 

Kupowales w Krakowie? Bo ja mowilem o tym co poszlo w Krakowie

(srebrny WRX)..

 

 

Hmmmm.... ale juz w tamtym roku z Krakowa wyjechaly dwa srebrne WRXy MY'05 i STi MY'05 :) O tych wozach wiem, a pewno bylo ich wiecej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...