Skocz do zawartości

Jaki hak do OBekA?


Rafi2007

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, możecie wkleić zdjecia jak ten hak wygląda po zamontowaniu.

romek_l - ile kosztowała wiązka w ASO?

Jutro postaram się zrobić jakieś fotki. Za wiązkę płaciłem razem z całym przeglądem więc nie pamiętam dokładnie, ale coś ok. 90-100 zł. Ta, która była dołączona do haka okazała się za krótka. ASO mi ją zresztą oddało i mam ją w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

7 pin.

No właśnie też taki założyłem i sobie trochę pluję w brodę.

Bagażnik rowerowy mam 13 pin czyli euro. Oczywiście leci przez przejściówkę. Różnica jednak między przejściówką a pełnym podłączeniem 13 pin jest taka (wyczytane z angielskiego forum), że jak łączy się bez przejściówki to są dostępne światła przeciwmgielne i cofania na bagażniku rowerowym (oczywiście jak bagażnik posiada takie opcje, ale te lepsze mają).

Wymiana w serwisie już zamontowanego złącza to 200 PLN+koszt złączki.

Tekst piszę by kolejni kupujący mogli lepiej przemyśleć zakup :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Poszło w miarę gładko, tylko wiązka nie pasowała więc potrzebna była nowa. Ale poza tym hak jest i niedługo mam nadzieję wypróbować. Z pozytywnych rzeczy: przy odbiorze samochodu dostałem zaświadczenie od diagnosty. Teraz tylko do Wydziału Komunikacji :?

 

Jutro postaram się zrobić jakieś fotki. Za wiązkę płaciłem razem z całym przeglądem więc nie pamiętam dokładnie, ale coś ok. 90-100 zł. Ta, która była dołączona do haka okazała się za krótka. ASO mi ją zresztą oddało i mam ją w bagażniku.

 

 

Zamierzam założyć taki sam hak jak na zdjęciu. Jednak mam pewien problem, a chodzi właśnie o wiązkę z modułem (taką jak kilka postów wyżej pokazał kol. "magazynier" BRINK 750154) zakładać ją czy dać sobie spokój, jak twierdzi większość zakładających haki. Podobno do OBK 04-09 nie jest ona potrzebna? Koszt takiej wiązki o jakiej wspomniałem to jest ok. 500 zł, a wiązki uniwersalnej to ok. 200 zł ale zakładanie jej to już w ogóle nie ma sensu.

Proszę o informację tych kolegów, którzy już mają jakieś doświadczenie w eksploatacji takich haków zarówno z wiązką z modułem (nie mylić z wiązką wychodzącą z gniazdka) jak i bez niej.

Jeszcze jedno pytanie: czy przy założeniu tego haka trzeba podcinać od dołu zderzak?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Chciałbym odgrzać kotleta :D

Nie padła odpowiedź czy jest hak, który nie wymaga cięcia zderzaka?

Szukam haka z demontowaną końcówką i żeby nie był widoczny na codzień. Najlepjej żeby wyglądało to tak jak na amerykańskim filmiku zamieszczonym przez AllRada.

Jeśli ktoś ma takie cudo, poproszę o zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4lik, mysle, ze nie od stacyjki.. ;)

Powinienes miec osobny, a nawet ze 2 sztuki (jeden zapasowy). Zerknij jakiej marki masz hak, a nastepnie zapytaj dystrybutora badz producenta o pomoc. Jezeli masz hak Brinka i jestes z Warszawy, to mozemy sprawdzic czy moj nie bedzie pasowal.. ale watpie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, dzieki za szybka odpowiedz. Jutro sprawdze, bo dzis juz ciemno. Wydaje mi sie, ze on fabrycznie zamontowany juz byl.

A jak nie, to bede tak krecil tym od stacyjki, az otworze hak...

 

...albo polamie kluczyk! :P

 

Nieno, zartuje. Nic nie bede krecil. Najwyzej gumowka go odetne. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H4lik przed wsadzeniem kluczyka i kreceniem, popsikaj jakims wd40 do srodka, bo bardzo mozliwe, ze jest zapieczony.

 

-- Pn paź 22, 2012 10:54 am --

 

zdoon, niestety u mnie rowniez jest wyciety zderzak. Hak Brink, zdejmowany.

 

Tak to wyglada od spodu (sorry za jakosc zdjecia, ale robilem je przy latarce w ciemnym garazu..):

20121021220306.jpg

 

a tak wyglada generalnie:

img0967njm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niesiony jakims dziwnym przeczuciem wyciagnalem dzisiaj podnosnik i zaczalem grzebac reka w tej wnece, no i prosze:

 

Zdj_cie009.jpg

 

Dumalem, co z tym zrobic i poki co - wyszorowalem pod biezaca woda, wytarlem do sucha, popsikalem wd40 i sprawdzilem. Pasuja! :mrgreen:

Jakos udalo sie wcisnac do zamka, poruszalem kilka razy i juz jest w miare dobrze - przekrecac tez sie przekreca i wlasnie - co dalej?

Czy mam na przekreconym (w domysle - otwartym) haku cos tym czarnym koleczkiem pokrecic, czy co? No nie wiem, jak ten hak odpiac, a podejrzewam, ze nigdy nie byl odczepiany, czyli duze prawdopodobienstwo, ze chyba mlotkiem. :-P

 

Edytka - zdjecie cudownej jakosci, bo moim prehistorycznym telefonem zrobione. To raz.

Dwa - ktos ma jakis pomysl, jak i czym te kluczyki wyczyscic?

 

Edytka2 - aaa, znalazlem tez w tej wnece zapalki, na ktorych jest napisane "Zapalki Szwedzkie" - takie jakies z rozowymi glowkami, wraz z ich opisem. I teraz pytanie - czy to bylo wyposazenie standardowe w tamtych latach? :-P

Edytowane przez H4lik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edytka3 - nieco walki i juz wiem, co i jak, totez sie podziele:

 

Jak odpiac hak:

1. Wkladamy kluczyk i przekrecamy

2. Przekrecamy to czarne "pokretelko" zgodnie ze wskazowkami zegara o jakies 90 stopni, tak do konca "zielonego paska" - jest na tym pokretle male wyciecie/podglad

3. Wciskamy pokretelko i krecimy o kolejne 90 stopni, do konca "czerwonego paska", jednoczesnie trzymajac druga reka hak

4. Wyjmujemy hak, odciagajac go niejako do tylu, czyli w strone przeciwna do samochodu.

 

Jak wpiac hak:

1. Przy wlozonym kluczyku przekrecamy pokretelko az do konca "czerwonego paska", tak, zeby rygiel w przedniej czesci haka sie "schowal"

2. Wkladamy hak pod niewielkim katem do gory, trzymajac jednoczesnie to pokretlo w pozycji "rygiel schowany"

3. Puszczamy pokretlo - hak powinien sie ladnie osadzic

4. Przekracymy kluczyk i go wyciagamy, uruchamiajac blokade

5. Sprawdzamy, czy hak jest zamocowany prawidlowo, sadzajac na nim na przyklad tesciowa. :-P

 

Obie czynnosci, czyli montaz i demontaz, lub odwrotnie, po trzech minutach praktyki zajmuja mniej niz minete minute. :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 lat później...

Hak holowniczy OBK (BL/BP)

Chciałbym odświeżyć temat haków do wersji z lat 2003-2009.

Niestety okazuje się, że nie wszystkie firmy mają takie haki w swojej ofercie. Spotkałem się z opiniami, że w tych autach haki po prostu się rwały. Za duży stosunek mocy do masy. 

I tak na przykład najczęściej polecana Westfalia zrezygnowała z produkcji haków do BL/BP. Tak samo rodzimy Auto-hak ze Słupska nie ma "dziurę" w ofercie na modele z 2003-2009.

A więc dwóch topowych producentów wycofało się z tej generacji outbacków. 

Ja na razie jeszcze szukam wiadomości więc jeżeli ktoś ma hak na OBK BL/BP proszę o informacje i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rudy_g napisał:

Hak holowniczy OBK (BL/BP)

Chciałbym odświeżyć temat haków do wersji z lat 2003-2009.

Niestety okazuje się, że nie wszystkie firmy mają takie haki w swojej ofercie. Spotkałem się z opiniami, że w tych autach haki po prostu się rwały. Za duży stosunek mocy do masy. 

I tak na przykład najczęściej polecana Westfalia zrezygnowała z produkcji haków do BL/BP. Tak samo rodzimy Auto-hak ze Słupska nie ma "dziurę" w ofercie na modele z 2003-2009.

A więc dwóch topowych producentów wycofało się z tej generacji outbacków. 

Ja na razie jeszcze szukam wiadomości więc jeżeli ktoś ma hak na OBK BL/BP proszę o informacje i zdjęcia.

 

Na forach jest pełno aut z uszkodzonymi silnikami. Popytaj czy może ktoś zechce sprzedać. Do tych aut produkowały i BRINK i THULE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...