Skocz do zawartości

płyn hamulcowy dot5.1


cypis

Rekomendowane odpowiedzi

odrazy mowie w manualu nie znalazlem ani nigdzie na forum

Mam pytanie ile potrzeba płynu na wymiane w całym układzie hamulcowym (skrzynia AT bo nie wiem czy w manualu jest hydrauliczne).

Kupilem ferrodo 5.1 i jest uwaga ze nie wolno go lac do układow przeznaczonych do płynow mineralnych>...tzn czy moge go smialo zalac (auto ma abs )czy moga byc komplikacje.

Tak asekuracyjnie sie pytam:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup 1L - wejdzie pewnie 0,7.

 

Generalnie jak nie masz przewodów w stalowym oplocie to 5.1 Ci niepotrzebne ale problemu nie będzie jeżeli zalejesz 5.1 do układu pod mineralne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, ja właśnie będę zmieniał zacisk z przodu i od razu będę wymieniał płyn. Polecono mi płyn (który już zresztą kupiłem) dot 5.1. Jeżeli ma się coś złego dziać to nie zastosuje. Można prosić o więcej info ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomir, czy coś złego ?? z doświadczenia wiem, że "stare" gumowe przewody go zbytnio nie tolerują i po pewnym czasie sie poddają czytaj - puchną przy hamowaniu i trzeba je w końcu wymienić do tego trzeba ten płyn często zmieniać w/g mnie co 6miesięcy to max, bo wchłania tyle wody.

oczywiście z jednym sie zgodze po wymianie efekty są świetne i ciężko go zagotować, nawet bardzo tylko patrząc perspektywicznie to słabo wychodzi, chyba że masz metalowe przewody to problem jeden znika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ, ja właśnie będę zmieniał zacisk z przodu i od razu będę wymieniał płyn. Polecono mi płyn (który już zresztą kupiłem) dot 5.1. Jeżeli ma się coś złego dziać to nie zastosuje. Można prosić o więcej info ?

nie kombinuj, i zalewaj sprawdzony DOT4 - ATE Super Blue

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ,eddie_gt4, Dzięki za rady !! zamieni się ktoś na płyn ? :smile: mam taki w zamian 0.5 litra x 2

 

Obrazek

a chce DOT4 - ATE Super Blue

ktory to, btw, jest tanszy i ma lepsze charakterystyki niz Motul DOT5.1 (ach, ta magia Motulu :mrgreen: )

 

Brake Fluid Spec Dry Boiling Point Wet Boiling Point

Castrol SRF DOT5.1 590°F 518°F

Neo Super DOT610 610°F 421°F

Motul RBF600 593°F 420°F

AP Super 600* 590°F 410°F

ATE Super Blue 536°F 392°

Motul DOT5.1 509°F 365°F

Valvoline Synpower DOT4 503°F 343°F

ATE Sl 500°F 329°F

Castrol LMA 450°F 311°F

AP 551 DOT3 527°F 302°F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach, ta magia Motulu :mrgreen:

 

użytkownik który nie zna się na motoryzacji ufa sprzedawcy :oops: A dokładnie opisałem do czego używam samochodu i że jest seryjny, więc twoje uwagi są nie na miejscu, ale spoko :mrgreen: Jeżeli jest tańszy to może się ktoś zamieni :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz do swojego N/A zaleję ATE DOT4 TYP 200 z tego znalazłem w sieci wynika, że to to samo co ATE SUPER BLUE tylko kolor inny. To chyba najlepszy kompromis między ceną, jakością i częstotliwością wymiany.

 

atepynyporwnanie.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ja pisalem ze przewody mam nowe w stalowym oplocie + zrobilem uszczelnieniea tloczkow(nowy zestaw regeneracyjny) tak jak by co bo cena byla smieszna....

Jak ktos zagotowal plyn to wie ze to niemile uczucie.....

Dzis zmienilem stary w zbiorniczku mial 160C tem wrzenia, nowy 5.1 ma 243C w zbiorniczku,

A za 1Lferrodo racing dot 5.1 40zl..........to sie chyba oplacao:)) zobaczcie cena płynu (mowie dla tych wyczynowców:PP) ze castrol czy motul mega wypasny kosztuje sporo ponad 200zl!!!!

 

Ps co odrazu zauwarzylem hamulec chodzi lżej bardziej płynnie...moze autosugestia ale watpie:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój kolega ma 13letniej cordobie od 3 lat niezmieniany 5.1 i też mu sie nic nie dzieje. może "niemieckie" samochody takie dobre są :wink:

 

napisałem swoje przeżycia i to wszystko, wiadomo że ile osób tyle zdań, każdy inaczej jeździ, inaczej hamuje, inaczej "dba" o samochód to wszystko ma znaczenie.

 

ja tak jak napisałem po zmianie byłem bardzo zadowolony :twisted: jednak uważam, że są lepsze rozwiązania a i tak każdy robi jak chce.

 

pozdrawiam

miś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...