Skocz do zawartości

Dzwiek skrzyni w WRX


radnor

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy WRXow 03-05 - kiedy odpuszcze gaz na 1 badz 2 biegu, ze skrzyni (a przynajmniej czegos w jej okolicy) dochodzi dzwiek inny, niz na biegach wyzszych, na moje niewprawne ucho nie jest to zaden grozny chrobot, ale pracuje zdecydowanie glosniej i jakby bardziej metalicznie. Czy to norma wynikajaca z konstrukcji, czy dobrze bylo by zajrzec tam przy okazji kolejnego przegladu? Przebieg w sumie niewielki bo niecale 60kkm, olej w skrzynce czysty i prawie max na bagnecie.

 

Przepraszam jesli juz bylo, ale przeszukalem forum pod katem "skrzynia" i nic sensownego nie znalazlem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybka odpowiedz. Nie jest to jakis ewidentny chrobot, po prostu dzwiek jest nieco bardziej metaliczny na pierwszych dwoch biegach, moze synchronizatory inne czy ki diabel?. Kogii przejechal sie i nic niby nie slyszal, ale wolalem zapytac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy odpuszcze gaz na 1 badz 2 biegu, ze skrzyni (a przynajmniej czegos w jej okolicy) dochodzi dzwiek inny, niz na biegach wyzszych, na moje niewprawne ucho nie jest to zaden grozny chrobot, ale pracuje zdecydowanie glosniej i jakby bardziej metalicznie.

 

Miałem coś podobnego i były to metalowe osłony termiczne wydechu. Na wyższych biegach też występował ten dźwięk, ale był mniej słyszalny. Wystarczyło wkręcić dwie brakujące śruby i jak ręką odjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogii przejechal sie i nic

 

no nie wiem, czy takie "nic"; normalnie stary masz po skrzyni, jak sie kogii przejechal...

 

:razz: :twisted::mrgreen:

 

a serio, u mnie w bug'u '02 bylo identycznie, czyli raczej luzik (mimo ze o biegi chodzi) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...