Skocz do zawartości

Szerokosc felgi a szerokosc opony


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Do sedana generalnie mozna dac sporo roznych rozmiarow z roznymi offsetami ktore nie powinny byc wieksze od 53 lub mniejsze niz 48.

Czyli ET 45 pasowac nie bedzie, tak :?:

Pasowac moze tyle ze wtedy nie mozna uzywac szerszych opon (nie wiem nawet czy cos szerszego niz 215 wejdzie (ale to zalezy od opony).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolek, nie rob scen i sie nie kloc z kolega z regionu!

Pamietam, ze mowiles cos innego...

Dobra niech będzie sojusz regionalny :razz: Cicho robie chwyt marketingowy i promuje 18' :razz: :wink: A tak na serio to fakt że re070 jest twardą oponą i może dlatego na początku jeździło mi i nie tylko się gorzej niż na 18'' ale i tak ją kupiłem ponownie :smile: Co do et45 to znalazłem zabytkowy artykuł z magazynu wrc no i czym wartośc et jest mniejsza tym felga bardziej odsadzona w takim razie powinno być o.k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KASIAiMIŚ wg tego: http://www.waxtum.com/auto/rechner/et.html do GTka 205/45R17 powinno pasować idealnie. No i z tego co mi się wydaje, to 205 powinno idealnie leżeć na takiej feldze 7". Zakładam, że te felgi to oryginał z WRX, czyli 17x7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinamc sie do tematu z pytaniem takim.

 

mam fele 17" z wrx chce je wpasować do gt. jaki rozmiar opon polecacie?? ja wstępnie stawiam na 205/45 co o tym sądzicie??

 

Mam takie felgi na Gteku i opona drogowa jaka w chodzi to max 215/45/17. ET wrx-owe tj. chyba 53 pozwala nawet na ustawienie negatywów z tyłu na około 1.3 stopnia.

Moim zdaniem to jest optymalny rozmiar opon na te fele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinamc sie do tematu z pytaniem takim.

 

mam fele 17" z wrx chce je wpasować do gt. jaki rozmiar opon polecacie?? ja wstępnie stawiam na 205/45 co o tym sądzicie??

 

Ja mam 205/45/17 z ET45 w moim GT i jest elegancko.

 

ATB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy felga 7.0x17" moze byc do 225/45/17 ? Bo wg netu, nie moze.

 

Ja mam w wrx zalozone na 7.0 cali re070 (czyli 225) - spokojnie mozesz zakladac, ale uznalbym to za gorna granice (standardowo bylo 215).

Wyglada bardzo dobrze, jezdzi jeszcze lepiej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sedana generalnie mozna dac sporo roznych rozmiarow z roznymi offsetami ktore nie powinny byc wieksze od 53 lub mniejsze niz 48.

Czyli ET 45 pasowac nie bedzie, tak :?:

Pasowac moze tyle ze wtedy nie mozna uzywac szerszych opon (nie wiem nawet czy cos szerszego niz 215 wejdzie (ale to zalezy od opony).

 

hmm, to ciekawe bo ATS DTM 17x7,5" standardowo mają ET45 (ET48 mają te z nie-ASO)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Nie zapominajcie o tym,że każda opona jest inaczej skonstruowana i inaczej się układa na feldze....

Jeśli piszecie,że np 215/45/17 układa się super na feldze 7,5 cala to napiszcie jaki to model opony,

bo np. inaczej ułoży się R888 a całkiem inaczej BF Goodrich.Nie można wrzucać wszystkich rozmiarów do jednego worka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie o tym,że każda opona jest inaczej skonstruowana i inaczej się układa na feldze....

Jeśli piszecie,że np 215/45/17 układa się super na feldze 7,5 cala to napiszcie jaki to model opony,bo inaczej ułoży się R888 a całkiem inaczej BF Goodrich.

very true

 

btw, znam kolesia, ktory jezdzi GT'ekiem kombi na 16x7 ET38 + 205/45-16 Bridgestone zimowkach i twierdzi, ze nigdzie mu niec nie obciera, nawet z zaladowanym autem :o

wczesniej jezdzil na 205/50-16 Yokohamach, i obcieralo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw, znam kolesia, ktory jezdzi GT'ekiem kombi na 16x7 ET38 + 205/45-16

 

znasz też kolesia który będzie jeździł na 16x8 ET38 + 205/55-16

i też mu nie będzie obcierać :wink:

a to sie jeszcze okaze :wink: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...