Skocz do zawartości

Szerokosc felgi a szerokosc opony


JED

Rekomendowane odpowiedzi

Wpisujac haslo "ET" w wyszukiwarce, nic nie wyskakuje, a ZALOZYLBYM sie, ze duzo o tym bylo...

Wiec nie bijcie.

Pytania:

1. Czy felga 7.0x17" moze byc do 225/45/17 ? Bo wg netu, nie moze.

2. Jakie powinno byc ET w STi 2002?

3. Dziekuje za odpowiedzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisujac haslo "ET" w wyszukiwarce, nic nie wyskakuje, a ZALOZYLBYM sie, ze duzo o tym bylo...

Wiec nie bijcie.

Pytania:

1. Czy felga 7.0x17" moze byc do 225/45/17 ? Bo wg netu, nie moze.

2. Jakie powinno byc ET w STi 2002?

3. Dziekuje za odpowiedzi. ;)

1. trzeba sprawdzic co podaje producent konkretnej opony (bywa, ze w przypadku roznych opon o tych samych rozmiarach "bezpieczny" przedzial szerokosci felgi (min-max) bywa rozny, woec warto dokladnie sprawdzic), ale najczesciej do opon 225/45 zaleca sie min. 7,5-calowe felgi

2. tak jak pisze George - 7.5x17 ET53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 7x17 możesz założyć maksymalnie 215, tak jak w serii w WRXie, do 225 musisz mieć co najmniej 7,5 a jeszcze lepiej 8 cali szerokości, opona lepiej się rozkłada i automatycznie lepiej trzyma :lol:

 

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 10:08 am ]

a ET to einpress tiefe z niemieckiego, w Pl częsciej mówią o offsecie... :lol: albo odsadzeniu felgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) na pewno da się założyc i 245 na 7 cali, tylko jak to trzyma i wygląda? (...)

np. Audi RS2 fabrycznie mialo 245/40-R17 opony na 7-calowej ( :!: :shock: ) feldze - i nic, jakos to jezdzilo :idea::mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 10:36 am ]

225 trzyma i wygląda dobrze

na szerszej feldze byloby jeszcze lepiej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kashmere napisał/a:

225 trzyma i wygląda dobrze

 

na szerszej feldze byloby jeszcze lepiej :wink:

Ale moze felga jest lepiej chroniona, gdy ma lekko szersza opone?

Audi RS2 fabrycznie mialo 245/40-R17 opony na 7-calowej

No to chyba problem szerokosci felgi jest rozwiazany. Teraz kwestia ET w felgach, ktore chce kupic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) na pewno da się założyc i 245 na 7 cali, tylko jak to trzyma i wygląda? (...)

np. Audi RS2 fabrycznie mialo 245/40-R17 opony na 7-calowej ( :!: :shock: ) feldze - i nic, jakos to jezdzilo :idea::mrgreen:

 

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 10:36 am ]

225 trzyma i wygląda dobrze

na szerszej feldze byloby jeszcze lepiej :wink:

 

....słuchajcie fachowca!

 

[ Dodano: Czw Lut 19, 2009 1:03 pm ]

Co do ET, najpewniejsze są dane fabryczne, ale ja np. miałem na STi na ,,zimowych hamulcach" od WRXa, felgi 8x16 ET 35 z oponami 205/55/16 , wyglądały bomba wystając mocno na zewnątrz, jakbym miał grube dystanse, ale nie wystawały poza obrys błotnika, i nic nie ocierało (na w miarę twardym seryjnym zawiasie STi) i było oki. Teraz mam 225/45/17 na 7,5 cala od WRXa i jest straaaaasznie twardo....beeee. Chyba wrócę na 16, do wiosny....Każdą felgę najlepiej jest moim zdaniem jednak przymierzyć, bo sam nie wierzyłem, że 8 cali w ET35 wlezie na STi, a jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, 7", ET 45 do Sti 2002.

Felga Inovit Tarmac.

to tylko moja prywatna opinia, ale jak dla mnie to troche bez sensu zakladac wezsza opone (7 cali) niz jest z fabryki (7.5)

na Twoim miejscu szukalbym 7.5 albo 8-calowej felgi (z identyczna opona precyzja prowadzenia bedzie lepsza przy szerszych felgach :idea: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, 7", ET 45 do Sti 2002.

Felga Inovit Tarmac.

to tylko moja prywatna opinia, ale jak dla mnie to troche bez sensu zakladac wezsza opone (7 cali) niz jest z fabryki (7.5)

na Twoim miejscu szukalbym 7.5 albo 8-calowej felgi (z identyczna opona precyzja prowadzenia bedzie lepsza przy szerszych felgach :idea: )

 

Popieram, 100% racji, opona rozkłada się lepiej, co też już pisałem, i auto zdecydowanie lapiej się trzyma drogi (mówimy o lecie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eddie_gt4, 7", ET 45 do Sti 2002.

Felga Inovit Tarmac.

to tylko moja prywatna opinia, ale jak dla mnie to troche bez sensu zakladac wezsza opone (7 cali) niz jest z fabryki (7.5)

na Twoim miejscu szukalbym 7.5 albo 8-calowej felgi (z identyczna opona precyzja prowadzenia bedzie lepsza przy szerszych felgach :idea: )

 

Popieram, 100% racji, opona rozkłada się lepiej, co też już pisałem, i auto zdecydowanie lapiej się trzyma drogi (mówimy o lecie)

 

Pisze ze swojego doswiadczenia:

 

7,5 17 et48 były naprawde ok i fajnie pasowały do auta nie odcierały itp 215/45/17

8 18 et45 wygladaja lepiej:D ale wiadomo komfort troszke spadł 225/40/18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pisząć ,,trochę" trochę przesadziłeś.....na naszych drogach jest TRAGEDIA przez bardzo wielkie T na 18", twardo, trzepie, ciąga po koleinach, no i trzeba mooocno uważać, żeby kwadratura koła nas nie dopadła... :grin:

 

 

Nie przesadzasz troszke mowisz jakby to było conajmniej koniec swiata a tak nie jest, jedze i jezdziłem samochodami na podobnym rozmiarach i fajkt jest twardo i moze troche niewygodnie ale nie dramatyzuj.

Ale czego nie robi sie dla wygladu:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doswiadczenia napisze ze do 2002 WRX kombi pasuja felgi 17x7 ET 48 z oponami 215/45/17, a do sedana pasowac beda na tych samych felgach opony 225/45/17. Podobno, bo jeszcze nie probowalem, mozna do WRX kombi zalozyc 17x7 ET 53 z oponami 225/45/17. Do sedana generalnie mozna dac sporo roznych rozmiarow z roznymi offsetami ktore nie powinny byc wieksze od 53 lub mniejsze niz 48.

 

Pozdrawiam,

Eryk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pisząć ,,trochę" trochę przesadziłeś.....na naszych drogach jest TRAGEDIA przez bardzo wielkie T na 18", twardo, trzepie, ciąga po koleinach, no i trzeba mooocno uważać, żeby kwadratura koła nas nie dopadła...

Dramatyzujesz jak w brazylijskich telenowelach miałem 18'' o.z prodrive z et46 i było o.k nie czułem dużej różnicy między 17'' z potenzą re070 a 18'' na dunlopach w rozmiarze 225/40 zr18.Czy na 17'' czy na 18'' w koleinach wyrywa dłonie z nadgarstków :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7,5 17 et48 były naprawde ok i fajnie pasowały do auta nie odcierały itp 215/45/17

No tak, ale ja mowie o 7x17...

Ale czego nie robi sie dla wygladu:D

Nie traci sie komfortu :mrgreen: .

emotorsport napisał/a:

Niestety pisząć ,,trochę" trochę przesadziłeś.....na naszych drogach jest TRAGEDIA przez bardzo wielkie T na 18", twardo, trzepie, ciąga po koleinach, no i trzeba mooocno uważać, żeby kwadratura koła nas nie dopadła...

 

Dramatyzujesz jak w brazylijskich telenowelach miałem 18'' o.z prodrive z et46 i było o.k nie czułem dużej różnicy między 17'' z potenzą re070 a 18'' na dunlopach w rozmiarze 225/40 zr18.Czy na 17'' czy na 18'' w koleinach wyrywa dłonie z nadgarstków :wink:

Tolek, nie rob scen i sie nie kloc z kolega z regionu! :wink: :mrgreen:

Pamietam, ze mowiles cos innego...

 

[ Dodano: Pon Lut 23, 2009 11:22 pm ]

Do sedana generalnie mozna dac sporo roznych rozmiarow z roznymi offsetami ktore nie powinny byc wieksze od 53 lub mniejsze niz 48.

Czyli ET 45 pasowac nie bedzie, tak :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...