Skocz do zawartości

Turcja - wzdłuż i wszerz


Tilki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lepszej baraniny i jagnieciny nie jadlem NIGDZIE !!! Choćby dlatego do Turka warto pojechać .

:grin:

I nikt nie wspomnial o wyprawie na wlasna reke do jakiegos wspanialego starenkiego Hammamu... vRelax 10 i wiecej!!!!

Cudnie.

A jak bylem w Konyi to szacun pełen dla kobiet i mużyków w tradycyjnych strojach ..brakowalo tylko kindżałów i gruzinskich toastów :mrgreen:

 

Piekny i wielki kraj. Jazda po Elbruskiej Górce BEZCENNA szczególnie jesli busem jedzie niedospany Turek :mrgreen:

 

Generalnie ok.

Do Turcji na Jagniecine i Baranine

Do Egiptu -li i wylacznie na nurkowanie , a wtedy ilosc gwiazd hotelu nie ma znaczenia

Do Dubai - nie wiem po co ale maja piekny piasek i wyjatkowo czyste galabije :mrgreen:

 

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 5:51 pm ]

www.holidaycheck.com

jeszcze do kompletu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mieszkam w Stambule od jakiegos roku

najpierw mieszkalem w Maltepe (azja) w dzielnicy wielkosci Warszawy

 

wrazenia: no jakbym mieszkal w warszawie tylko fajnie sie tu jezdzi :razz:

jedzenie bardzo dobre i tanie ,w porownaniu ze strona europejska

np iskander kebab jakies 3lira razem z turecka kawa napojem i frytkami

widoki takie same jak w warszawie czyli blokowiska

do pracy mialem jakies 40 min jazdy samochodem po 3 pasmowce nadmorskiej

 

jezeli chodzi o ilosc wypadkow to wlasciwie codziennie widzialemjakas stluczke i przynajmniej raz w tyg bardzo powazny wypadek :???:

a wina tego sa bardzo wysokie krawezniki z obu stron ,kazdy jakies polmetra no i dodac do tego ze prawie caly czas dluga prosta wiec wszyscy daja ile fabryka dala a potem lekko wyniesie na zakrecie i tragedia gotowa

drogowki nie widac wogole

jedyne co maja to na swiatlach sa kamery i jak ktos przejedzie na czerwonym robia zdjecie od tylu, wiem bo dostalem fotke i 150lira do zaplaty

 

po jakis 4 miesiacach przeprowadzilem sie do Tuzli to taka najabardziej skrajna dzielnia stambuly na wschod

i jezeli kiedykolwiek bedziecie zwiedzac to miasto to naprawde polecam

piekna marina z zabytkowymi lodziami rybackimi (wciaz w uzytku) malutkie przytulne knajpki ,zero turystow wszyscy patrza na was jakbyscie z marsa byli ale bardzo grzecznie i bez natrectwa typowego dla czesci europejskiej

 

potem znow przeprowadzka do Yalova czyli druga strona ciesniny ,miasteczko typowo turystyczne ale wlasciwie zero zagranicznych turystow, tutaj odpoczyw stambul

piekne okolice ceny przystepne i tyle jedyna wada to brak kapieli w morzu poniewaz caly syf od strony stambulu splywa wlasnie tutaj

 

a teraz w ramach kary mieszkam w centrum starowki jakies 3 min spacerkiem od hagia sophi i jakies 5 min do yenikapi ferribot

do pracy plywam ladzia ,co naprawde poprawia moj nastroj kazdego ranka

 

ogolne moje wrazenia to jestem juz zmeczony tym krajem :???:

ludzie niby mila ale kazdy chce cie na czyms przyciac

nawet jak spotkasz gdzies jakas ladna dziewczyne zapomnij o jakimkolwiek kontakcie bo zaraz oblezie cie kilku turasow i tyle

na dyskoteke tez nie wejdziesz bez dziewczyny

efez po miesiacu wychodzi ci juz bokami i zaczynasz pic millera

jagniecina jest dobra ale jesc to caly czas????

standartowy obiad to kluski ryz i jakas zupa no i standartowo rozgotowane baklazany

po 2 miesiacach zaczolem wozic jedzie z kraju i wlaciwie kupuje tu tylko chleb

jedyne co moge polecic ze szczerym sercem to Pide a njalepiej mixed pide

to cos ala pizza ale lepsze

co do paliwa to tankujcie tylko i wylacznie na shellu albo bp zapomniec o reszcie jesli jezdzicie swoim samochodem ,jesli jest wypozyczony to bez znaczenia

 

turcja to piekny kraj do wypoczynku ale pracowac tu nikomu nie polece

 

a na koniec kilka fotek

 

tu mieszkam teraz

SANY1010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skwara - we wrześniu może będę z przyjaciółmi w Stambule :-)

Ja mieszkałam 4 miesiące w Ankarze - cichszym i biurokratycznym mieście... ale problemy chyba i tak wciąż mieliśmy te same:

- niby bogata kuchnia, ale na okrągło jadłam to samo (uroki stołówki w akademiku)

- niby ludzie mili, ale czasami masz dosyć ich zainteresowania twoją osobą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"nawet jak spotkasz gdzies jakas ladna dziewczyne zapomnij o jakimkolwiek kontakcie bo zaraz oblezie cie kilku turasow i tyle

na dyskoteke tez nie wejdziesz bez dziewczyny "

 

Spotykalem bardzo ladne i bardzo mile dziewczyny i jakos problemow nigdy nie ma. Generalnie Tureckie chlopczeta to szczurki i nie zaczepiaja dziewczyn z facetem.

Na dyskoteki nie zdazylo mi sie zeby mnie samego ktos nie wpuscil i nie wyobrazam sobie takiej sytuacji :shock: . Co innego jesli jakis Turek probuje wejsc sam - wtedy zostaje przed drzwiami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałam w Turcji takie mieszane związki Europejczyków z Turczynkami, co więcej, koleżanki z akademika łakomie spoglądały na zdjęcia mojego mężczyzny, które to miałam w laptopie :grin: :wink: (z komentarzami: "ojej on ma niebieskie oczy").

Wszystko zależy od tego, w jakim środowisku dziewczyna się wychowywała, czy jej rodzina należy do Turków liberalnych oraz czy ma/i jak zazdrosnego brata...

Kolega Holender mieszkał ze swoją Turczynką ponad dwa lata, bez ślubu itd.

To są jednak i tak wyjątki od reguły. Dodajmy, że w Turcji wciąż wiele znaczy islam - a wraz z nim niemożność łaczenia się w pary Muzułmanek z Giaurami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

primo wszystko zalezy od regiony inaczej jest w Bursie Stambule i Yalova a zupelnie inaczej w centrach turystycznych Bodrum Alanya czy Antalaya

 

pisze o sobie i o swoich kolegach z pracy

siedzimy w Turcji ponad rok i takie sa nasze wrazenia

 

przedewszystkim w Stambule po azjatyckiej stronie prawie nikt nie mowi po angielsku i to jest najwieksza bariera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tilki, Skwara,

może pomożecie... jak wygląda pogoda w październiku w Stambule?

Myśle, czy nie skoczyć na tydzień powłóczyć się trochę.

Jakieś opcje pasztetowych noclegów znacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może pomożecie... jak wygląda pogoda w październiku w Stambule?

 

Ja się podłączam do pytania Michała, ale chodzi mi o pogodę i temperatury w październiku gdzieś na wybrzeżu tureckim. Co do Stambułu to byłem tam wiele lat temu jakoś w połowie września i było bardzo gorąco :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...
Fethiye, Marmaris, Oludeniz - drożej, eleganciej, troche wiecej prawdziwej Turcji.

 

W Marmaris bylem, ogólnie polecam, jakby co moge dac namiar na bardzo dobry i niedrogi hotel 4*

 

Ktoś był w Bodrum? Jakie wrażenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge dac namiar na bardzo dobry i niedrogi hotel 4*

 

Pliss, prześli więcej szczegółów na priw. Mają stronę w necie ??

 

Kiedyś sądziłem, że idealnie na na zwiedzanie Turcji byłaby baza na płd.kraju, nad Morzem Śródziemnym.

Ale

Alanya, Antalya itp - turystyczne brzydkie turystyczne sztuczne brzydkie.
:roll:

A okolice Fethiye ? Przeszedł ktoś tzw.drogę Licyjską ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś sądziłem, że idealnie na na zwiedzanie Turcji byłaby baza na płd.kraju, nad Morzem Śródziemnym.

 

Też tak sądziłem, zanim tam pojechałem. Na miejscu okazało się, że wszędzie jest w cholerę daleko i jedyną sensowną opcją jest objazd po kraju. Tak też zrobiliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge dac namiar na bardzo dobry i niedrogi hotel 4*

 

Pliss, prześli więcej szczegółów na priw. Mają stronę w necie ??

 

Mogę napisać nawet tutaj, bo to żadna tajemnica a moze ktoś inny jeszcze będzie zainteresowany: Pasha Beach. Czy mają strone w necie - nie wiem - ja kupowałem pobyt u nich u polskiego pośrednika.

 

 

Co do Alanya i Antalya to sam osobiscie nie byłem, ale od osób ktore byly tam słuzbowo mam informacje że to rzeczywiścienie za ciekawe miejscowości.

 

 

Co do Marmaris co mnie uderzyło - wielka liczba Angoli, czułem sie niczym w jakims Londynie.... ale za to malo Rosjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...