Skocz do zawartości

Koszt wymany uszczelki pod głowicą


pzlp11c

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że obydwie, choćby z tego powodu, że trudno określić która padła :lol:

Natomiast co do kosztów :?: Wszystko zależy co zastosujesz i u kogo będziesz robił.

Uszczelki pod głowice, jak leją to i pod pokrywy klawiatury by pasowało, uszczelnienia wałków rozrządu - też opcja, wymiana oleju, filtra, płynu chłodzącego, słowem mały remoncik Ci się szykuje - jak już silniczek na wierzchu, to nie można inaczej. Na same części półtora kafla musisz przygotować na lekko, na robotę pewnie też :cry: Ale za to potem... :twisted: Masz pewność niezawodności (przynajmniej na jakiś czas :shock: )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to forum służy promocji ASO. Niech żyje wolność słowa :!:

o tym już było sporo postów...wolności nie ma, - wiadomo kto jest gospodarzem,więc nie oczekuj, że oficjalnie będziesz kierowany do konkurencji, na PW to co innego :twisted:

a Przemeq, zawsze poleca ASO, z przekonania a nie z musu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiadomo kto jest gospodarzem,więc nie oczekuj, że oficjalnie będziesz kierowany do konkurencji, na PW to co innego :twisted:

a Przemeq, zawsze poleca ASO, z przekonania a nie z musu

 

Potwierdzam 100% słuszność obu stwierdzeń.

 

I na tym koniec off topica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotczące uszczelki pod głowicą. Ile to kosztuje w silniku 2,5l .

 

Wymiana uszczelek pod głowica i zwiazane z tym czynności dodatkowe które moga sie pojawic to koszt od 1800 do 2600 zł z materiałami . Sie zdejmuje głowice i się ocenia . Klient decyduje . Dodam , ze przy okazji rozrząd jest rozebrany , sprzegło jest do obejrzenia....uszczelki itd...Warto przy okazji cos wymienic( jak trzeba) bo robocizna wliczona w cenę.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana uszczelek pod głowica i zwiazane z tym czynności dodatkowe które moga sie pojawic to koszt od 1800 do 2600 zł z materiałami

 

Andrzej Koper,napisz proszę (aktualnie już dla zaspokojenia czystej ciekawości...) czy dla GL 2.0 125koni jest podobna cena? :shock:

 

hmmmmm w innym aso za taką naprawę dostałem cenę prawie 3500zł...+inne naprawy, które wyjdą w trakcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla GL 2.0 125koni jest podobna cena?

 

Dla tych " zwykłych " :mrgreen: ....to raczej mniej niz 2000 zł ( szybciej sie to robi i uszczelki tańsze )

AK

ps. zaznaczam , ze to ceny w moim ASO :!: :!: ...ja je z grubsza ustalam i dlatego moge je spokojnie podac ....do wiadomosci :cool:

 

[ Dodano: Czw Lis 20, 2008 3:46 pm ]

dostałem cenę prawie 3500zł...+

To Ci jeszcze pierścienie wymienie i tarcze sprzęgła :mrgreen:

AK

ps. no i powyzej 3000 to auto masz umyte.... :mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, ależ to nie jest antyreklama...przecież nie pisze, że źle robią, czy też są niesolidni, albo odstawiają fuszerkę bo takich informacji nie mam.

Jest wolny rynek, każdy ustala takie ceny jakie chce. i nie są one tajemnicą...

Nie wiem, może w powyższej cenie zawarte są jeszcze inne usługi gratis :D :D, nie zostałem o tym jednak poinformowany...

 

 

To Ci jeszcze pierścienie wymienię i tarcze sprzęgła :mrgreen:

Jeśli będę miał kolejną taka awarię (puk puk w niemalowane), to na pewno wpadnę, bo widze ASO innemu ASO nierówne ;)

 

ps. no i powyzej 3000 to auto masz umyte.... :mrgreen: :mrgreen:

:cool:

 

ps.

pod rygorem paska nawet wyedytowałem parę słów, za które mogłem dostać czerwonym:D

 

i cytując kudłatego moda:

I na tym koniec off topica.

z mojej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja to skomentuję: "nie ucz ojca dzieci robić" :mrgreen:.

 

A na poważniej: to, co jest w manualu serwisowym FHI to jakieś uśrednienie - jeśli mechanik radzi sobie z tym sprawnie, to chyba lepiej, żeby ASO wyceniło robotę w zależności od realnego czasu pracy sprawnego mechanika, a nie obciążało klienta według czasochłonności z manuala? Szczególnie, gdy jest to klient z niemłodym i pogwarancyjnym wozem, którego wartość jest relatywnie niska... :roll:

 

No bo chyba nie sugerujesz w ten sposób, że ASO, robiąc tę robotę taniej, musi poświęcać jej mniej czasu, a więc przez to robi ją po łebkach i nie wykonuje wszystkich niezbędnych czynności z manuala? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie sugeruję. Skoro i tak tutaj trwa ta dyskusja to postanowiłem dorzucić faktów.

 

Czasy trwania poszczególnych operacji to dość złożony temat. Taka np. wymiana sprzęgła, większość forumowiczów była na rajdzie jakimś i widziała że się da w 20 minut (wiem uproszczenie, auto trochę się różni, ale tylko trochę), czy w takim razie powinno za to się płącić jak za 1/2 godziny pracy mechanika? ;) Celowo sprowadzam do absurdu. Zbyt wiele rzeczy tutaj jest nieporównywalnych. Wiem że dla klientów najlepsze są jak najniższe ceny, sam bywam klientem i to aż za często, więc powodzenia dla wszystkich dyskutujących tak klientów jak i warsztatów :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko napisze że wg. FHI ta operacja to 12 roboczogodzin.

 

czyli wychodzi że 1rbg kosztuje 150 zł :roll:

 

Dla porównania Serwis Mercedes Benz "Zasada " 122 zł 1 rbg

Kuzaj Sport 80 zł netto 1rbg

 

 

:roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasy trwania poszczególnych operacji to dość złożony temat. Taka np. wymiana sprzęgła, większość forumowiczów była na rajdzie jakimś i widziała że się da w 20 minut (wiem uproszczenie, auto trochę się różni, ale tylko trochę), czy w takim razie powinno za to się płącić jak za 1/2 godziny pracy mechanika? ;) Celowo sprowadzam do absurdu. Zbyt wiele rzeczy tutaj jest nieporównywalnych

 

Ano właśnie. Jeśli wymiana sprzęgła to czas od 20 minut, do kilku godzin (w Evo na przykład :twisted:), to znaczy, że da się to wykonać poprawnie tak w 20 minut, jak i w kilka godzin. A więc na pytanie:

 

czy w takim razie powinno za to się płącić jak za 1/2 godziny pracy mechanika? ;)

 

Można jedynie odpowiedzieć: należy zapłacić tyle, ile stanowi realne odzwierciedlenie czasochłonności. Tak więc wrzucenie informacji o tym, że w manualu to 12 godzin, w kontekście faktu, że w miejscu X opisanym w tym wątku, patrząc na ceny, zajmuje to dużo więcej, niż w ASO, sugeruje jednak, że "racja" jest po stronie tego, który chce za tę operację więcej, bo on jest bliższy "wycenie" z manuala. Co dalej implikuje, że ASO ma ceny... podejrzanie niskie, a przez to stawia pod znakiem zapytania staranność... :roll:

 

Celowo sprowadzam do absurdu

 

Jest to oczywiste. Nikt nie oczekuje np. wymiany kół w ASO i dotankowania w 7.5 sekundy :mrgreen:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, naszym zdaniem ta operacja (jak spora część operacji) pochłania realnie więcej czasu niż podaje FHI w normach dla napraw gwarancyjnych. W tym zawrzeć się muszą też takie rzeczy jak zawożenie głowic do szlifierzy, weryfikacja ich roboty i tym podobne (w ramach gwarancji konieczność szlifu głowic w większości wypadków skutkuje montażem nowych glowic - parę takich wypadków ostatnio 2.5T wygenerowały, więc jest to do potwierdzenia niezaleznie czy to wygodne dla kogokolwiek czy nie).

Inni mogą mieć inne zdanie i robić taniej. Na szczęście dla wszystkich jest wolny rynek.

 

To temat zdecydowanie nie na to forum, jak ktoś chce to może sobie nasze poglądy na tę sprawę poczytać na odpowiednich stronach serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, naszym zdaniem ta operacja (jak spora część operacji) pochłania realnie więcej czasu niż podaje FHI w normach dla napraw gwarancyjnych.

 

Azrael, ok, zrozumiałem.

 

Tłumacząc Twoją wypowiedź z polskiego na nasz: ASO jest albo cudotwórcą, albo partaczem. Innego wyjścia - jak wynika z Twoich wypowiedzi - nie ma :twisted:.

 

No cóż - dla mnie EOT :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...