Skocz do zawartości

Automat czasami nie chcę wrzucić wyższego biegu


as1313

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, że skrzynia automat przy prędkości 100-120km/h czasami nie wrzuca mi następnego biegu nawet po całkowitym zdjęciu nogi z gazu, muszę go dociągnąć tak do 4000obr. i dopiero wchodzi wyższy bo inaczej auto zaczyna hamować silnikiem i dopiero po chwili wbija następny. Czy to znaczy, że nie mogę jeździć nawet czasami jak kapelusznik bo auto protestuję :mrgreen: , czy coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, że skrzynia automat przy prędkości 100-120km/h czasami nie wrzuca mi następnego biegu nawet po całkowitym zdjęciu nogi z gazu, muszę go dociągnąć tak do 4000obr. i dopiero wchodzi wyższy bo inaczej auto zaczyna hamować silnikiem i dopiero po chwili wbija następny. Czy to znaczy, że nie mogę jeździć nawet czasami jak kapelusznik bo auto protestuję :mrgreen: , czy coś jest nie tak.

Cześć,

Wiesz co zawsze mażyłem o japońskim automacie a skończyło się na 4HP18FLA w Audi C4 i jedno jest pewne - Olej i filtry to podstawa. U mnie w ZFie było tak że jak była przypalona oliwa to robił takie numery. Poza tym można się zeskanować i sprawdzić czy są jakieś błędy w sterowaniu skrzynią ( za zmianę biegów odpowiada nie tylko hydraulika i elektryka ale też elektronika). Z regulacją jakąkolwiek byłbym poniekąd bardzo ostrożny. Co fabryka w Automacie Wam dała tego nie zmieniajcie.

POzdrawiam

PIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze nie najtaniej ale zacznij od zmiany filtra zewnetrznego w skrzyni i wymiany oleju (napewno niezaszkodzi poprawnie zrobione!!)

Potem mozna zeskanowac bledy, choc watpie zeby to bylo to.... wersja czarna to uszkodzony jeden z zaworów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cypis, filtr mam wymieniony zewnętrzny i wewnętrzny, skrzynia przepłukana i wymieniony olej. A czy za wysoki poziom oleju w skrzyni może być tego przyczyną? Może wiesz jak się sprawdza poziom oleju tzn. na zgaszonym czy zapalonym i na jakiej pozycji skrzyni bo już wiele słyszałem wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poziom oleju musi byc idealny w zakresie pokazanym przez producenta na bagnecie, ani wiecej ani mniej!!!!

 

Olej sprawdzasz (chyba byl o tym watek) rozgrzewasz skrzynie (przejedz sie z 15- 20km ) nastepnie nie gaszac silnika stawiasz auto na ruwnym, kilka razy przejedz przez caly zakres biegów lewarkiem, nastepnie zostawiasz na N (silnik dalej pracuje!!) i wtedy wyciagasz bagnet i mierzysz.

to tak po krótce ci opisalem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...