Skocz do zawartości

zimowki na alufelgach


fazeee

Rekomendowane odpowiedzi

a ja ostatnio tez mialem ten dylemat, ojciec sie upieral na stalowe ja na alu, w koncu kupilem komplet powystawowych alu 16" za 700 i ojciec nie ma co gadac, teraz juz nic nie marudzi :razz:

ale z moim fatrem to tak zawsze :grin:

 

ps. kilka razy widzialem jak sie zmienia opony na tej samej feldze 2 razy do roku, miazga to ja juz wole wydac raz i miec spokoj przez pare sezonow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z alu - bardzo sie niszcza w warunkach zimowych?

 

Jeżdżę zimą na alufelgach i jakoś nie zauważyłem problemów... :roll:

 

Notabene najwygodniej jest mieć dwa komplety kół; oba z alufelgami. Nie traci się czasu na przekładki opon; jak się ktoś martwi, że sól zje felgi, to na zimę zakłada się te tańsze i tyle 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notabene najwygodniej jest mieć dwa komplety kół; oba z alufelgami. Nie traci się czasu na przekładki opon

 

Przydaje się jeszcze podnośnik "żaba", dzięki któremu wymiana jest łatwiejsza i szybsza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dzieki koledzy!

W takim razie zamiast wydawac ok 1000 na stalowki doloze do dobrych oponek i zaloze je na aluski ktorych uzywam obecnie :)

Jeszcze raz dziekoweczka!

pozdr

 

nieco ponad dwa lata temu kupiłem prawie nowe stalówki tu na forum. komplet oryginałów do imprezy za 450 złotych. szukaj :)))

 

acha, stalowe kupiłem tylko dlatego, że nie potrafiono mi dobrać odpowiednich alusów :???:

przed imprezą zawsze jeździłem zimą właśnie na alusach i nie zauważyłem niszczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fazeee, różnica jest 10,3 mm na promieniu (teoretycznie), czyli sporo.

http://www.miata.net/garage/tirecalc.html

 

Może jeszcze nie będą trzeć o nadkole, za to minimalnie wzrośnie Vmax.

 

No to zobaczymy jak bedzie jezdzic moja imprezka na takich gumach - wlasnie zamowilem - odezwe sie jak potestuje :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zamowilem. Jesli dostane je do poniedzialku to tego samego dnia zaloze.

pozdrawiam

Moje juz czekaja w bejsmencie. Optycznie i na 'dotyk' znacznie sie roznia od Goodyear Ultra Grip Ice ktore mialem w starym aucie. Widac ze sa bardzo twarde (jak na zimowki). Ja wzialem 215/45/18 (zakladam na fabryczne felgi ktore juz w dwoch miejscach przejechalem). Zobaczymy czy bedzie 'telepac'.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie - czy jest jakas wieksza roznica pomiedzy profilem 50 a 55?

wypatrzylem w sieci Bridgestone Blizzak LM-25 205/55 R16 94V XL VZ w dobrej cenie, tyle ze oryginalne letnie opony mam w profilu 50 i zastanawiam sie czy 55 mi podejda?

 

fazeee....profil 55 podejdzie bez problemu,ja właśnie takie zapodałem-nawet przy pełnym obciążeniu wszystko ok. Tylko przekłamania na liczniku są delikatne....po prostu mniejsze przebiegi będzie Ci nabijało :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

OK, ale wymysliłem kolejny problem - musisz mieć klucz dynamometryczny, zeby sobie porządnie opony przykręcić. I co? :razz:

 

Żaden problem, przykręcasz na trzy 'YYY'.

 

:mrgreen:

 

No ja tak właśnie ostatnio zmieniałem w naszym dupowozie kółka na zimę...

 

To co zaoszczędziłem na wymianie opon to wydałem, na pana fachurę, który przy pomocy spawarki pomógł mi wykręcić ukręconą śrubę :mrgreen:

 

Chyba o jedno Y za dużo było :mrgreen::twisted:

 

Dlatego jednak polecam klucz dynamometryczny :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A kiedy bedziesz zakladal? Sam jestem ciekawy bo kupilem LM-22 ale zaloze chyba pod koniec listopada.

 

Oponki założone. Potestowałem troche na suchym w temp. 7 stopni C i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Po pierwszych 10 km musiałem ostro przychamować i droga hamowania wydłużyła się nieznacznie ale to pewnie skutek niedotarcia opon (podobno dociera się na pierwszych 100 km).

Co prawda w subaru to mój pierwszy sezon zimowy :razz: ale nie zauważyłem efektu z przednionapędówek 'lekkiego pływania" na suchym..

Anyway dzieki wszystkim za swoje opinie!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zimowych felg alu mam ze 2 komplety, nie wygląda, żeby któryś cierpiał z tego powodu bardziej niż te letnie. Ważne raczej, żeby kupując felgę upewnić się, że wchodzi na duży hamulec. Nie każdy ma przecież przekładkę.

 

Jak ma się jeden secik, to najważniejsze pojechać do dobrego wulkanizatora, nie rzeźnika co potrafi pokaleczyć 070 przy naciąganiu, albo co gorsza porysować rant!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...