Skocz do zawartości

ISR w Subaru- jeśli zawiedzie zasięg ...


Rekomendowane odpowiedzi

Niedawo do oferty Subaru wszedł Inteligentmy System Ratunkowy proponowany gratis przez pierwszy rok uzytkowania nowego pojazdu. Moje pytanie dotyczy skuteczności działania systemu w przypadku barku zasięgu GPS/GSM. Co się dzieje gdy wjeżdżam np. do parkingu podziemnego czy garażu blaszanego? Czy system straci zasięg uniemożliwiając przy tym lokalizację, czy też "sygnalizację zaniku zasilania głównego"? W trakcie gdy jestem w trasie zasięg Orange zawodzi przecież często... Jak to się ma do działania całego systemu?? Czy istnieje na naszym rynku urządzenie skuteczniejsze a propos kradzieży od ISR? (Nie wierzę w plotki że Subaru nie kradną.. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to się ma do działania całego systemu?? Czy istnieje na naszym rynku urządzenie skuteczniejsze a propos kradzieży od ISR? (Nie wierzę w plotki że Subaru nie kradną..

ISR nie ma nic wspólnego z zabezpieczeniem od kradziezy auta..... :!:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...ależ chłodem zawiało brrr ... no rzeczywiście tak wyszło, ale w istocie szukam własnie jakiegoś rozwiązania a propos... a to co Pan sprzedawca opowiada mi o ISR okazuje się że no cóż,.. ze myli się troszeczkę. I właśnie to chciałam udowodnić. I chyba mogę zapytać się o radę na forum-tak czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...ależ chłodem zawiało brrr ...

w kwietniu faktycznie wieczory sa jeszcze chlodne :)

 

I właśnie to chciałam udowodnić. I chyba mogę zapytać się o radę na forum-tak czy nie?

oczywiscie, ze tak - pod warunkiem, ze w slad po tym nie pojawi sie od razu " a bo moja firma sprzedaje najlepsze na swiecie produkty, ktore mozecie nabyc tu i tu" :) ot taka zasada, ze pojawiaja sie tu ogloszenia wylacznie prywatne - nie zwiazane z prowadzona dzialalnoscia gospodarcza.

 

A druga sprawa, ze sa to pytania do Dzialu Technicznego - czyli zasada jest: pytanie techniczne, odpowiedz rownie techniczna :)

 

pozadrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawo do oferty Subaru wszedł Inteligentmy System Ratunkowy proponowany gratis przez pierwszy rok uzytkowania nowego pojazdu. Moje pytanie dotyczy skuteczności działania systemu w przypadku barku zasięgu GPS/GSM. Co się dzieje gdy wjeżdżam np. do parkingu podziemnego czy garażu blaszanego? Czy system straci zasięg uniemożliwiając przy tym lokalizację, czy też "sygnalizację zaniku zasilania głównego"? W trakcie gdy jestem w trasie zasięg Orange zawodzi przecież często... Jak to się ma do działania całego systemu??

 

No to ja ponowię pytanie (fragment wyłączyłem) kolegi i zaznaczam: nie prowadzę działalności związanej z zabezpieczeniem aut. Jestem użytkownikiem ISR i jestem ciekawy jego skuteczności.

 

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 6:37 am ]

ISR nie ma nic wspólnego z zabezpieczeniem od kradziezy auta..... :!:

AK

 

ISR faktycznie powstał w innym celu, ale siłą rzeczy jest pewnym rodzajem zabezpieczenia przed bandziorami. Ostatnio miałem sytuację, zostawiłem auto na parkingu otwartym i po 10 minutach dzwoni do mnie Pan z Securitas i pyta mnie czy moje auto jest aktualnie holowane :shock: , pomyślałem, rąbneli mi auto jak nic! Mówię, że raczej nie i że zostawiłem na parkingu. Pan powiedział OK i źe będzie obserwował co się dzieje z samochodem. Jak się okazało po 5 minutach był to fałszywy alarm. Alarm powstał, jeszcze zanim dotarłem na ten parking i prawdopodobnie aktywował się na skutek podbicia na dołku (czyli w czasie jazdy) stąd podejrzenie o holowaniu auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jako funkcja dodatkowa systemu ISR jest również zabezpieczenie antykradzieżowe polegające na wyzwoleniu sygnału po uniesieniu pojazdu lub przemieszczaniu pojazdu bez uruchomionego silnika (np. holowanie na lawecie). W przypadku ograniczenia możliwości odbioru i przesyłu sygnału (garaż podziemny), system analogicznie poda sygnał jeśli samochód zmieni miejsce od ostatniego zarejestrowanego położenia a silnik nie będzie pracował. Główna funkcją układu ISR jest wysłanie sygnału w sytuacji zagrożenia spowodowanego wypadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie dodatkowe - żeby się upewnić

rozumiem, że oprócz działania wypadkowo-ratunkowego czujnik i firma zareagują przy próbie kradzieży bez odpalania auta

czy opcja namierzania będzie kiedyś dostępna (gdy ktoś jednak odjedzie), czy konieczny jest dodatkowy sprzęt? w końcu jeśli wiadomo gdzie się auto wysypało to znaczy , że wiadomo gdzie się znajduje w danej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...