Skocz do zawartości

stuki, odczuwalne na kierownicy


night_84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

mam problem z moim forkiem: miało być prosto a nie jest

podczas nabywania jakieś 3 miesiące temu wyczułem bicie na kierownicy i dzwięk uderzenia rytmiczny zależny od prędkości. sprzedawca zapewniał że to przegub.

 

teraz:

mechanik co sprzedawał wymienił pół ośki i nic robił to 2razy(wymienił, potem jeszcze raz sprawdzał) zrezygnowałem z jego usług ponieważ czuje się oszukany.

 

samochód trafił do innego ten wykrył zużyta poduszkę pod skrzynią-wymieniłem ale to nie to

 

ciekawe jest to że stuki(+bicie po kierownicy) są różne w różnych dniach w tych samych warunkach. Przeważnie występują na skręcie 45 stopni przyspieszając w zakręcie, drugi najczęstszy przykład to podczas skrętu maxymalnego i jeździe w przód/tył.

 

mechanik nie wie co to może być na 100% ale siedząc na pasie przednim z podniesiona maską podczas manewrów przód/tył max skręt- że ów dźwięk pochodzi ze środka czyli skrzyni biegów-sugeruje że to mechanizm różnicowy.

 

podsumowanie

-stuk jest przy skrętach w obie strony, wydawać się może że podczas przechyłu samochodu siłą odśrodkową

-stuk przy maxymalnym skręceniu kołami (nie zawsze)

-zawieszenie jest dobre nie ma luzów, pół osie są nowe

-stuk nie zawsze występuje czyli czasem na ostrym zakręcie pod górę jest spokój, czasem tak bije że kierownicy nie da się utrzymać

-subaru forester 2.0 turbo 99 rok

 

pozdrawiam i proszę o pomoc

PS: opcja szukaj nie jest mi obca

PS: jakie skrzynie podchodzą do owego forestera, z jakich innych modeli i roczników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim Hogi wkroczy to zmień tytuł posta,bo aż oczy bolą :neutral:

Hmmm...co tu wybrać ? :wink:

"stuki,odczówalne na kierownicy"

"3 miesiące temu wyczułem"

masz coś do powiedzenia czy nabijasz posty?

 

co to bedzie ta Wiskoza? mechanik mówił że może bić mechanizm różnicowy. dochodze już do tego od kupienia, samochód musi jeździć dlatego tak długo to trwa bo ma wolne tylko w weeki;)

 

w desperacji (juz kilku speców patrzyło i nikt nic nie powiedział mądrego) wsadziłem mechanika na silnik i nasłuchiwał podczas jazdy, polegam na gościu bo wiem że jest dobry i wie co to skrzynia biegów;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jestem pierwszy raz na forum;) ale potrzebuje dobrą odpowiedz, nie lubie jak ktoś koncentruje na ośmieszaniu..

 

normalnie jeżdżę bmw i jestem bardzo zadowolony, to subaru ma robić za woła i jest w tym bardzo dobre, ale ten stuk mnie dobija i muszę go zrobić choć by nie wiem co:).

Poza tym serwis subaru w Krakowie dobija, z tak niekompetentnymi ludźmi jeszcze nie miałem do czynienia(kasa/profesjonalizm -po prostu porażka)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz coś do powiedzenia czy nabijasz posty?

I owszem, waszka ma coś do powiedzenia. Mówi, żebyś wszedł w edycję swojego pierwszego postu i poprawił w jego tytule błąd ortograficzny, który "bije po oczach": pisze się "odczuwalne" a nie "odczówalne". Tylko tyle - nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz coś do powiedzenia czy nabijasz posty?

I owszem, waszka ma coś do powiedzenia. Mówi, żebyś wszedł w edycję swojego pierwszego postu i poprawił w jego tytule błąd ortograficzny, który "bije po oczach": pisze się "odczuwalne" a nie "odczówalne". Tylko tyle - nic więcej.

niestety słownik w firefox nie ma nic przeciwko...

nie mniej jednak ma ktoś opinie na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jeżdżę bmw i jestem bardzo zadowolony, to subaru ma robić za woła \

 

I wszystko jasne... Wiskoza to taki wynalazek co powoduje, że Twoje auto ma napęd na cztery koła. Jest ktoś, kto może postawić diagnozę i coś doradzić... ale nie jestem pewien, czy chcę powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie jeżdżę bmw i jestem bardzo zadowolony, to subaru ma robić za woła \

 

I wszystko jasne... Wiskoza to taki wynalazek co powoduje, że Twoje auto ma napęd na cztery koła. Jest ktoś, kto może postawić diagnozę i coś doradzić... ale nie jestem pewien, czy chcę powiedzieć.

dzisiaj rozkręcili mi skrzynie jutro będą oględziny więc jeżeli możesz to coś zasugeruj.

możecie przetłumaczyć co znaczy dokładnie wiskoza-co w chodzi w skład tego elementu bądź mechanizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś co mogłeś popsuć na przykład nie mając jednakowych opon na wszystkich czterech kołach.

W szukajce wpisz wiskoza i masz już odpowiedź na swoje pytanie. W FAQ też jest o ile dobrze pamiętam

znalazłem:), wole jednak żeby ktoś kto miał do czynienia z tym układem powiedział jak to rozwiązał i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z wiskozą? Każdy posiadacz Subaru ma do czynienia. I każdy Ci powie co robić, a raczej czego nie robić, żeby jej nie popsuć :) najlepiej niech Ci to obada mechanik, ale znający sie na Subaru

Jak skrzynia rozebrana to nic nie obada......może tylko sprawdzic czy nic w mechanizmie różnicowym sie nie zaciera i jak nie, to wymienic wizkozę ( +- 2000..nowa )

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie mieć swojego mechanika, ale czy aby wiedział o co chodzi z napedami w subaru. Nie jest to taki prosty temat... wydaje mi się, że gdyby na prawde wiedział - nie musiał byś tutaj pytać co to jest wiskoza. Lepiej dla twojego samochodu i Twoich pieniędzy zasięgnij rady u kogoś, kto kuma temat solidniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak przy nim zostanę:)

gdzie leży wiskoza?

 

[ Dodano: Wto Mar 18, 2008 10:22 pm ]

jaką mogę kupić skrzynie do mojego subaru?

 

[ Dodano: Sro Mar 19, 2008 3:59 pm ]

padła wiskoza..

jaka skrzynia podchodzi do tego subaraka z jakich innych modeli i roczników?

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podejdzie, bo w większości przypadków do danego silnika była dana skrzynia bez względu na model samochodu - ale dokładnie odpowie Ci np. carfit, albo Azrael lub Andzej Koper. oni wiedzą baaaaaaaaardzo dużo na temat Subaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padła wiskoza..

 

teraz pokombinuj dlaczego padła,żeby uniknąć tego jak już wymienisz na nową.

 

O to, to - właśnie to - baaaaaaaaaardzo ważne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...