Skocz do zawartości

wymiana łożyska w centralnej wiskozie


Aero9000

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak Pan Andrzej powiedział auto unieść do góry i obsłuchać stetoskopem tylną cześć skrzyni masz podział na cześć biegową centralnego dyfra czyli wisco i zdanie napędu wiec trzeba obsłuchac ktoś kto kuma subaru bądz zna tą skrzynie powinien spokojnie ci powiedzieć pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak w temacie:

Czy ktoś to już to robił?

Czy jest z tym duży problem?

 

W zeszłym tygodniu to właśnie zrobiłem. Problem w zasadzie nie jest duży, jak już ... wyjmiesz skrzynię :smile:

Być może udaj się jakoś to zrobić bez wyciągania, w końcu to ostatni kawałek, więc może jest jakiś magiczny sposób. Są tam 4 łożyska, mi padło to ostatnie na wałku od wiskozy. Rozpadło się :cry: Po numerach katalogowych znalazłem łożyska i wymieniłem. Objawy jakie miałem przed awarią, to dziwne stukania ze skrzyni (zaczęło się na trójce, później dołączyły inne biegi), oraz olej zrobił się czarny.

Ile mi to czasu zajęło: wyjęcie skrzyni - ok. 5h; rozebranie wymiana złożenie - ok. 4h (nie chciał zejść cyngwajs od zmiany biegów), włożenie skrzyni - ok. 4h. Dwie osoby - pierwszy raz, ale o wiedzy technicznej w stopniu większym niż podstawowy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjęcie skrzyni - ok. 5h;(...)Dwie osoby - pierwszy raz, ale o wiedzy technicznej w stopniu większym niż podstawowy

To jak nabierzecie wprawy, to zdaje się wymianę skrzyni w rajdowej imprezie na strefie zajęło mechanikom... 15 minut :D

 

Dzięki, ale naprawdę NIE CHCĘ nabierać wprawy! :mrgreen:

Wystarczy mi ten jeden, mało romantyczny, raz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do wymiany końcowe łożysko wałka wychodzącego z ostatniej - tylnej części skrzyni. Objawy - wibracje przy 80-110 km/h. Po wyjęciu wału napędowego okazało się, że luz promieniowy wałka, który wychodzi ze skrzyni ma kilka mm. Jak wymienię (niebawem), dam znać co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...