Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

HoRsHiN, żadnych torrentów, ani nic w tym rodzaju. Zaraz spróbuję to co napisałeś.

 

-- 27 wrz 2010, o 20:55 --

 

HoRsHiN, zrobiłem jak mówiłeś.

 

Pobiera tak jak powinien czyli koło 500 kB/s czyli mam łącze 4 Mb/s.

 

Natomiast zmiany DNS nic nie dały.

 

O dziwo grałem dzisiaj przez siec w AA i nic się cięło. Maila przez Outlook też pobiera szybko. Problem jest tylko z przeglądaniem stron. Sprawdzałem i na Operze i na Firefoxie i na obu jest to samo.

 

Ehhh już mnie to złości. Tylko forum mi działa szybko i google. Reszta muli okropnie.

 

Liczyłem ile sekund się Onet odpala i mi wyszło 52 s :shock: :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiera tak jak powinien czyli koło 500 kB/s czyli mam łącze 4 Mb/s.

Napewno DNS'y sie zmienily?

Bo w zasadzie mi to wyglada albo na problemy z translacja adresow albo z ISP. Moze przez przeladowanie dostawcy zapytania chodzą jak krew z nosa. Po prostu może nie masz wolnego pasma wyjściowego żeby wysłać zapytanie do serwera o dane.

 

Ale żeby się upewnić, wejdź na http://www.speedtest.net/ i potestuj różne lokalizacje. Ale w Polsce. Warszawa, Gdańsk, Gliwice i moze jakieś inne. Zobacz jakie będziesz miał efekty. Może to problem gdzieś dalej.

Jaka firma dostarcza Ci internet?

 

-- 27 wrz 2010, o 20:14 --

 

Dla pewności, że DNS'y należą do opendns, odpal stronę np. gooooooooooooooooooogle.com - adres któy nie istnieje.

Powinna Ci się pojawić strona http://guide.opendns.com/main?url=goooo ... &servfail=

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno DNS'y sie zmienily?

Bo w zasadzie mi to wyglada albo na problemy z translacja adresow albo z ISP. Moze przez przeladowanie dostawcy zapytania chodzą jak krew z nosa. Po prostu może nie masz wolnego pasma wyjściowego żeby wysłać zapytanie do serwera o dane.

 

Możliwe, bo speedtest . net pokazuje, że download mam mniej więcej 5,2 - 5,8 Mbps, a upload wyskakuje error w Chorzowie, Gdańsku, itd.

 

Jaka firma dostarcza Ci internet?

 

Telekomunikacja kolejowa.

 

Dla pewności, że DNS'y należą do opendns, odpal stronę np. gooooooooooooooooooogle.com - adres któy nie istnieje.

Powinna Ci się pojawić strona http://guide.opendns.com/main?url=goooo ... &servfail=

 

dokładnie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telekomunikacja kolejowa.

Dobry wybór. Z tego co słyszałem jeden z najlepszych dostawców.

 

Czy były serwery na których nie miałeś błędów uploadu? Może jakaś awaria jednak się trafiła kolejówce.

Albo padło jedno z łączy u nich i stąd problemy z działaniem niektórych serwerów.

Traceroute do onet.pl lub innego serwisu mógłby coś wyjaśnić.

Jeżeli na wszystkich masz błąd uploadu to zostaje Ci telefon do BOK bo to coś raczej u nich nie dziala.

Ale zanim zadzwonisz zrestartuj modem żeby na sam koniec się nie okazało że to jego wina :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem zrestartowałem jako pierwszy. Poza tym ostatnio mi go wymienili bo poprzedni się przegrzewał po 5 latach i się wyłączał.

 

HoRsHiN, dziękuję za pomoc. Popróbuję jeszcze raz wszystkiego i jak to nic nie pomoże to poczekam do jutra rana i zobaczymy. Może naprawią. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem zrestartowałem jako pierwszy. Poza tym ostatnio mi go wymienili bo poprzedni się przegrzewał po 5 latach i się wyłączał.

Mogł paść. Nie ma reguły.

Szkoda że nie mogłem pomóc w znalezieniu problemu. Ale myślę że z Twojej strony nic więcej się nie da zrobić :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No idzie się załamać. Zadzwoniłem tam do nich. Gadałem z jakimś gościem przez prawie godzinę. Kazał mi on pozmieniać kilka rzeczy (m.in. zmienic w ustawieniach karty na duplex, bo miałem auto; zmienic na auto DNS i auto IP) ale nic nie pomogło. Jest tak jak było.

 

Więc się wkurzyłem i postawiłem od nowa system bo myślałem, że może jednak coś w systemie siedzi. Ale i to nic nie pomogło...

 

WTF :?: :?: :!: :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nic nie pomogło. Jest tak jak było.

Co powiedział na brak efektow?

Czy do sieci w domu masz podpiety jakis router? Jakies dodatkowe komputery?

Jezeli tak, przepnij modem bezposrednio do swojego kompa i sprawdz dzialanie sieci.

Jezeli dalej bedzie to samo, dzwon i zglaszaj awarie. Niech diagnozuja bo blad nie lezy po Twojej stronie.

Nie daj sie wpuscic w diagnozowanie ustawien swojego kompa.

 

Czy gosc z infolinii zapytal Cie o tracert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W aulach w których w tym roku mam wykłady mam słaby zasięg sieci Eduroam, jedna, góra dwie kreski, często zrywa połączenie :( W innych miejscach śmiga okej, bardzo szybko i bezproblemowo.

 

Zastanawiam się jak zwiększyć odbiór sygnału tanim kosztem, macie jakieś pomysły? Mowa o laptopie Samsung R510...

Czy zakup takiego ustrojstwa polepszy odbiór i rozwiąże problem?

http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow ... 77695.html

 

-- 7 paź 2010, o 15:51 --

 

Poradziłem już sobie :D

Ciekawe co na to wykładowcy :mrgreen:

2vbt2lu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co się stało, od 3 dni nie mogę wysłać maila z konta na onecie (jednego z dwóch, bo drugie działa normalnie). Pozostałe konta śmigają normalnie. Dzieje się tak tylko w Outlooku, po zalogowaniu na stronie onetu poczta działa normalnie.

Podczas wysyłania przez Outlooka pyta się mnie o hasło, ja podaję hasło i tak w kółko :lol: .

 

Wyskakuje mi później taki komunikat:

Twój serwer nieoczekiwanie zakończył połączenie. Mogło być to spowodowane: nieprawidłową konfiguracją serwera, problemami z siecią lub długim okresem nieaktywności. Konto: 'pop3.poczta.onet.pl', Serwer: 'poczta.onet.pl', Protokół: POP3, Port: 110, Zabezpieczenie (SSL): Tak, Numer błędu: 0x800CCC0F

 

Nic w ustawieniach w outlooku nie zmieniałam :roll: . Help :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, być może Twoj operator zaczał blokować port 25, jako zabezpieczenie antyspamowe ?

 

-- 13 paź 2010, o 20:56 --

 

Qóba, albo zastosuj większą antenę, albo (a raczei 'i') upewnij się, że nie masz włączonego trybu oszczędzania energii dla karty bezprzewodowej. Jaka uczelnia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa konta na onecie, jedno na .pl, drugie na .eu. Ustawienia są chyba takie same i z konta .eu poczta wychodzi, a z drugiego nie :roll: . Nic nie rozumiem...

 

-- 14 paź 2010, o 00:29 --

 

Sprawdziłam, ustawienia są identyczne, macie jakieś pomysły co z tym zrobić? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qóba, albo zastosuj większą antenę, albo (a raczei 'i') upewnij się, że nie masz włączonego trybu oszczędzania energii dla karty bezprzewodowej. Jaka uczelnia ?

 

Upewniłem się, w trybie zoptymalizowanym i w trybie oszczędzania energii przy zasilaniu z baterii była niska wydajność bezprzewodowej karty sieciowej, już zmieniłem te ustawienia.

Uczelnia to Uniwerek Gdański :)

 

Po zamontowaniu tej zewnętrznej karty sieciowej jest lepiej, ale do pełnego szczęścia jeszcze sporo brakuje - zrywa czasami połączenie (przy słabym zasięgu) i nadal w jednej auli nie wykrywa Eduroamu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, ale jezeli dobrze pamietam outlooka, to wysylanie poczty obsluguje jeden serwer, niezaleznie od ilosc kont. Sprobuj podac serwer SMTP swojego dostawcy internetowego (nie onetu). Jezeli chcesz i masz czas, wklej mi konfiguracje na maila...

 

Qóba, wifi juz takie jest - do d... :evil: mozesz sprbowac sciagnac program np inssider i sprawdzic poziom sygnalu. dla danych przyjmuje sie granicznie -72dbm, dla glosu -67dbm. I siadac blizej APka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwery chodzą dłużej, bo zazwyczaj stawia się je w klimatyzowanych pomieszczeniach, lub przynajmniej oddziela od kurzu.

Te, które pracują "wśród ludzi" padają jakoś szybciej, mimo że chodzą 24h.

A takie zwykłe blaszaki pracujące jako serwery, padają jak muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy stres to włączanie i wyłączanie urządzenia - stany nieustalone dla elektroniki, piki zasilania + przeciążenia mechaniki w przypadku dysków twardych. Ciągła praca pozbawia nas tych atrakcji... ale dyski są zaprojektowane na pewną ilość cykli start/stop i w normalnym użytkowaniu raczej nie dotrwają w naszych komputerach kresu swego życia (wcześniej wymienimy je na większe i szybsze pewnie z nowym kompem). Reszta elektroniki to już różnie, część nie lubi pracy - bo się nagrzewa i utlenia, cześć pracować woli, bo tak czy siak się zestarzeje i padnie :)

 

Co do serwerów to pomijając czasem lepsze warunki pracy to jednak są robione (przynajmniej te w normalnych pieniądzach a nie badziewia pseudoserwerowe za 1000-2000 zł) z nieco lepszych komponentów - lepsze kondensatory, nieco lepiej zaprojektowane płyty nie zmieniające się co kwartał jak w PC. Co do dysków serwerowych ciężko porównywać awaryjność, bo typowe desktopowe nie kręcą się z prędkościami 10krpm czy 15krpm. Tak naprawdę awaria prędzej czy później się zdarzy, ważne by być na to odpowiednio przygotowanym albo poprzez posiadanie odpowiedniej redundancji krytycznych elementów (można nawet klastry stosować), po najzwyklejszy backup - który da się w potrzebie odtworzyć. O tym ostatnim wielu zdaje się zapominać i żyje jak na bombie zegarowej myśląc, że RAID1 chroni przed utratą danych :) A potem telefony do serwisu zawracające głowę, zdziwienie i smutek....

 

To tak kilka refleksji z poletka serwerowego :mrgreen:

 

ps. Czas życia płyty serwerowej określa się na około 7 lat, zwykła PC (szczególnie niskobudżetowa) tylko by dotrwała do końca gwarancji. W praktyce przekłada się to na kilkukrotną różnicę w procentowej ilości zwrotów do serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy istnieje cos takiego jak adapter w postaci karty pamieci SD, ktory przyjmie kate Sony Memory Stick Micro (M2)?

Mam tylko jedna karte M2 w telefonie i nie chce kupowac specjaknie do niej czytnika. Wszystkie komputery i laptopy do jakich mam dostep czytaja tylko SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...