Skocz do zawartości

Helpdesk komputerowy


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Ja wymienialem ostatnio karte grafiki z Radka X800GTO na HD3850 i tez nie mialem dzwieku. Naprawilem to ściągajac najnowsze sterowniki (chyba wersja 9.2) i jest git. Sterownika dodane na plycie byly stare i dlatego nie mialem dzwieku. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram ThinkPada, business is business

 

yep. Mialem R30,R31,T42,R52,R61i ... i pozostałem przy X60. Ale to nie jest maszyna do renderowania czy grania a raczej do czytania poczty.

nie wiem jak to bedzie z Lenovo, ale na etapie przejsciwym IBM Lenovo GPU lecialy jak muchy. Ostatni R61i dziala bez zarzutu. Natomiast ostatnia seria T,R-500,400 (Ati HDMI / Intel GPU) to jakaś pomyłka.

 

A moze dell ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł mi przez ręce w ostatnim tygodniu (kilka dni) Dell E4300. Trochę jest większy od Lenovo X60 ale oczywiście wydajniejszy i większą matryce.

W sumie pierwszy lepszy link z googla: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4651

Trochę tańszy model lecz większy gabarytowo (podchodzący pod R500 czy R60) to Dell E5500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeszedł mi przez ręce w ostatnim tygodniu (kilka dni) Dell E4300. Trochę jest większy od Lenovo X60 ale oczywiście wydajniejszy i większą matryce.

W sumie pierwszy lepszy link z googla: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=4651

Trochę tańszy model lecz większy gabarytowo (podchodzący pod R500 czy R60) to Dell E5500

 

Dell to zło !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o antyspam, który ma stanąć przed serwerem pocztowym. Czy ktoś z Was używa może w firmie rozwiązania Spam Titan? Znacie ten produkt?

 

Inna kwestia, jaki antyspam moglibyście polecić do współpracy z serwerem poczty Lotus Notes?

 

Z góry dziękuję za wszystkie opinie i sugestie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc linuksowa maszyne i spamassassina

mail wchodzi do linuksa z postfiksem i spamassassinem. postfix przekazuje do SA maila. SA oddaje postfiksowi. postfix przekazuje do serwera poczty wlasciwego

---

najlepsze antyspamy sa oparte o filtr bayesa :]

zrob skrzynke-zrzutke, na ktora userzy wysylaja spam, ktory dostali. posluzy do nauki antyspamu.

Do tego graylisting i RBL. masz lekture na pare wieczorow :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrzuc linuksowa maszyne ....

 

Tak jak pisze uosiu, najwygodniej.

 

Jeszcze jedno co mogę zaproponować do zestawu w przypadku sporej ilości skrzynek oraz sporym ruchu to postgrey. Chwile się pouczy a później masz spokój.

 

Stawiając samego SA + dodatki przy dużym ruchu możesz zabić maszynę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. :wink:

 

Spamassassin jest OK (mamy go aktualnie w testach) ale jest bardzo drogi. Dla nas zbyt drogi, szczególnie w porównaniu do innych rozwiązań.

 

Dlatego pytałem o Spam Titan albo jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chrzanic autorskie rozwiazanie od nich i samemu zrobic ;)

albo sa serwisy filtrujace spam za kase. twoj serwer im przysyla maile, oni oddaja je otagowane spam/nie-spam. jak potem na tagi zareagujesz, to juz twoj problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak spamassassin jest drogi? to skrypt perlowy

http://spamassassin.apache.org/

 

Wspomożyciele proponują nam "autorskie rozwiązanie oparte na spamassassin" za około 25k PLN. Więc jak dla mnie to jest drogo i dlatego pytałem o alternatywę.

 

Ciekawe co to znaczy autorskie rozwiązanie. Za te pieniądze możesz już mieć Baracude lub F-secure które są transparentne maja ładny interfejs, wsparcie techniczne itp itd (same superlatywy). Wykupujesz licencje (w zależności od producenta per skrzynka per coś tam) + diwajs który montujesz w szafie i zapominasz (oczywiście gdy już system pocztowy masz). Pytanie na początek czy tak naprawdę potrzebujesz takich rzeczy (korpo?) ? Nie wiem gdzie pracujesz i na ile osób starasz się to wdrożyć ale sporo zależy od procedur wewnętrznych dot. komunikacji.Dużo daje przy walce z kosztami ;))))

 

Jeżeli masz budżet na wdrożenie systemu pocztowego to może warto poprosić o inną ofertę lub zmienić firmę ;) No a jeżeli ciężko z kaską to cytuję:

to chrzanić autorskie rozwiązanie od nich i samemu zrobić ;)
przy piwie. Wiem nie zawsze się chce i ma się czas :(

 

Ze SA można bardzo dużo wykrzesać nawet na poziome standardowym + kilka dodatkowych reguł i pozbyć się śmieci z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje. Rozwiązanie jest dedykowane dla kilkudziesięciu osób, a serwer pocztowy już stoi (Lotus Notes). Wcześniej dostawaliśmy dużo spamu. SA został wzięty do testów i rozwiązał problem. Jednak jest za drogi. Więc musimy coś zmienić. O Barracudzie słyszałem dobre opinie.

 

Mamy też oferty rozwiązań zewnętrznych. I to jest bardzo dobry i ekonomiczny pomysł, tyle że jest jedno ale. Zarządzamy poufnymi danymi klientów. Nie wiem, czy dobrym pomysłem jest puszczanie poufnych maili przez czyjś serwer. :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...