Skocz do zawartości

Żółtodziób. Forester 2.0 XT.


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 118
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Zdradźcie mi inną tajemnicę - w jaki sposób z taką dokładnością wyliczacie spalanie

Mam kalkulator w telefonie. :mrgreen:

I druga sprawa - czy żeby lanie 98 miało sens, silnik nie powinien być przystosowany do akurat takiej ilości oktanów

Jaką masz gwarancję, że paliwo ma deklarowaną liczbę oktanową?

 

[ Dodano: Sro Sty 02, 2008 12:20 pm ]

gunit, napisz PW do forumowicza Godlik

Zajrzyj tu: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=106326

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kalkulator w telefonie.

 

ja też mam kalkulator, ale mój nie przyjmuje niewiadomych - jaki masz aparat? :mrgreen:

 

Jaką masz gwarancję, że paliwo ma deklarowaną liczbę oktanową?

 

Jak to u miłościwie panującego Orlena - żadnej. Ale z drugiej strony, jeśli przypadkiem jest oktanów tyle ile trzeba, to czy zbyt duża ilość nie szkodzi? Poważnie pytam

 

Olleo o - super - DZIĘKI :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z drugiej strony, jeśli przypadkiem jest oktanów tyle ile trzeba, to czy zbyt duża ilość nie szkodzi? Poważnie py
Zaszkodzić to nie zaszkodzi ale też niewiele pomoże. Żeby wykorzystać dodatkowe oktany musisz mieć zestrojony ECU pod takie paliwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to u miłościwie panującego Orlena - żadnej. Ale z drugiej strony, jeśli przypadkiem jest oktanów tyle ile trzeba, to czy zbyt duża ilość nie szkodzi? Poważnie pytam

Orlen to zło :twisted:

 

Szkodzi zbyt mała liczba oktanowa powodująca spalanie stukowe.

w jaki sposób z taką dokładnością wyliczacie spalanie

ilość litrów dzielisz przez ilość kilometrów i mnożysz razy 100 :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i właśnie to, przynajmniej wg mnie, stanowi największy problem bo czym się kierować? litrami na dystrybutorze? te cyfry są tak samo pewne jak 95 i 98
wszystko zależy od zakrzywienia czaso-przestrzeni w momencie tankowania, jednym słowem wszystko jest względne :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilość litrów

 

i właśnie to, przynajmniej wg mnie, stanowi największy problem bo czym się kierować? litrami na dystrybutorze? te cyfry są tak samo pewne jak 95 i 98 :wink:

Statystyka =)

 

Jedno tankowanie jest obarczone bledem nawet bliskim 10%, ale juz 10 tankowan daje w miare precyzyjny wynik =P

 

U mnie na 13233km w jezdzie mieszanej spalil 12.63/100. Jesli wziac tylko odcinki miejskie, to nie liczylem sredniej, ale pali miedzy 14, a 15.5/100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy nauczyłem się nim jeździć

Poproszę o wskazówki jak zejść w mieście poniżej 14 litrów.

hogi, chłopaki mają chyba modelowo nowsze Forestery, a tam z tego co czytałem w którymś numerze Plejad to spalanie spadło średnio hmmmm..... o 8% jak się nie mylę. Nie wiem też ile w tym jest prawdy :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo o - super - DZIĘKI :grin:

Niezamaco. Tutaj masz nowsza wersje: http://radius.webpark.cz/radiusfuel/dow ... .3-arm.zip

Jeszcze nie sprawdzalem, czy poprawili w niej dzialanie wykresow - lubia wykrzaczac program.

 

Widział może ktoś taką lub podobną aplikacje na Symbiana s60v3 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi, chłopaki mają chyba modelowo nowsze Forestery, a tam z tego co czytałem w którymś numerze Plejad to spalanie spadło średnio hmmmm..... o 8% jak się nie mylę.

 

to wtedy mój powinien palic 16l x 92% a pali do 12,9l/100 :mrgreen: ,

coś mi sie wydaje, że nie w tym rzecz :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hogi napisał/a:

Jaką masz gwarancję, że paliwo ma deklarowaną liczbę oktanową?

 

Skąd masz pewność, że takowej nie ma?

 

statystyki dotyczące chrzczonego paliwa pewnie :mrgreen:

 

podobno najwiekszy zarobek na robieniu nieteges 98 ale ja wierzę w Orlen i jego system kontroli jakości :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem to nie producent, tylko system dystrybucji lub konkretne stacje.

to prawda ,ale poniewaz chrzczenie uderza w cały koncern więc podobno cały czs ulepszaja te słabe ogniwa,

słyszałem,że w Shellu kazda cysterna, zbiornik, gps w kazdym samochodzie, próbki, cetryfikaty, imiennie odpowiadający ludzie..... ma tyle etapów sprawdzania, że dolewka jest praktycznie niemozliwa a tak naprawde nieopłacalna, ale i tak tam nie tankuje :mrgreen: bo mam za daleko :razz: ,

orlen mam pod nosem i jak dotychczas nie miałem przykrych przygód z paliwem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli wziac tylko odcinki miejskie, to nie liczylem sredniej, ale pali miedzy 14, a 15.5/100.

Jestem bliski tych wyników.

Jeżdżę non stop po mieście.

a motor mam 2.0 ten nowszy 177 KM

 

[ Dodano: Sro Sty 02, 2008 11:39 pm ]

Jaką masz gwarancję, że paliwo ma deklarowaną liczbę oktanową?

Skąd masz pewność, że takowej nie ma?

Nieładnie jest odpowiadać pytaniem na pytanie. :wink:

 

Żadnej gwarancji nie mam.

Znając polską rzeczywistość zakładam, że paliwo na byle jakich stacjach jest złej jakości.

Tankuję na Shellu lub BP, bo mam zaufanie do nich.

Tankuję na sprawdzonych przeze mnie stacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez te ponad 13kkm przejezdzilem w sumie jakies 9-10kkm na 98-ce z Neste i IMHO nie jezdzi sie gorzej, niz na czymkolwiek z Orlenu, czy tez Shella (nie sprawdzalem tej najdrozszej tylko), a zdarza sie, ze taniej (mialem takich kilka tankowan - 1 z Shella, 1 z Orlenu i 2 z Bliskiej, ze spalil mi Forek ok. 1 litr/100km wiecej).

 

Znaczna roznice zaobserwowalem tylko na berlinskim paliwie z Shella (95) - spalil ok. 1 litr/100km mniej na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...