Skocz do zawartości

Pamiętacie Pana Rubika? To jest lepsze...


paul_78

Rekomendowane odpowiedzi

Matko i córko, przyłączam się do skromnego duetu wyborców PiS :roll: :wink: .

Przecież te avatary itp. to jest mało zabawny trolling. Jak już chcecie się z tych sekciarzy ponabijać, to strollujcie ich w miarę inteligentnie - można np. sprowokować do podpisania się pod zdaniem "dla niewiernych nie ma miejsca w Królestwie Polskim Jezusa Chrystusa" czy coś takiego. Wtedy rzeczywiście może być wesoło, ale za avatar z Benkiem będzie z bomby ban i skończy się rumakowanie. Po cholerę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 103
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kochani!

Bez uszczypliwości.

Uważam, że taka akcja jest bez sensu. Nic nie zmieni na tamtym Forum, co najwyżej potwierdzi poczucie oblężonej twierdzy. Co więcej, to jest (bez względu na patrona), forum RELIGIJNE. Religie są wszędzie pod specjalną ochroną.

Zbigniewa B. przywołałem celowo. Abyście spróbowali wyobrazić sobie jakie wrażenie zrobią Wasze dowcipy wśród ludzi WIERZĄCYCH.

Wy też jesteście wierzący. W Subaru. I jeden Zbyniu potrafił wyzwolić w Was niesmak, zażenowanie, oburzenie a miejscami furię.

Chcecie teraz w dziesięciu Zbyniów pójść na forum religijne?

 

To jest właśnie wioska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MSK, a gdzie Ty wyczytales, ze ja sie tam zalogowalem? :roll:

 

A gdzie napisałem, że się tam zalogowałeś?

Liczba mnoga jest w odniesieniu do wszystkich osób wypowiadających się w tym wątku które wrzucają tu swoje nicki i avatary na tamtym forum. Posta pisałem na raty, więc rzeczywiście mogło wyjść trochę niezgrabnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal nie psuj nam wątku który zaczynał być bardzo zabawny ... Obiecuje że jak nabroimy to wszystkich przyprowadzę do Ciebie do spowiedzi ! :P

Będę musiał najpierw przyjąć święcenia i ślubować celibat.

Ni chu-chu... :wink:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Intak!

To mógłby być zabawny wątek gdyby nie powodował rzeczywistych prób rejestracji na tamtym Forum.

A powodował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, jestem antyklerykalem i takim pozostane do czasu kiedy kosciol nie bedzie nadazal za swoimi czasami, a nie w XX wieku bedzie wreszczie potwierdzal, ze Ziemia wokol Slonca krazy, a nie odwrotnie, kiedy o seksie nie bedzie gadal gosc, ktory biega w dziwnym stroju zwanym sutanna i oficjalnie na ten temat nie powinien miec pojecia. A co do religii - to zawsze uwzalem to za rzecz bardzo indywidualna i taka, ktora powinna z daleka trzymac sie od fanatyzmu religijnego. I jak wszedzie - troche smiechu nikomu nie zaszkodzilo... smiejemy sie z politykow, celebrities... wiec i czasem sztywniakow w sutannach mozna podszczcypac. I korona im z glowy nie powinna przez to spasc.

 

Przecież te avatary itp. to jest mało zabawny trolling.

Trolling? czy ja komus na forum trolluje? nie. Podzielilem sie zabawnym dal mnie avatarem i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal nie psuj nam wątku który zaczynał być bardzo zabawny ... Obiecuje że jak nabroimy to wszystkich przyprowadzę do Ciebie do spowiedzi ! :P

Będę musiał najpierw przyjąć święcenia i ślubować celibat.

Ni chu-chu... :wink:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Intak!

To mógłby być zabawny wątek gdyby nie powodował rzeczywistych prób rejestracji na tamtym Forum.

A powodował.

 

No i dzięki Bogu ! Może jedna czarna owca się nawróci jak tam poczyta, a jak jest napisane w piśmie, większa radość Pana z jednej krnąbrnej nawróconej niż z setek ślepo pobożnych !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Religie są wszędzie pod specjalną ochroną.

 

No i miałem napisać, że ogólnie to macie (tzn z Owocem) rację, że włażenie komuś na forum, żeby powiedzieć, że jest gupi i ma wszy to nie jest szczyt finezji i ciętej riposty, ale teraz z akurat tym to nie mogę się zgodzić.

Niby czemu szczególna ochrona religii? A nie wystarczy taka jak normalnie? Czyli przestrzeganie zasad wzajemnej tolerancji i kultury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, jestem antyklerykalem i takim pozostane do czasu kiedy kosciol nie bedzie nadazal za swoimi czasami, a nie w XX wieku bedzie wreszczie potwierdzal, ze Ziemia wokol Slonca krazy, a nie odwrotnie, kiedy o seksie nie bedzie gadal gosc, ktory biega w dziwnym stroju zwanym sutanna i oficjalnie na ten temat nie powinien miec pojecia.

Pumex! Nie dobijaj mnie... a właściwie siebie...

W/g Twoich słów i sposobu myślenia, to;

- krytyk teatralny powinien być najlepszym dramaturgiem,

- lekarz przechorować wszelkie schorzenia,

- adwokat zamordować parę osób i robić włam co tydzień (tu akurat się to nader często sprawdza),

ale tak ogólnie, to mnie nie osłabiaj...

A zostań se antyklerykałem dopóki nie zrozumiesz, że żyjesz w świecie w którynm ludzie reprezentują mniej więcej ten sam system wartości dzięki temu, że pięćdziesięciu pokoleniom ich przodków ten jakże nienawistny Ci KK wtłaczał w głowy (tak, tak - często siłą), ten właśnie system wartości. Chcesz go teraz (KK) odrzucić, bo jest "zacofany"? No właśnie taki ma być. To nie kościół kreuje zmiany. Kościół je spowalnia, trzyma w cuglach ( a przynajmniej próbuje). I Bogu dzięki! Bo byś nie wiedział w jakim świecie się obudzisz we wtorek, zasypiając w poniedziałek. Pozwolę sobie zapewnić Cię, że nawet jeżeli Tobie ta pewność (co do następnego ranka) nie jest do szczęścia potrzebna, to nie jest to norma (rozumiana jako średnia statystyczna +/- 2 sigma). Najlepiej o tym wiedzą psychiatrzy zajmujący się "postępowymi ludźmi sukcesu" po paru-parunastu latach w korporacji. Nie lekceważ KK, bo oni mają trochę doświadczenia i wcale niegłupiej wiedzy o naturze ludzkiej.

 

 

Przecież te avatary itp. to jest mało zabawny trolling.

Trolling? czy ja komus na forum trolluje? nie. Podzielilem sie zabawnym dal mnie avatarem i tyle.

Zaproponować "zabawny" avatar na Forum Subaru...?

 

[ Dodano: Pią Gru 14, 2007 1:15 am ]

Religie są wszędzie pod specjalną ochroną.

Niby czemu szczególna ochrona religii?

Z tego samego powodu co powstrzymanie się od dowcipów na temat czyjejś żony - uczucia zbyt głębokie, by żartować.

 

Tzn. z żony sobie można robić jaja, ale raczej po rozwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, ja oslabiam Ciebie... Ty mnie... i na szczescie mimo "hamulcowych", to nie Slonce krazy wokol Ziemi, bo by nudno bylo w tym samym miejscu. A tak przynajmniej robimy 30,/sekunde nie wiedzac o tym.

Co do Twoich przykladow... Gal... demagog sie z Ciebie zrobil pelna geba... bo przyklady dajesz iscie politykierskie :twisted: Uznanie, ze nasz kosciol nam jedynie milosciowie panujacy jest jedyny sluszny, prawdziwy i wyjatkowy, to troszke machanie szabelka w duchu wypraw krzyzowych. Popatrz na swiat, sa inni ludzie, inne wierzenia, inne religie, a pozniej kaz im hamowac wtorek, zeby za szybko nie byl piatek, bo tak chce Watykan.

A co do przykladow - to nie ta bajka. Jakos w pewnych odgalezieniach religii katolickiej jest pastor... jest zona pastora... sa dzieci pastora... I do takiego "sales representative" (skoro mi wrzucac korporacyjnosc to posluze sie adekwatnym nazwenictwem) mam wieksze zaufanie niz ot chocby do mechanika co to prawa jazdy nie ma i za kolkiem nigdy nie siedzial :twisted:

 

A co do avatarow czy innych ruchomych obrazkow - Gal... ja Cie prosze... jesli nie masz poczucia humoru w kierunku do religii - to idz poczytaj moze "poradnik speologiczny" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu co powstrzymanie się od dowcipów na temat czyjejś żony - uczucia zbyt głębokie, by żartować.

 

Tzn. z żony sobie można robić jaja, ale raczej po rozwodzie.

Jasne, tak jak i nie należy robić se jaj z kaleki itp. itd.

 

Ale dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

 

Co, religia tabu? Nie można krytykować, żartować (w sposób odpowiedni do sytuacji/słuchaczy), może nawet rozmawiać?

 

A tak odnośnie odpowiedzi na post Pumexa, to nie mów proszę, że gdyby nie KK to byśmy się w chaosie pogrążyli, bo jakiś tam kawałek świata bez KK sobie żyje i też nie ma się najgorzej. To nie jest jedyne panaceum na całe zło, a twierdzenie, że gdyby go nie było, to wszystko by się rypło jest mocno... hmmm........ naciągane? :razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich przykladow... Gal... demagog sie z Ciebie zrobil pelna geba... bo przyklady dajesz iscie politykierskie :twisted: Uznanie, ze nasz kosciol nam jedynie milosciowie panujacy jest jedyny sluszny, prawdziwy i wyjatkowy, to troszke machanie szabelka w duchu wypraw krzyzowych. Popatrz na swiat, sa inni ludzie, inne wierzenia, inne religie, a pozniej kaz im hamowac wtorek, zeby za szybko nie byl piatek, bo tak chce Watykan.

 

Moze za duzo GW i za malo historii?

 

g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze. Podobno na forum nie miało być żadnych tematów religijnych czy około religijnych etc.

Czy coś się zmieniło ? Widzę, że moderator bierze aktywny udział więc chyba jednak tak.

 

Po drugie. Czy jest jakaś wg was różnica między poczuciem humoru na jakiś temat a szydzeniem, obrażaniem kogoś ? Rozumiem, że te avatary i teksty w podpisach mają być "śmieszne" i wy wiecie doskonale że są ! natomiast nie są obraźliwe. Otóż moim zdaniem mogą być. Gal napisał m.in. dlaczego.Potrzeba więcej dyskusji ? Można oczywiście tylko czy właśnie można bo zdaje się że - patrz po pierwsze.

 

Pytanie czy forum.subaru.pl ma być miejscem na którym się testuje tą cienką granicę między pozcuciem humoru na tematy religijne a obrażaniem ludzi wierzących ? Moim zdaniem nie, więc proponuje te teksty, avatary wywalić stąd (nie chodzi nawet o ich żenujący poziom ale o to że imho mogą kogoś obrażać, a nie o to chyba chodzi dyrekcji SIP).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze nie, dopoki tak jak mowil Gal (chyba?), po ewentualnym zalogowaniu stworzyc tam prowokacje, ale taka - ze smakiem (to samo w kazdym razie mialem na mysli pare postow wyzej), zeby wywolac dyskusje i sprawdzic, czy jest tam ktos, kto ma jakies racjonalne argumenty (Ciekaw jestem, czy takowe w temacie radia maryja w ogole istnieja).

 

Ale jesli to ma polegac na utworzeniu topicu "dlaczego rydzyk jest be", albo "moj pierwszy raz na oazie", to jestem przeciwny, tak jak owoc i Gal :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego samego powodu co powstrzymanie się od dowcipów na temat czyjejś żony - uczucia zbyt głębokie, by żartować.

 

Tzn. z żony sobie można robić jaja, ale raczej po rozwodzie.

Jasne, tak jak i nie należy robić se jaj z kaleki itp. itd.

 

Ale dalej nie odpowiedziałeś na moje pytanie.

 

Co, religia tabu? Nie można krytykować, żartować (w sposób odpowiedni do sytuacji/słuchaczy), może nawet rozmawiać?

Ależ odpowiedziałem!

Tylko idiota robi sobie żarty z czyjejś religii wobec wyznawców tej religii. A pomysł robienia tego na ICH forum to już skrajny debilizm.

To mniej więcej tak, jakbyś poszedł do czyjegoś domu i zaczął sobie dowcipkować na temat obwisłych cycków żony gospodarza. Może i MA faktycznie obwisłe, ale...

Z grubsza normalny człowiek tego nie robi.

Ja naprawdę nie wiem co tu więcej tłumaczyć.

A jeżeli chodzi Ci o "specjalną", to przecież to jasne jak drut! Tak jest na całym świecie. Jedź do Tel-Avivu i nasikaj na gwiazdę Dawida, albo zawieś sobie karykaturę Mahometa na plecach w Teheranie, to się błyskawicznie o tym przekonasz.

Katolicy pod tym względem, to są baranki...

 

 

A tak odnośnie odpowiedzi na post Pumexa, to nie mów proszę, że gdyby nie KK to byśmy się w chaosie pogrążyli, bo jakiś tam kawałek świata bez KK sobie żyje i też nie ma się najgorzej. To nie jest jedyne panaceum na całe zło, a twierdzenie, że gdyby go nie było, to wszystko by się rypło jest mocno... hmmm........ naciągane? :razz:

Jarmaj!

Gdzie ja to napisałem?!!

Napisałem, że nasz system wartości został ukształtowany w dużym stopniu przez chrześcijaństwo. Gdybyśmy ostatnie tysiąc lat spędzili w cieniu minaretów, to nic by się nie rypło, ale Ty, ja i nasi sąsiedzi patrzyliby na świat w nieco inny sposób niż patrzymy teraz. A jeszcze inaczej by to wyglądało gdybyśmy wyznawali Zen (choć nadal nic by się nie rypło). Kościół (nie tylko KK, ale każdy duży Kościół) jest ze swojej natury instytucją zachowawczą i taki ma być, bo jednym z jego zadań jest ochrona tradycyjnej, dla danego kręgu kulturowo-religijnego, moralności i ładu. Jeżeli ktoś oczekuję, że Kościół będzie awangardą zmian obyczajowych, to... mi ręce opadają...

I na koniec; mnie to odpowiada, że ludzie wokół mnie reprezentują mniej więcej taki sam system wartości co ja, przynajmniej wiem z grubsza czego mogę po nich oczekiwać - złego i dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich przykladow... Gal... demagog sie z Ciebie zrobil pelna geba... bo przyklady dajesz iscie politykierskie :twisted: Uznanie, ze nasz kosciol nam jedynie milosciowie panujacy jest jedyny sluszny, prawdziwy i wyjatkowy, to troszke machanie szabelka w duchu wypraw krzyzowych. Popatrz na swiat, sa inni ludzie, inne wierzenia, inne religie, a pozniej kaz im hamowac wtorek, zeby za szybko nie byl piatek, bo tak chce Watykan.

 

Moze za duzo GW i za malo historii?

 

g.

hmmm.... Ty faktycznie masz jakas mocna fobie na punkcie GW.

 

Dla jasnosci - GW kupuje w poniedzialek i piatek. W poniedzialek jest dodatek "praca", ktory jest ciekawym zrodlem informacji co sie dzieje na rynku (ale pewnie zaraz napiszesz, ze jedynie żydowski miedzynarodowy kapital oglasza sie w GW), w piatek program TV i "co jest grane" (no tak, tam tez pisali o tygodniu kultury żydowskiej, wiec mamy kolejny dowod) wiec Twoja spiskowa teoria dziejow jest dosc nietrafiona w moim przypadku.

 

Szymon (ps - moze imie tez zaczniesz mi analizowac?)

 

EDIT:

 

Po pierwsze. Podobno na forum nie miało być żadnych tematów religijnych czy około religijnych etc.

Czy coś się zmieniło ? Widzę, że moderator bierze aktywny udział więc chyba jednak tak.

 

Po drugie. Czy jest jakaś wg was różnica między poczuciem humoru na jakiś temat a szydzeniem, obrażaniem kogoś ? Rozumiem, że te avatary i teksty w podpisach mają być "śmieszne" i wy wiecie doskonale że są ! natomiast nie są obraźliwe. Otóż moim zdaniem mogą być. Gal napisał m.in. dlaczego.Potrzeba więcej dyskusji ? Można oczywiście tylko czy właśnie można bo zdaje się że - patrz po pierwsze.

Grzegorz zgodze sie z Toba i posypie glowe popiolem. Dalem sie niepotrzebnie wciagnac w wymiane zdan na ten temat, czego robic nie powinienem. Akurat avatar przyznam sie szczerze, ze mnie rozbawil. Tak samo jak kiedys w teledysku Genesis kukielka spiewajacego papieza z gitara. Ot uwazam, ze nie przekroczylo to w mojej ocenie tej cienkiej linii. Natomiast na to co pisal Gal o testowaniu granic w postaci sikania na symbole religijne akurat w moim pojeciu antyklerykalizmu sie nie miesci.

Jesli komus przeszkadza ten avatar (ktory dodam, ze pojawil sie tylko tutaj), to prosze o info - usune go.

Pozdrawiam

Szymon

 

EDiT:

Jeżeli ktoś oczekuję, że Kościół będzie awangardą zmian obyczajowych, to... mi ręce opadają...

I na koniec; mnie to odpowiada, że ludzie wokół mnie reprezentują mniej więcej taki sam system wartości co ja, przynajmniej wiem z grubsza czego mogę po nich oczekiwać - złego i dobrego.

Gal - nie oczekuje, ze bedzieawangarda... ale moze nieco szybciej bedzie reagowal na potrzeby i oczekiwania. Kosciol to ludzie, nie budynki, a ludzie nie maja 2-3 wiekow, zeby czekac na racjonalne zmiany.

A co do oczekiwania od bratniej katolickiej duszy? ot chocby wyjezdz samochodem na ulice... spojrz na krwawe galy za kolkiem w korkach... spojrz na ta agresje... Ja jednak wole nie liczyc, ze ta poboznosc przeklada sie na zycie codzienne...

pozdrawiam

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...