Skocz do zawartości

Żarówki - zamienniki LED


Niejeden z nas

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnośnie stosowania zamienników tradycyjnych żarówek przez żarówki LED. Czy ma toto homologację ?? Czy można to stosować bezproblemowo w autkach ?? Czy ktosik z szanownych forumowiczów stosuje takowe w swoim autku ?? Czy może się podzielić doświadczeniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drążąc temat dowiedziałem się,że są różne rodzaje tych żarówek. Np gość z Allegro który tym handluje ma w ofercie żarówkę PY 21W (stop, pozycyjne) w wersji 19Led i 24 Led. Podobnie żarówki do migaczy. Teoretycznie 24 led powinna być jaśniejsza od 19 Led o 20% - to chyba dość dużo?? Czy pamiętacie jakich żarówek używaliście ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w forku w tylnych lampach od 6 miesięcy wsadzone żarówki LED i jestem bardzo zadowolony., widać je bardzo dobrze. jedyne to że nie jest tak mocno cała lampa rozświetlona, tylko 1 punkt.

Jak ktoś chce zobaczyć na żywo to dziś o 19 w Wilanowie.

Ja mam coś w tym stylu, tylko, że moje świecą chyba na czerwono( ale nie pamiętam), również kupione na allegro.

http://allegro.pl/item271978623_zarowka ... zycja.html

 

Ale nie wiem, czy jest sens się w to bawić??

Ja po prostu miałem kiedyś starą maximę która miała przednie reflektory kiepskie i żeby coś widzieć wsadziłem H4 110W/60W rajdowe.

Świeciły ładnie ale elektrownia wysiadała, więc musiałem szukać oszczędności energii i wymieniłem tylne na LED.

A że LED się nie przepalają i mają mniejszy pobór, to wsadziłem do Forka.

WAŻNE: Żarówki LED jest sens wkładać, wtedy jak żarówka jest skierowana bezpośrednio do tyłu ( tak jest w forku), jeśli jest skierowana pod skosem to będzie b. kiepsko świeciła, bo jak wiemy diody mają bardzo kierunkowe światło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla lansu, chyba nie, bo to nic specjalnie nie zmienia z wyglądu, jedynie to, że szybsza reakcja (jak masz dwie żarówki obok siebie led i zwykłą, to jak naciskasz stop to tak jakby ta zwykła się rozpalała wieczność.), i świeci punktowo, a nie w całej lampie, więc dla mnie to nie ma efektu LED, a tak jak pisałem wcześniej miałem już takie więc założyłem, ale gdybym nie miał to chyba bym nie zawracał sobie tym głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ludzie zakładają to dla wyglądu, bo jak dla oszczędności paliwa to lepiej po prostu zmienić auto na bardziej ekonomiczne. Ot taki bajer. Niektórzy zakładają z czystej ciekawości, inni bo to coś nowego i trzeba spróbować. Nie doszukujmy się tutaj aspektu praktycznego bo go nie ma. A jak auto ma słabe światła to wymaga naprawy a nie żarówek z LED-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zależy mi na wyglądzie, podobnie nie sądzę,żeby jakoś spadło zużycie paliwa. Sprawa jest prozaiczna:

1. bezpieczeństwo (LED zaświecają się szybciej co ma znaczenie w przypadku stopów oraz migaczy)

2. LED mają średnio 10x dłuższą żywotność.

Te dwa aspekty sprawiły, że zacząłem się zastanawiać nad takim rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. bezpieczeństwo (LED zaświecają się szybciej co ma znaczenie w przypadku stopów oraz migaczy)

"Kierunkowosc" swiatla tez ma wplyw na bezpieczenstwo. Jezeli swiatlo dobrze swieci tylko na wprost, czasem nie rozjasniajac calej lampy, to dobrze je widac tylko na wprost. Na luku drogi tylne swiatla moze byc juz widac znacznie gorzej. Kierunkowskazy - chyba nie trzeba szukac przykladu. Pozycje przod - nie zawsze sie jedzie czolowo na tak oswietlone auto.

Ciekawe, czy te wynalazki maja homologacje?

Pozdrawiam,

Slawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na Allegro żarówki LED te takie rurkowe, do oświetlenia wnętrza albo tablicy rejestracyjnej. Chętnie wsadziłbym to do środka, bo mi w garażu ciemno. Ale z tego co pamiętam o LEDach, to nie zadziała ściemnianie. Macie jakieś doświadczenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy lekko pilniczkiem do paznokci na przyklad lub pilnikiem spilujesz glowke leda to bedzie miala bardziej rozproszone a nie punktowe swiatlo

No to już na pewno to nie ma homologacji i pachnie mega druciarstwem :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że LED to dobra rzecz ze względu na dużo większą żywotność lamp, jednak widzę na drodze, że w niektórych samochodach rozwiązane jest to fatalnie - szczególnie zauważam nowe Volkswageny z tylnymi światłami LED, które świecą impulsowo! Nie wiem, czy to tylko ja jestem taki przewrażliwiony na to, niby jak się patrzy na nie to po prostu świecą, ale kiedy są w ruchu to widzę dyskotekę - mrugają, pojawiają się i znikają... Uważam, że to powinno być zabronione, już kilka razy mi się zdarzyło że będąc lekko (!) sennym za kierownicą takie właśnie impulsowe światła mnie lekko oszołomiły, nic niby wielkiego, ale pierwsze wrażenie, że coś się dzieje dziwnego na drodze... Nie wiem czemu to ma służyć, kiedyś czytałem że impulsowe świecenie diód oszczędza energię, ale uważam że w tym wypadku nie tędy droga. Czy ktoś może wie jak to jest rozwiązane w nowych Subaru (np. Imprezy), które mają diody z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...