Skocz do zawartości

Znikajacy olej w STi 2.5


Puzoniasty36

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy od konkretnej sztuki - jedne biorą więcej, inne mniej - i od sposobu jazdy: czy turbina dużo/często pompuje, czy nie. Ale biorą wszystkie. Ja dolewam - tak pi razy oko - banieczkę na każde 5000-6000 km.

 

PS Oficjalnie w instrukcji jest chyba napisane, że zużycie oleju w wysokości 1L /1000 km jest dopuszczalne. Wiem, że to typowy CYA, ale coś w tym musi jednak być 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1-1,5l/1000km jest dopuszczalne i ma zazwyczaj miejsce. a po jezdzie w trasie to w polowie dystansu juz mozna dolewac.

Hmmm, to moj WRX byl jakis inny...Przez 12500km zuzywal JEDEN litr oleju!

Na trasie, czy nie! No, ale ja mialem inny olej, niz tu wszyscy "zalecaja", hehe. No i nie upalalem, a tylko dynamicznie jezdzilem po miescie :cool: .

Zreszta, ciezko mi bylo to zjawisko pojac, bo jak wyczytalem, silniki boxer "biora" olej, chocby z racji tego, ze sa boxerami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój EJ207 ma ok. 20kkm przebiegu, używany praktycznie tylko i wyłącznie do upalania, i nie bierze nawet grama oleju. :mrgreen:

 

Mój ma 122.000 km przebiegu i też nie bierze :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja musiałem się z 2litrowej butelki w Cossim przerzucić na większe opakowanie to zrobiłem remont

 

no pewnie bo na dluzasz mete to pewnie tansze rozwiazanie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od konkretnej sztuki - jedne biorą więcej, inne mnie

Jak z kobietami......

 

I modami, którzy czasem dają więcej pasków za off-top w "Technicznym", czasem mniej... :twisted:

 

Luzik ,mam czyste konto. :cool:

Ale żeby nie było ze sam się prosiłem to dodam, że w moim dziadku na dotarciu nic nie trzeba było dolewać, a ponoć wtedy subaru najbardziej lubią oliwę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...