Skocz do zawartości

Spoty na Podbeskidziu


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

Warto było pojechać na WOŚP w Skoczowie - impreza świetna :)

Nastepnym razem warto by było obok BMW postawić więcej japończyków - BMW w zasadzie niewiele się od siebie różniły i nie wzbudzały zainteresowania :biglol:

Włożę dwa filmiki ;) sami oceńcie (Lancer od 40 s !)

 

Edytowane przez Ange ou Demon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja a co on się tam przełączył na tryb Śportttt :)

 

Ładnie opisane

 

ALS - czyli Anti Lag System. Mozna to zrobic na kazdym sportowym komputerze do turbodoladowanego auta. Wspaniale niszczy kolektory, turbiny i wydechy. Na ulice kompletnie niepraktyczne. Dziala kiedy jest zamknieta przepustnica. W czasie suwu wydechu do cylindra podawane jest paliwo, a pod koniec tego suwu nastepuje zaplon. System moze byc rozbudowny o podanie zewnetrznego powietrza do kolektora wydechowego, dodatkowy wtryskiwacz w obudownie turbiny (rzadko) i dodatkowa swiece w obudowie turbiny (rzadko).

 

Sluzy to dostarczeniu turbinie (ktora jest sama w sobie niczym innym jak silnikiem cieplnym spalania zewnetrznego) energii termicznej spalin, ktora utrzyma obroty turbosprezarki w czasie kiedy silnik nie dostarcza "normalnych" spalin (bo przepustnica jest zamknieta). Wtedy po otwarciu przepustnicy nie trzeba czekac na ponowne rozkrecenie turbiny, tylko cisnienie doladowania jest osiagalne natychmiast.

 

Przydaje sie to w rajdach czy wyscigach. W wyscigach na 1/4 mili wystarczy robic zmiany biegow z otwarta przepustnica (jak w automacie) i problem nie istnieje.

 

Istnieja delikatniejsze, uliczne wersje tego sytemu (tak zwane semi-ALS). Na przyklad system SAVS seryjnie montowany w Lancerze Evo.

Edytowane przez kubabb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaja a co on się tam przełączył na tryb Śportttt :)

 

Ładnie opisane

 

ALS - czyli Anti Lag System. Mozna to zrobic na kazdym sportowym komputerze do turbodoladowanego auta. Wspaniale niszczy kolektory, turbiny i wydechy. Na ulice kompletnie niepraktyczne. Dziala kiedy jest zamknieta przepustnica. W czasie suwu wydechu do cylindra podawane jest paliwo, a pod koniec tego suwu nastepuje zaplon. System moze byc rozbudowny o podanie zewnetrznego powietrza do kolektora wydechowego, dodatkowy wtryskiwacz w obudownie turbiny (rzadko) i dodatkowa swiece w obudowie turbiny (rzadko).

 

Sluzy to dostarczeniu turbinie (ktora jest sama w sobie niczym innym jak silnikiem cieplnym spalania zewnetrznego) energii termicznej spalin, ktora utrzyma obroty turbosprezarki w czasie kiedy silnik nie dostarcza "normalnych" spalin (bo przepustnica jest zamknieta). Wtedy po otwarciu przepustnicy nie trzeba czekac na ponowne rozkrecenie turbiny, tylko cisnienie doladowania jest osiagalne natychmiast.

 

Przydaje sie to w rajdach czy wyscigach. W wyscigach na 1/4 mili wystarczy robic zmiany biegow z otwarta przepustnica (jak w automacie) i problem nie istnieje.

 

Istnieja delikatniejsze, uliczne wersje tego sytemu (tak zwane semi-ALS). Na przyklad system SAVS seryjnie montowany w Lancerze Evo.

 

;) Ten Lancer startuje stale w rajdach i nawet tam gdzie startuje wszystkie wygrywa ;) moc robi swoje 480 KM :D a przyjechał na podbeskidzie z Toru Kielce ;)

 

Poniżej fajny filmik nakręcony z humorem przez Projekt 86 Drift Team na WOŚP w Skoczowie :D

Warto zobaczyć :D

 

Edytowane przez Ange ou Demon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juras nic nie szkodzi,w sumie widzieliśmy się drugi raz.....dziękuje i do zobaczenia więcej razy.........

Edytowane przez irektob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poradźcie bo głupieje!

Co z tym splitterem w kurniku. Ma być, musi być, czy może być? Na chłopski rozum jak nie ma to powietrze nie jest kierowane bezpośrednio na ICka, tylko lata pod maską.

A słyszałem opinie, że niektórzy nie mają i jeżdżą, auta żyją i ani kurnika ani maski nie urwało. To jak to jest?

No i jeszcze pytanie do posiadaczy masek z laminatu: jak wieje to duża tragedia? Zapinki coś dają?

 

Waham się, bo parę opcji mam, a końca nie widać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie splitter przerabialem jak widziales zreszta z tego wzgledu aby powietrze bylo kierowane na IC a nie latalo pod maska. I tylko tyle daje ten splitter. Kurnik jest osobno przykrecany do maski.

Ja mam laminat jezdze z kurnikiem z bloba STi i tylko raz zauwazylem gdy mocniej przywialo ze podnioslo mi maske. Tak to przy ponad 200km/h nic sie nie dzieje :) Zapinki mojego Robala oszpeca wiec ich nie zaloze ale swietnie trzymia maske jesli sa poprawnie zamontowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@ADK90, podeślij mi na pw jak przerobiłeś kratkę, bo jak się da to bym oszczędził co nieco, za kawałek plastiku 150 zł to trochę przegięcie :P

A co do zapinek to się waham....

Podnoszenie maski: jak podniosło, jest szansa że wyrwie z zaczepu, czy po prostu maska faluje? Powyżej 200 też mi się zdarza jeździć, powinienem się obawiać laminatu przy takich prędkościach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem Ci kiedys fotke albo na PW albo wlasnie w tym temacie. Wybacz jestem na tel i nie lubie szukac na nic cokolwiek to jak nie znajdziesz to wieczorem Ci wysle jak bede na kompie.

Ja sie nie obawiam tego ze mi maska sie otworzy. Zamek mam sprawny trzyma dobrze. Zaloz zapinki to bedziesz mial lepiej. Mi tylko podnislo ja delikatnie przy mocniejszym wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że wysłałeś mi jak wygląda kratownica, i chyba miałeś dosłać co i jak przerobić :)

 

To ide w laminat, pasztetowa cena mnie przekonuje ;)

 

EDIT:

@@ADK90, jak jest z twardością laminatu? Można trzasnąć maską jak przy normalnym zamykaniu, czy trzeba się szczypać? Tzn jaka jest szansa że to pęknie podczas normalnego użytkowania? ;)

Edytowane przez Shadowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że z aluminium jest to nie znaczy żę trzeba z nią się obchodzić jak z jajkiem :D Trzaskam normalnie nią, lakier nie pęka a wiem że na niej jest szpachla bo sam nakładałem gdy ją lekko skrzywiłem. Przez użytkowanie Subaraka od początku jak go mam z tą maską nigdy nic mi się nie przytrafiło złego. A jeździ się różnie i szybko i wolno i po dziurach i nic. Jedynie tylko lekko podskakuje ale ja się nie przejmuje bo wiem że mi się nie otworzy :D

 

To co chcesz przerabiać bo się chyba nie rozumiemy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jedziesz taką masakrycznie dziurawą drogą dość szybko na mocnej gumie to lekko podskakuje wiadomo. Wszystko wzorowo wyregulowane itp. Skoki nie są duże i je można nie zauważyć a przede wszystkim można się przyzwyczaić i olać temat ;)

 

 

Poniżej masz mój przerobiony. Te zdjęcia Ci wysłałem. Robi się to bardzo prosto :) Trzeba uciąć odpowiedni kawałek blachy od końca splittera aż do dołu kurnika, dogiąć na bokach i przynitować do splittera :D Prosta operacja ale polecam ją zrobić, wtedy więcej powietrza jest nakierowane na icka i lepiej go chłodzi :)

 

https://picasaweb.google.com/115966049184064406779/KurnikBug#5939084697106963714 przewijaj w prawo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio zagląda na forum, lewapb.

STI, do tego dalekosiężne światła, zmieniony wydech na przelot + mapa na 340 KM na pb100

Rota Grid na kole, chociaż to się często zmienia, szpera przód + tył + hydrauliczny ręczny.

Tyle wiem i pamiętam, co do reszty musiałbyś uderzać do źródła ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gumka jest fabrycznie, dlatego pytam czy ja tez rozbrbeszac, bo szczerze mowiac nie zaglebialem sie w budowe kurnika i maski ;)

aftermarket laminat dedykowany do robali :)

Czyli ile zwolennikow tyle przeciwnikow?

O ile totalnie odszedlem od zapinek (za duzo rzezby, za maly profit) o tyle nad siatexem sie zastanawiam....

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...