Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie z kolei w Micrze są przeboje, na szczescie nie mam falowwania a ciepłym ,ale okazało sie że jest ssanie sterowane "ciepłotą" płyny chłodniczego (drugi termostacik którego trzpień sie chowa po nagrzaniu)

po czyszczeniu przepustnicy ustrojstwo zaczeło pracować bardzo dobrze i na zimnym mam 1800rpm :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo często czyścisz i stan po niewiele różni się od stanu przed czyszczeniem. W miarę zbierania się syfu w przepustnicy (co następuje przecież bardzo wolno) komputer sterujący dopasowuje parametry pracy silnika do możliwości działania przepustnicy. Nagła zmiana tych możliwości jak zachodzi po wyczyszczeniu przepustnicy skutkuje ogłupieniem ECU, i potrzebuje on trochę czasu, żeby nauczyć się nowych parametrów. Czyli dłuższa jazda na benzynce powinna sprawę załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proponuję 30 stycznia (sobota) wyskoczyć na gokarty na Autodrom do Sosnowca. 30 min. kosztuje 60 zł (cena nie zawiera WIZY !!! :P ) z tym, że jak chcemy tor na wyłączność to musi uzbierać się grupa min. 6 osób. Tor czynny jest od 12.00 do 23.00 więc godzina do ustalenia :) Jak jest ktoś chętny to wpisywać się na listę.

 

Gokarty 30.01.2016

1. mackos87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stycznia akurat mam rodzinną imprezę, ale jakby godzina była w miarę wczesna to szłoby to ogarnąć. :)

 

Zresetowałem ECU. Po podpięciu odpaliłem i zgodnie z zaleceniem ręcznej kalibracji przepustnicy zostawiłem na wolnych do osiągnięcia 90st na cieszy i pojechałem zrobić kilka kilometrów. Zjawisko się powtórzyło. Jedyna poprawa jest taka, że bardzo rzadko podbija do 2000rpm. Natomiast jak się chwilami uprze na 1500 to żadna przegazówka nie powoduje zmniejszenia obrotów. Jedyna opcja to na biegu zdławić obroty. Ew. można kopnąc w gaz do odcinki - wtedy spada do 1500, na sekundę trzyma i powoli opada na 800. Cuda na kiju. Powtórna wizyta w ASO murowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja nie wiem czy będę...Boje się jechać do Sosnowca :-)

 

Nie bój się Wojtku, ja dostałem azyl to Was też może wpuszczą, najwyżej dostaniecie status uchodźcy :biglol::P .

Namowiles mnie :-)

Tymbardziej gdy jak to mowia...w kupie raźniej :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stycznia akurat mam rodzinną imprezę, ale jakby godzina była w miarę wczesna to szłoby to ogarnąć. :)

 

Zresetowałem ECU. Po podpięciu odpaliłem i zgodnie z zaleceniem ręcznej kalibracji przepustnicy zostawiłem na wolnych do osiągnięcia 90st na cieszy i pojechałem zrobić kilka kilometrów. Zjawisko się powtórzyło. Jedyna poprawa jest taka, że bardzo rzadko podbija do 2000rpm. Natomiast jak się chwilami uprze na 1500...

 

Ja po resecie potrzebuję czasem 3 dni jeżdżenia żeby Blue się ustabilizowała. Tak jak piszesz trzyma się uparcie 1500rpm...U mnie 3 dni jazdy to jakieś 150 km

Edytowane przez semperit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja nie wiem czy będę...Boje się jechać do Sosnowca :-)

Nie bój się Wojtku, ja dostałem azyl to Was też może wpuszczą, najwyżej dostaniecie status uchodźcy :biglol::P .

Namowiles mnie :-)

Tymbardziej gdy jak to mowia...w kupie raźniej :-P

 

a ja jestem zakamuflowana opcja :P wiec wizy brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zaliczyłem "boka". na zakręcie w poślizg wpadłem i prawie wleciałem na krawężnik. opony straszna lipa, muszę się pilnować. ale pod stadionem się pokręciłem parę dni temu, tytułem sprawdzenia co można a czego nie można. ubaw po pachy, mimo że elektronika czuwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja smigalem na placu pod firma...szeroko pusto...ideał :-D

Wojtuś można się dołączyć niekiedy?

 

Ja jotki potrenowałem pod szkołą czekając na dzieci:) ...klasykiem łatwiej się rzuca mimo wszystko:D

Edytowane przez semperit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...