Skocz do zawartości

[Katowice] Śląskie spotkania


Ywone

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy pytanko, może mnie ktoś poratuje, potrzebuję pożyczyć na kilka dni bagażnik na narty najlepiej coś do Volvo s60 rocznik 2006 sedan, dosłownie na kilka dni, może ma ktoś bagażnik magnetyczny na dwie pary nart max 3. Jak ktoś może pomóc to będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki - ktoś mi podpowie ile wołać za moje auto? :)

 

Cóż było robione:

- po zakupie rozrząd w 4T (czyli jakieś 6 lat temu)

- jakieś pół roku później regulacja zaworów, wymiana uszczelek świec i uszczelek dekli zaworów; kable napięcia + świece

- we wrześniu 2009 uwidziało mi się zakonserwować podwozie - bolem ;)

- w sierpniu 2010 wymiana sprzęgła, doscisku i łożysk - całość exedy - zalane shellem 80w90

- w maju 2011 wymieniłem klocki hamulcowe

- w czerwcu 2011 uszczelki w wydechu, płyn hamulcowy i cylinderek w prawym bębnie

- grudzień 2011 wymiana oleju w tylnym dyfrze - shell 80w90

- marzec 2012 nowym akumulator

- kwiecień 2012 olej we wspomaganiu

- grudzień 2012 wymiana łożyska w lewym tylnym kole

- marzec 2013 wymiana rolki napinacza klimy

- kwiecień 2013 wspawanie reparaturek w tylne błotniki (reparaturki z hondy), przy okazji wspawany kawałek progu i konserwacja całości

- czerwiec 2013 osłona drążka kierowniczego lewego i prawego, łączników stabilizatora przód i świec

- lipiec 2013 wymiana tulei we wszystkich wahaczach na poliuretanowe + tuleja w skrzyni biegów. Zmiana tylnego staba na 17mm z GT + tuleje poliuretanowe; przy okazji zrobiona zbieżność kół

- listopad 2013 wrzuciłem wnętrze (fotele + boczki) z angielskiej imprezy kombi GT - skóra czarno biała w bardzo dobrym stanie - brak przetarć, pęknięć, wymiana zacisków na mały dwutłoczek (zaciski zregenerowane i malowane proszkowe) + nowe tarcze i klocki - wymieniony płyn hamulcowy

- wrzesień 2014 wymiana linki sprzęgła, zamontowanie filtra kabinowego (pierwotnie go nie było), wymieniłem spinki dachowe

 

Na bieżąco wymieniałem filtry (oleju i powietrza), olej w silniku - motul 5w30

 

Miałem niewielką przygodę drogową - wjechałem w bok bmw, któremu się uwidziało wymuszać pierwszeństwo - ucierpiała prawa przednia strona - przy prędkości około 30km/h - nic poważnego - gdzieś mam zdjęcia. Ponadto malowane było chyba wszystko prócz tylnej klapy - to jakaś wgniotka to obcierka.

 

Auto to amerykańska wersja imprezy kombi z silnikiem 2,2l (142kucyki) i manualną skrzynią biegów - przebieg około 270 000 km - wyprodukowana z końcem 2000roku. Sprowadziłem ją osobiście z USA, rocznie robię około 8-10tyś km.

 

Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki odnośnie ceny.

 

Do auta dwa komplety kół - oba 15 cali oryginał subaru - jedne stalowe z praktycznie nowymi zimówkami, drugie aluminiowe z letnimi trzy latkami. I jeszcze reklamówka lub dwie części zamiennych. Audio - wymontowałem 2din i zamontowałem 1din Blaupunkta London + półeczkę pod radio - o zgrozo oryginał subaru za bagatela 100pln.

 

Na chwilę obecną wszystko działa, ale w przyszłym roku można by się zastanowić nad zrobieniem rozrządu i sprzęgła.

 

Praktycznie wszystkie części pasują od wersji europejskiej.

 

Ktoś może pytać co się dzieje, że chcę się pozbyć, odpowiedź leży tutaj:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/73550-s-forester-xt-my06-automat-nowa-cena/?hl=magnetron#entry2085094

Edytowane przez Hipek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, jak chcę SVX'a kupić, to się w okolicy 2.2 pojawiają...

 

... kurde.

 

A ile jest warta to trudny temat. Ten silnik mało kto docenia - a IMO to najlepsza NA Impreza, jaka jest.

 

EDIT: Powiedz jeszcze, że Outback Sport? Fotki są? :)

Edytowane przez BelegUS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna, jak chcę SVX'a kupić, to się w okolicy 2.2 pojawiają...

 

... kurde.

 

A ile jest warta to trudny temat. Ten silnik mało kto docenia - a IMO to najlepsza NA Impreza, jaka jest.

 

EDIT: Powiedz jeszcze, że Outback Sport? Fotki są? :)

 

Fotki gdzieś są ... ale nie wiem gdzie :)

 

tak jak WueM prawi wiśniowa wanienka po lekkim tjuningu ;)

a wart jest tyle co kupujący chce dać czyli lekko ze 35k ;)

Kurna, jak chcę SVX'a kupić, to się w okolicy 2.2 pojawiają...

 

... kurde.

 

A ile jest warta to trudny temat. Ten silnik mało kto docenia - a IMO to najlepsza NA Impreza, jaka jest.

 

EDIT: Powiedz jeszcze, że Outback Sport? Fotki są? :)

 

Fotki gdzieś są ... ale nie wiem gdzie :)

 

tak jak WueM prawi wiśniowa wanienka po lekkim tjuningu ;)

a wart jest tyle co kupujący chce dać czyli lekko ze 35k ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powietrza to nie wiem, tylko, że jedyny wykres od Carfita to wykres na 294 km, gdzie by robiony na 2 mapie, a dziś robiliśmy na najmocniejszej.

Co do oleju to porównywalny do Millersa, tylko, że Millers Tańszy. Eneos 4l. 400 zł, a Millers 5 l. Od Carfita miałem za 350 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do powietrza to nie wiem, tylko, że jedyny wykres od Carfita to wykres na 294 km, gdzie by robiony na 2 mapie, a dziś robiliśmy na najmocniejszej.

Co do oleju to porównywalny do Millersa, tylko, że Millers Tańszy. Eneos 4l. 400 zł, a Millers 5 l. Od Carfita miałem za 350 zł.

 

Małe sprostowanie, ENES SUSTINA 0W/50 kosztuje 275 zł za 4l, jej odpowiednikiem jest Millers CFS 10W/60 a ten kosztuje 331 zł za 5l. Zatem ceny są porównywalne :).

Co do hamowania to dostałem dzisiaj wykresy z komentarzem o błędnej kalibracji hamowni. Po korekcji wyniki pomiarów są bardzo do siebie podobne i wyglądają następującą:

Millers 10W/40 - 355,9 KM / 5425 rpm; 571 / 4375 rpm

Total 5W/30 - 356,2 KM / 5288 rpm; 521,6 Nm / 4269 rpm,

ENEOS 0W/50 - 354,6 KM / 529,5 Nm / 4194 rpm

Hamownia ma 2% dokładność pomiarów a więc pomiary są do siebie niezmiernie zbliżone :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...