Skocz do zawartości

Nowe wskaźniki AutoMeter parują od środka - co robić?


Kruk

Rekomendowane odpowiedzi

Czy Wasze wskaźniki też parują od środka jak jest zimno? Kupiłem nówki zegary firmy AutoMeter i szybka paruje mi od środka jak zaczęły się chłody - czy to normalne? Zgłosiłem reklamację ale firma (nie AutoMeter tylko Polska firma co je sprowadziła) zaczyna palić głupa, że jest ok i mam basen w aucie i wogóle wydziwiam...co mam z tym zrobić? Dodam, że w aucie jest sucho, auto garażowane w suchych warunkach, żadnej wody pod wycieraczkami itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo napchaj waty do środka tak żeby wciągała parę, albo uszczelnij wskaźniki aby nie dostawało się do środka powietrze, jakąś taśmą zakleić czy coś, żeby nigdzie żadnej szpary nie bylo. Przerabiałem ten temat u siebie w motorze.

 

 

:wink:

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem początkowo ale na takiej zasadzie to powinno parować wszystko: oryginalne zegary, lampy, halogeny itp. a przecież nie parują jak są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, no właśnie to coś mnie wkurza :wink: i sprawi że chyba zmienię firmę tych wskaźników ale boję się że wydam kasę na kawior i będzie to samo, bo jeśli chodzi o samo mierzenie to na obecne nie mogę narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kruk, nie wiem na ile są rozbieralne te wskaźniki, ale może faktycznie coś w nich naciągnęło wodą? Może trzeba by im po saszetce takiego pochłaniacza wilgoci wsadzić jak często można w żarciu i sprzęcie RTV znaleźć i szczelnie zalepić otworek? Wtedy nowa wilgoć nie dostanie się do środka a stara ugrzęźnie w pochłaniaczu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, dzięki - pomysł z pochłaniaczem jest niezły - spróbuję :wink:

 

pin555, zegar był wyciągnięty ze szczelnego opakowania fabrycznego i zamontowany w ciepłym garażu i po wyjeździe na zimne powietrze od środka zaparował. Wątpię żeby miał w środku wilgoć, po prostu wilgoć z powietrza się osadza na szkle bo zegar nie jest hermetyczny - pomysł aflinty z pochłaniaczem i uszczelnienie powinien rozwiązać problem,ale dzięki za sugestie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje Greddy kiedyś zaparowały więc niepasztety też mogą zaparować. Oczywiście po kilunastu minutach jazdy odparowały. Taka sytuacja miała miejsce tylko raz

no patrz to jednak dobrze mowie odpukac bo mam takie same .... ale jak to slusznie zauwazyl adamus- woda jak wlezie to i rozsadzic potrafi jak zamarznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...