Skocz do zawartości

Hałas z okolic skrzyni biegów


piotr1

Rekomendowane odpowiedzi

crai 1 i co było przyczyną tego rzężenia u ciebie .Bo w moim to coś pojawiło się po wymianie sprzęgła i tylko gdy hamuje silnikiem na 3-4 biegu w okolicach 3-2.200 obr.,czy? przez to nowe sprzęgło skrzynia jest jakoś mocniej obciążona ,bo się nie ślizga .A może olej który poprzednio wlałem 75W-90 zaszkodził jej ,teraz zalałem ten właściwy Shell SL 80W-90. A dodam jeszcze ,że tego rzężenia nie ma gdy foryś jest jeszcze nierozgrzany,

Może ktoś podpowie co się psuć zaczeło a może coś przy wymianie sprzęgła i montażu skrzyni żle zrobiłem :sad:

 

Mam dokładnie to samo u siebie:( i wydaje mi sie ze to lozyska w skrzyni .Ale i tak bez rozbiurki sie nie obedzie. Narazie jezdze i zobczymy co bedzie jak sie sypnie to kupi sie 6 od STI i bedzie dobrze:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mariusz, smutna historia, ale przynajmniej jest szansa, że nowy rok będzie lepszy :roll:

 

Parę dni temu rozkręciłem swoją starą skrzynię. Biegi nie wchodziły precyzyjnie i skrzynia blokowała się na różnych biegach. Na Cynie, chyba VIImej, jedną próbę przejechałem na zblokowanej jedynce, a na następnej mocniej szarpnąłem lewarkiem i zaczęły wchodzić wszystkie biegi :mrgreen: Kiedyś już wrzucałem zdjęcie elementów, które wyleciały po spuszczeniu oleju, teraz dodam jeszcze jedno.

80719596.th.jpg27768170.th.jpg

Ten odłamany fragment przesuwki znalazłem w tylnej części skrzyni i rozpoławiając ją byłem przekonany, że coś jeszcze musiało się zmielić. A tu niespodzianka. Wszystko całe tylko obudowa troszkę ciemna. Adam nawet mnie pochwalił, że nie trzymam ręki na lewarku i synchronizatory nawet wyglądają...

Następnego dnia kupiłem skrzynię od ssaka (4.11),więc nowy rok zapowiada się pod hasłem RWD :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

(...)Zauważyłem, że w prawym łuku hałas cichnie a przy lewym jest głośniejszy. Po przekroczeniu 140km/h pojawia się takie dziwne huczenie, takie jak występuje jak się jedzie po kiepskim asfalcie albo po liniach na drodze(mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi). Może to łożysko koła? Ale wydaje mi się że łożysko byłoby słychać też przy wciśniętym sprzęgle...Byłem u mechanika i nie bardzo miał pomysł na to, ale stwierdził że na 100% to nie dyfer. Mam podjechać kiedyś jak będe miał więcej czasu żeby poszukać przyczyny. Macie jakieś sugestie?

 

Mam podobnie. Nie wiem gdzie o tym napisać, więc sprobuje tutaj.

Lewy łuk hałas, lekko odbijając w prawo hałas cichnie i gdy znowu dam w lewo by powrócić do właściwego toru jazdy hałas się pojawia. W prawych łukach cisza.

 

Dodam, że problem występuje tylko przy prędkościach ok. 80mph/120 km/h lub wyższych, czyli trasy. W mieście wogóle nie słyszę żadnego hałasu. No chyba, że właśnie z trasy zjechałem to coś tam się czasem odezwie przy skrętach.

 

Moje auto to Legacy H6 MY04 AT wersja angielska, jeśli ma to znaczenie.

 

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie gdzie z tym jechać.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...
W dniu 14.11.2007 o 19:18, siekla napisał:

Piotr1 - powiem Ci ze mam podobne zjawiskok od jakiegos czasu u siebie w Forysiu. Po puszczeniu gazu i jezdzie na biegu - cos rzezi w okolicach skrzyni. - na luzie i przy wcisnietym sprzegle objaw ustepuje. Wstepna diagnoza Zbyszka z B. byla ze to lozysko - jeszcze nie sprawdzilem, ale podziele sie co to bylo .


Ej i co to było? :P Bo to samo słyszę u siebie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...