Skocz do zawartości

WĘDKARSTWO


kebabudaniela

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak jak pisałem ale w naszym kraju to i tak jest bardzo "egzotyczna" metoda ktôra od razu dla wielu jest równa z kłuserką :(

To teraz wytłumacz co się dzieje z rybą "źle trafioną " ? Co jeśli uda się jej odpłynąć a potem kona ? Widziałem "zachwyconych" wędkarzy co im z kuszą podpływali pod wędki :angry:  Co robisz z rybą trafioną w rzece i która ci jednak umknęła . Skoro widzisz same pozytywy takiego "łowiectwa " , to jeszcze napisz czy stosujesz znaki pływające na powierzchni wody ? Co jeśli nad woda są dzieci ? Czy to tak samo jak z sarna trafioną w nogę ?

Edytowane przez lojszczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie polecić jakieś spiningowo - spławikowe miejsce ( typu jezioro, żwirownia ale nie rzeka) gdzie grasuje okoń, szczupak, sandacz, płoć  i gdzie da się spokojnie łowić z brzegu  w odległości do 100km od Warszawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źle trafioną rybą hmmm nie ma takiej opcji, strzału wolimy nie oddać niż oddac go w taki sposób żeby tylko rybe skaleczyc/zranic ;)

W rzece mamy zakaz polowania i o tym jest napisane w ustawie ;)

Tak, stosuje boje bo taki też mamy obowiązek ( boja jest przydatna nie tylko ze względu bezpieczeństwa ale też można na nią zabrać kilka kusz, jedzenie, picie no i przemieszczać sie na wiekrzych dystansach)

Debilami też nie jesteśmy wiec chyba jest to logiczne że nie strzelamy przy osobach trzecich (wydaje mi sie to logiczne) tak samo jak zwykła broń palna...

No to zaraz chyba sie przejade nad wode ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czepiać się kolegi Wiewiura trzeba zacząć od posprzątania własnego podwórka ;) Ile widzi się nad wodą buractwa które mieni sie wędkarzami ? Mięsiarze nie trzymający się limitów, wymiarów, śmiecący nad wodą :(  to nasza plaga, a nie paru zapaleńców polujących z kuszą. Wędkarstwo to piękny sport, ale powinniśmy też podzielić się wodami z innymi, a nie z buta negować ich pasję. Wielu ludzi powie że wędkarstwo to barbarzyństwo i tyle.

 

To teraz wytłumacz co się dzieje z rybą "źle trafioną "

  A może kolega wytłumaczy co się dzieje ze szczupakiem co zerwał żyłkę i odpłyną z przynętą w pysku lub jeszcze lepiej z kotwicą jak wziął na żywca i ma głęboko w przełyku? Nurkujesz, szukasz go po jeziorze i delikatnie go wypinasz ??? :facepalm:

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast czepiać się kolegi Wiewiura trzeba zacząć od posprzątania własnego podwórka ;) Ile widzi się nad wodą buractwa które mieni sie wędkarzami ? Mięsiarze nie trzymający się limitów, wymiarów, śmiecący nad wodą :(  to nasza plaga, a nie paru zapaleńców polujących z kuszą. Wędkarstwo to piękny sport, ale powinniśmy też podzielić się wodami z innymi, a nie z buta negować ich pasję. Wielu ludzi powie że wędkarstwo to barbarzyństwo i tyle.

 

To teraz wytłumacz co się dzieje z rybą "źle trafioną "

  A może kolega wytłumaczy co się dzieje ze szczupakiem co zerwał żyłkę i odpłyną z przynętą w pysku lub jeszcze lepiej z kotwicą jak wziął na żywca i ma głęboko w przełyku? Nurkujesz, szukasz go po jeziorze i delikatnie go wypinasz ??? :facepalm:

Chcesz powiedzieć że skoro wśród wędkarzy są buraki to innym też wolno ? Ciekawa teoria ale chyba nie pod moim adresem . Co roku łapię tych samych debili co przyjeżdżają nad wodę z kuszami i polują . Na pontonie siedzi dziecko i odbiera ryby . Cała akcja dzieje się na rzece i nie obchodzi ich że obok kąpią się dzieci i dorośli . Argument że wędkarze są zachwyceni rozbawił mnie do łez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lojszczyk trochę nie kumam twojej filozofii. Jeśli wśród wędkarzy jest paru buraków, to nie wolno uogólniać, ale jeśli wśród ludzi polujących z kusza jest paru debili, to wszyscy co polują kuszą to kłusowniki i gnojki. Dobrze cię zrozumiałem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lojszczyk, to sie dzwoni i zgłasza sie to odpowiednim organom a nie sam wojuje z kłusolami... Jeśli jest to rzeka to z pewnością nie mają pozwolenia na polowanie...

 

Lojszczyk, widze że bardzo cie boli moja działalnosc, ale jeśli chcesz podyskutowac na temat mojej działalnosci to sie najpier o niej więcej dowiedz :) zapraszam na strone WWW.spearfishing.pl gdzie sie troszke dowiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lojszczyk, to sie dzwoni i zgłasza sie to odpowiednim organom a nie sam wojuje z kłusolami... Jeśli jest to rzeka to z pewnością nie mają pozwolenia na polowanie...

 

Lojszczyk, widze że bardzo cie boli moja działalnosc, ale jeśli chcesz podyskutowac na temat mojej działalnosci to sie najpier o niej więcej dowiedz :) zapraszam na strone WWW.spearfishing.pl gdzie sie troszke dowiesz :)

Po pierwsze: po co mam dzwonić skoro mam uprawnienia kontrolne ?

Po drugie: Nie boli mnie, ale wśród osób polujących z kuszami spotykam więcej debili niż wśród wędkarzy . Skoro polujesz z kuszą, to czemu piszesz w temacie wędkarskim ? Zamiast mnie odsyłać do strony, zastanów się czy ja tych przepisów nie znam albo czy ich nie pisałem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możecie polecić jakieś spiningowo - spławikowe miejsce ( typu jezioro, żwirownia ale nie rzeka) gdzie grasuje okoń, szczupak, sandacz, płoć  i gdzie da się spokojnie łowić z brzegu  w odległości do 100km od Warszawy?

Takie rzeczy to chyba tylko w Zalewie Zegrzyńskim. Serio  :) Ja chyba w majówkę zaatakuję rozlewiska Narwi w okolicach Pułtuska  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikam w to jakie masz uprawnienia, i co pisałeś ale skoro masz o tym pojęcie to powinieneś potrafić odróżnić łowce podwodnego od kłusownika ;) idąc tym tokiem myślenia można uznac że to wędkarze są źli bo jakiś procent ich zostawia multum śmieci, wywala tony zanenty do wody itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

wśród osób polujących z kuszami spotykam więcej debili niż wśród wędkarzy

 

Statystyk zadnych nie prowadze, ale podejrzewam, ze odsetek debilizmu jest taki sam, bez wzgledu na miejsce zamieszkania, wyksztalcenie, profesje, hobby i wiek. 

 

Wczoraj natknalem sie na czasozjadacz. I to gdzie - na forum Newcastle United! :P

 

http://www.kalassa.net/propilkki2/index.php

 

...i polskie forum: http://propilkki.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lojszczyk, to sie dzwoni i zgłasza sie to odpowiednim organom a nie sam wojuje z kłusolami... Jeśli jest to rzeka to z pewnością nie mają pozwolenia na polowanie...

 

Lojszczyk, widze że bardzo cie boli moja działalnosc, ale jeśli chcesz podyskutowac na temat mojej działalnosci to sie najpier o niej więcej dowiedz :) zapraszam na strone WWW.spearfishing.pl gdzie sie troszke dowiesz :)

Po pierwsze: po co mam dzwonić skoro mam uprawnienia kontrolne ?

Po drugie: Nie boli mnie, ale wśród osób polujących z kuszami spotykam więcej debili niż wśród wędkarzy . Skoro polujesz z kuszą, to czemu piszesz w temacie wędkarskim ? Zamiast mnie odsyłać do strony, zastanów się czy ja tych przepisów nie znam albo czy ich nie pisałem ???

 

Chłopie zastanow sie co  piszesz.....

jad przez Ciebie przemawia.....

co masz do tematu wedkarskiego ? zakladales go ?

jak nie to spokój i czilałt :)

moim skromnym zdaniem, wole 50 z kuszami, niz 50 z sieciami....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klenie, jazie w okolicach Warszawy. Ktoś mi podpowie jakąś fajną, cichą rzeczkę ?

Wkra - z tym że tam raczej brodzenie

Ja osobiście myślę o Utracie - w necie piszą że coś tam pływa

Całe życie zastanawiam się jak jest w rzeczce Czarnej płynącej przez puszcze "Marecką" ile razy jestem tam na spacerze tyle razy się zastanawiam, kiedyś nawet udało mi się z mostków wypatrzyć jakieś ryby ok 20 -30cm dłg. Ale to raczej marzenia ściętej głowy żeby tam były ciekawsze ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Klenie, jazie w okolicach Warszawy. Ktoś mi podpowie jakąś fajną, cichą rzeczkę ?

Wkra - z tym że tam raczej brodzenie

Ja osobiście myślę o Utracie - w necie piszą że coś tam pływa

Całe życie zastanawiam się jak jest w rzeczce Czarnej płynącej przez puszcze "Marecką" ile razy jestem tam na spacerze tyle razy się zastanawiam, kiedyś nawet udało mi się z mostków wypatrzyć jakieś ryby ok 20 -30cm dłg. Ale to raczej marzenia ściętej głowy żeby tam były ciekawsze ryby.

 

 

 

 

Może troszke pomoge często widuje wędkarzy na Jeziorce w kolicach piaseczna, jest to fajna i cicha rzeczka ale co tam pływa to nie mam pojęcia ;p
 

 

Dzięki za cynk  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Klenie, jazie w okolicach Warszawy. Ktoś mi podpowie jakąś fajną, cichą rzeczkę ?

Wkra - z tym że tam raczej brodzenie

Ja osobiście myślę o Utracie - w necie piszą że coś tam pływa

Całe życie zastanawiam się jak jest w rzeczce Czarnej płynącej przez puszcze "Marecką" ile razy jestem tam na spacerze tyle razy się zastanawiam, kiedyś nawet udało mi się z mostków wypatrzyć jakieś ryby ok 20 -30cm dłg. Ale to raczej marzenia ściętej głowy żeby tam były ciekawsze ryby.

 

 

 

 

Może troszke pomoge często widuje wędkarzy na Jeziorce w kolicach piaseczna, jest to fajna i cicha rzeczka ale co tam pływa to nie mam pojęcia ;p
 

 

Dzięki za cynk  ;)

 

ehh

 

Mam nadzieje ze jeszcze nie pojechałeś nad wode... co do utraty http://jerkbait.pl/topic/39481-rzeka-utrata-zatruta/ piszą ze od groma ryby padło... więc niestety po fajnym łowisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ marzenia ściętej głowy żeby tam były ciekawsze ryby.

 

Byś się zdziwił jakie PSTRĄGI są w rzekach które można niemal przesikać. Ledwo dołek,ledwo pieniek,trawy jakieś,zaczepów od groma. W zasadzie człowiek widzi dno i myśli sobie żadna ryba tu nie stanie. Okazuje się,że prowadząc przynętę pstrową ON wyskakuje nie wiadomo skąd,gdzieś w tych trawach, pod burtami, w okolicy dołków ma stanowisko. Czesto widać branie. A czuć je genialnie na krótkim zestawie. Wrażenia bajeczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...