Skocz do zawartości

Chce kupic subaru 2,0 GT bez skrzyni?


pawel.z

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce kupic impreze 2.0 GT z 99 roku, niestety w aucie uległa awarii skrzynia biegow, jako ze jestem zupełnym laikiem co do technicznej budowy Imprezy chciałbym was zapytac za jaka kwote moge dostac skrzynie biegow do tego modelu, jest to wersja europejska, skrzynie z anglikow nie pasują, nie za bardzo mam wiecej danych na temat tego jak skrzynia tam siedziała(chodzi mi o numery seryjne itp)Czy w momencie jakiejs awarii skrzyni moze cos jeszcze sie popsuc?

 

Wiem ze pytanie nie jest szczegółowe ale mam nadzieje ze ktos z Was bedzie potrafił mi pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy na forum i zapraszamy tutaj :arrow: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p= ... e85#494952

 

 

kupno skrzyni, to loteria.

Za skrzynie musisz dać min 3 koła, a i tak nie wiesz co kupujesz :!:

Proponowałbym zlecić naprawę tej rozsypanej, ale w jakimś wyspecjalizowanym warsztacie.

Natomiast kapitalny remont na oryginalnych częściach nie powinien przekroczyc tej kwoty.

 

ja robilem remont skrzyni w WRX, po rozsypaniu sie I i II biegu (są na wspólnym walku) i zarówno kola, jak i wałek pierwszych dwóch biegów jest najdroższy.

Dodatkowo wymieniono łozyska, synchronizator III, wszystkie uszczelniacze, tuleje wszystkich wałków.

Zamknąłem sie kwotą 2500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynie z anglikow pasuja.

 

Ja bym tak auta nie kupowal, skoro nawet nie mozna go odpalic, chyba, ze od kogos w 100% zaufanego.

 

Co do tego co sie moglo popsuc - to kompletne wrozenie z fusow. Ale jezeli np. awaria skrzyni powstala w wyniku wrzucenia 2 biegu zamiast 4 podczas wyscigu, to potrafie sobie wyobrazic dosc wiele popsutych elementow. Wniosek - jak w drugim zdaniu tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi, odpalic pewnie i mozna, auto chce kupic od swojego szefa, który ma bardzo duzo znajomych z anglii i japonii i gdyby pasowała to by napewno juz wymienił za grosze, a europejskiej nie mogl znalesc, chyba ze kłową ale to juz zupełnie inna półka cenowa. musze jeszcze dokładniej sie wypytac co tam sie stało i wtedy pewnie bedziecie mogli mi lepiej doradzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupno skrzyni, to loteria.

wlasnie. moze byc dobrze, ale nie musi. jak bedziesz mial pecha, to i tak bedziesz remontowal

i koszty calkowite beda 2 razy wieksze.

co do kupowania "bez" skrzyni, to wystarczajaco jasno wypowiedzialo sie kilka osob.

jakbys jednak zdecydowal sie na zakup, a pozniej naprawe na oryginalnych gratach,

to daj znac - mam uzywany wklad, zdemontowany z mojego gt 00.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za szybkie odpowiedzi, odpalic pewnie i mozna, auto chce kupic od swojego szefa, który ma bardzo duzo znajomych z anglii i japonii i gdyby pasowała to by napewno juz wymienił za grosze, a europejskiej nie mogl znalesc, chyba ze kłową ale to juz zupełnie inna półka cenowa. musze jeszcze dokładniej sie wypytac co tam sie stało i wtedy pewnie bedziecie mogli mi lepiej doradzic.

 

po ostatnim miesiacu troche ze skrzynia mialem do czynienia :mrgreen:

 

ani w pierwszym ani drugim wypadku nie mialem takiej akcji, ze niedalo rady autem jechac - raz jak padla mi 3 to mialem 4 i 5 i R i dalo sie jechac ;) potem padla mi 2 i mialem 1 3 4 5 R i tez dalo sie jechac - jezeli auta nie da rady odpalic to cusik jest nie tak (chyba ze cos zle zrozumialem )

jezeli od zaufanego czlowieka kupujesz i masz taka opcje ze jak cos bedzi enie tak w silniku to kolege walniesz w cymbal i mu oddasz auto to bierz je, potem wklad seryjny od Abta w pasztet cenie (bo on pasztet jest :mrgreen: ) i sie ciesz autem.

jedyny minus z uzywanym wkladem jest taki, ze moze za chwile strzelic, chyba ze go dasz do przeswietlenia, czyli sprawdzenia czy nie ma mikropekniec materialu to bedziesz wiedzial co i jak - przeswietlenie w PIMOT kosztuje cos ok 1k PLN ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani w pierwszym ani drugim wypadku nie mialem takiej akcji, ze niedalo rady autem jechac - raz jak padla mi 3 to mialem 4 i 5 i R i dalo sie jechac potem padla mi 2 i mialem 1 3 4 5 R i tez dalo sie jechac - jezeli auta nie da rady odpalic to cusik jest nie tak (chyba ze cos zle zrozumialem )

 

 

Typowy przykłąd wnioskowania na podstawie pojedynczych przypadków. Bardzo czesto nie da się jechać, albo nie da się jechac bez dalszej destrukcji skrzyni, w tym ryzyka uszkodzenia obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ani w pierwszym ani drugim wypadku nie mialem takiej akcji, ze niedalo rady autem jechac - raz jak padla mi 3 to mialem 4 i 5 i R i dalo sie jechac potem padla mi 2 i mialem 1 3 4 5 R i tez dalo sie jechac - jezeli auta nie da rady odpalic to cusik jest nie tak (chyba ze cos zle zrozumialem )

 

 

Typowy przykłąd wnioskowania na podstawie pojedynczych przypadków. Bardzo czesto nie da się jechać, albo nie da się jechac bez dalszej destrukcji skrzyni, w tym ryzyka uszkodzenia obudowy.

 

e tam dramatyzujesz :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamusmax, być moze Ty mozesz sobie pozwolić na takie ryzyko/masz farta, ale nie udzielałbym takich rad innym. Kawałek ukruszonego zęba wpadający między koła biegów elegancko rozrywa obudowę.

 

moze rozerwac ;) - nie wiemy w jakim stanie jest ta skrzynia w tym aucie - moze juz nie ma obudowy, moze tej skrzyni wcale nie ma itp itd - nie daje zadnych rad tylko chodzilo mi ze jezeli padla skrzynia a nie jest zdjeta z auta to mozna je odpalic i osluchac czy nie gra panewka np.

generalnie jak skrzynia padnieta a sprzedajacy niepewny to dac sobie spokoj bo nie warto sie ladowac na mine ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja w tej chwili jeste w podobnym momencie, tj mam swoja skrzynie na stole.

Moglem kupic udokumentowana skrzynie z WRX-a po 30 tys z gwarancja 6 mc za 3500 PLN ale wybralem nowe czesci do tej co mam obecnie ( synchronizatory 1 i 2-ki, nowa wiskoza). Wyszlo porownywalnie a przynajmniej wiem co teraz mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak: ja w tej chwili jeste w podobnym momencie, tj mam swoja skrzynie na stole.

Moglem kupic udokumentowana skrzynie z WRX-a po 30 tys z gwarancja 6 mc za 3500 PLN ale wybralem nowe czesci do tej co mam obecnie ( synchronizatory 1 i 2-ki, nowa wiskoza). Wyszlo porownywalnie a przynajmniej wiem co teraz mam

 

nie licytuj sie ja swoja mialem na stole 2 razy w ciagu miesiaca :mrgreen::lol:

 

ale fakt lepiej ogarnac swoja na nowych gratach niz kupowac kota w worku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie licytuj sie ja swoja mialem na stole 2 razy w ciagu miesiaca :mrgreen::lol:

 

a ja skrzynie z legacy t. 6 czy 7 razy mialem na stole...

 

Panowie, "R" to wsteczny a nie "Rakieta".

 

kurna wiedzialem ze po cos to techniczne czytem ;) do tej pory jeden, dwa, trzy, cztery, piec, rakieta :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W subaru które chce kupic skrzynia jest juz wyjeta, w skrzyni nie wytrzymały tryby, obudowa jest cała, jak sie dowiedziałem jakis fachowiec z gdanska moze ją zrobic za +/- 1000zł. z tym ze dla obecnego własciciela zwykła skrzynia nie wystarcza i moze dlatego miał ambicje na kłową. jeszcze sie zastanowie, ale tak na 80% wezme to subaru, mozecie mi powiedziec jaki jest koszt wymiany paska rozrzadu, czy trudno go wymienic? Niechodzi mi o cene wymiany w super serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. nie wymienia się raczej samego paska

2. sprawny mechanik sobie poradzi, ale trzeba uważac bo łatwo uszkodzić silnik podczas operacji

3. ja bym nawet nie probowal bez wyjmowania chłodnicy

 

Cóż to za fachowiec z Gdańska? Bo znajomy fachowiec z Gdańska wozi skrzynie do Warszawy wiec chyba nie ma kto mu ich tam robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fachowiec z gdanska moze ją zrobic za +/- 1000zł.

 

jakas niska ta cena :roll:

 

btw to obecnemu wlascicielowi nie wystarcza seryjna skrzynia czy nie moze jej znalezc, bo eu nie ma a angielskie ponoc nie pasuja.

 

moim zdaniem jakas mina.

 

No własnie i mnie to troche zastanawia. Druga rzecz to to, ze nie mozna auta odpalic bo skrzynia jest wyjeta. Auto od zaufanej osoby i po niskich kosztach wiec mam troche metlik w głowie... On chyba chciał tam włozyc cos lepszego od orginalnej a nie chciał wsadzac (nowej) kłowej za ok 17k, wiec moze stad te problemy ze znalezieniem czegos po srodku, co by pasowało, sam nie wiem, kupno takiego auta, w sumie jak kazdego uzywanego to wielka niewiadoma... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...