Skocz do zawartości

Outback MY24


Qvado

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich :)

Odebrany 2tyg temu :yahoo:

Moje 1 Subaru 

Jak sie pojawila 6GEN Outbacka to odrazu :wub: ale tez byl brany pod uwage nowy Crosstrek ale po wsadzeniu hybrydy do auta to maly bagaznik staly sie juz bardzo maly :( ( plus hybryda :toobad: )

wiec powrot do Outabacka i dobrze :) wersja Touring (odpowiednik chyba Platinium w PL )  w kolorze Sapphire Blue Pearl 

Wersja tez troche inna bo zamontowana z "fabrycznym" LPG

Auto oklejone z przodu folia ppf, tez w srodku oklejone wszystkie piano black itp  oraz ekran glowny

Narazie brak czasu na wiecej fot ale pewno z czasem sie pojawia :upside-down-face_1f643-small:

Na zegrach wczoraj  pierwsze 1000 km :)

image.thumb.jpeg.a091a014f531559cd78e6ad6f6baed1d.jpeg

 

image.thumb.jpeg.fc66d0705b5ee520591434e66ab6e9a8.jpeg

  • Super! 12
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, pewnie jako pierwszy użytkownik "fabrycznego" lpg w tej generacji.

 

Ciekawa konfiguracja z lpg. Liczymy że podzielisz się doświadczeniami jak trochę pojeździsz.

 

 

Wiesz może  co to za instalację tam u Was montują?

 

No i jakie są efekty i wrażenia eksploatacyjne,  bo u nas jak narazie znam kilka przypadków gdzie nie udało się dostroić tego silnika z instalacją lpg i pojawiło się sporo problemów z wysokim zużyciem obu paliw, problemów z płynnością pracy a w rezultacie jeden z użytkowników zdecydował o zdemontowaniu instalacji. Inny kolega wciąż "walczy" ale to wciaż nie to.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj  ( znaczy w Hiszpanii ) od wielu lat jest tak ze , oczywiscie auto przyplywa z Japonii, pozniej jedzie prosto do montowni gazu po Madyrtem, jest to wyslekcjonowana firma ktora od lat zajmuje sie montowaniem gazu do Subaru.( Tutaj wogole montaz gazu nie jest tak popularny jak w pozostalych krajch  Europy, ostatnio dopiero rosnie jego popularnosc  ) Jest to oczywiscie uznawane jako montaz fabryczny , czyli pelna gwarnacja fabryczna jak z kazdym innym silnikiem, auto po montazu przechodzi jeszcze dodatkowy przeglad na stacji kontroli pojazdow i dopiero wtedy trafia do odbioru do dilera.  Po odbiorze samochodu jest jeszcze przeglad u dilera po pierwszym tysiacu . Zbiornik gazu ktory jest zamontowany to 76L.  

Srednie spalanie mieszane  miasto/trasa , tak policzone narazie na "oko":upside-down-face_1f643-small:bo nie wyjezdzilem jeszcze baku:biglol: wychodzi ok 9l/100 wiec calkiem przyzwoicie.

Nie odczuwam zadnej roznicy czy jedzie na benzynie czy tez na gazie 

Ksiazeczka ktora dostalem wraz z odbiorem samochodu.

Moze mi sie uda z koncem tygodnia wiecej zdjec wstawic tez silnika 

 

image.thumb.jpeg.c55a1236d15cb628295e486eb3a115d2.jpeg

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletnie sie nie znam na lpg ale wygląda to wszystko intrygująco.

 

 

Dużo jeździsz?  

 

Ciekawym bedzie poznać doświadczenia po kilkunastu/kilkudzisieciu tys km zrobionych na muchozolu z tymi wszystkimi gpf-ami, katalizatorami, bezpośrednim wtryskiem.

 

 

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, dirkdiggler napisał(a):

Kompletnie sie nie znam na lpg ale wygląda to wszystko intrygująco.

 

 

Dużo jeździsz?  

 

Ciekawym bedzie poznać doświadczenia po kilkunastu/kilkudzisieciu tys km zrobionych na muchozolu z tymi wszystkimi gpf-ami, katalizatorami, bezpośrednim wtryskiem.

 

 

 

 

Mialem  duzo auto z lpg , z montowanymi fabrycznie ( i nie fabrycznie tez ;) ) Duzo jezdze :yahoo: uwazam ze jak sie dba to sie ma ;) (jak widzialem w Twoich postach masz chyba podobnie :upside-down-face_1f643-small:)

nim kupilem subaru to analiza ilus tam marek, ale zawsze cos :excl:( czyli jak juz cos w miare ok np.brane bylo pod uwage XC60 to silnik typu hybryda :toobad:)

Outback oferowal dla mnie wszystko co potrzebuje , duze, bezpieczne i wygodne auto z 4x4, z normalnym nie wysilonym silnikiem za rozsadne pieniadze:biglol: 

w moim przypadku dosc wazna sprawa czyli z montowanym na gwarancji LPG ( ekonomia to jedno ;) nizsze podatki od auta to drugie  :biglol: ale tez przepisy jakie obowiazuja w duzych miastach w ES dotyczacych norm spalin pozwalaja mi wjezdzac w strefy na rowni z badziwiem elektrycznym :P)

Jak wczesniej pisalem , duzo jezdze ( ale jak zuwazylem dirkdiggler jezdzisz tez duzo :biglol: ) plus podziwiam Twoje watki na tym i na amerykanskim forum , tez bardzo mi pomogly przy wyborze auta za co duuuzy szacun dla Ciebie :bowdown:)

bardzo wiele godzin spedzonych w autach wiec j.w .

Mam nadzieje ze bede sie mogl dzielic tylko pozytywnymi wrazniami i przemysleniami  :D

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki, za informacje zwrotną o moim wątku.

Faktycznie sporo jezdzę i z tego powodu  temat lpg  mnie intryguje.

Znam zalety tych rozwiązań w poprzednich generacjach silników fb25(tych jeszcze z pośrednim wtryskiem) oraz wymagania eksploatacyjne co do których faktycznie dość dobrze pasowało określenie jak dbasz tak masz.

 

Natomiast gdy poruszysz w branży montażowej temat instalacji lpg do silników FB25 DI czyli naszej generacji wszyscy nabierają wody w usta.

Fachowcy raczej polecaja poczekać i nie spieszyć się z montazem bo obecnie dostępne rozwiązania sa bardzo  niedopracowane i ponoć powtarzalnie w tych autach "lecą" katalizatory przy zasilaniu lpg i pojawia się sporo problemów z "rozjazdem regulacji", auta nie jezdzą jak trzeba itp.

 

Myślę że coś może być na rzeczy bo polska branża lpg jest raczej mocna w te klocki i jeśli oni podchodzą do tematu jak pies do jeża to faktycznie możliwe, że technologia wymaga jeszcze dopracowania.

 

Stąd bardzo mnie interesuje Twój przypadek bo jesteś badajże pierwszym forumowiczem z lpg w tym aucie. Wrzucaj regularne update'y i trzymam kciuki by wszystko pracowało niezauważalnie, a korzysci przysłoniły ewentualne niedogodności

 

 

 

 

Edytowane przez dirkdiggler
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, invi napisał(a):

Bardzo fajna wersja kolorystyczna

dzieki:D mi tez sie podoba:D . 

Wylecialy "dilerskie dywaniki  "

Zamiast nich przyszly te 

image.thumb.jpeg.39987cf4bfed8bc4a90f2547a25a45f5.jpeg

 

image.thumb.jpeg.0a003eb0e27050104035e17538c89191.jpeg

 

Idealnie pasuja i cena tez rozsadana ;)

https://frogum-shop.pl/dywaniki-samochodowe/dywaniki-samochodowe-proline-dopasowane-do-subaru-outback-vi-od-2020/#alg_currency_selector

 

Jedna "wada " wg mnie to ze na tyl nie sa laczone i nie oslaniaja tunelu ( ale przyciolem welurowy dywanik :D i pasuje idalenie :)

 

Po spadjacym "zoltym g " z nieba czyli kalimie :czerwona: ktora syfi wsio i sie wciska w kazdy zakamarek auto wymagalo mycia

Polecam po umyciu ten produkt, sam bylem bardzo zaskoczony efektem:yahoo: na mokro sie aplikuje, doskonale wiaze wode i odrazu po przetraciu auto suche i blyszace

Rano nawet rosy na nim nie bylo 

image.thumb.jpeg.f8e6f93a64b09afc92dec0d7c3daed5c.jpeg

 

image.thumb.jpeg.eeda1afae4ff489bd42f5cc6403b5f58.jpeg

 

https://sklep.soft99.eu/pl/strona-glowna/47-rain-drop-4975759105268.html

Prawdziwa baz:Pooooka

Wlazem jeszcze pod auto zeby luknac co i jak ;)

image.thumb.jpeg.69baf09a48f2b815f91a0e56f8122edb.jpeg

 

image.thumb.jpeg.e49bc68a30e7ed0906499a7bcf36f763.jpeg

 

image.thumb.jpeg.1cea140c8785aa1d9cc5692cdbf85c7e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.5883315d9242c08633dc870812f42c48.jpeg

 

image.thumb.jpeg.780b45c9f42b191075db1cc5af2759f1.jpeg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, fajne zdjęcie osłony dyferencjału. W końcu dokładnie widać jak to jest zamontowane. Rzeczywiście wydaje się świetnie go chronić. Też o takiej myślę w tym roku. Dokładałeś przy zakupie auta czy może w Hiszpanii wszystkie z tym wyjeżdżają? :)

Edytowane przez invi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Fajny wózek w bardzo ładnym i nietypowym kolorze :-) Jaka była dopłata do LPG? Po zwrocie kosztów montażu, możliwość jazdy za pół ceny jest bardzo kusząca...

Do Madrytu nie jest daleko - jeszcze przyjdą czasy, że będziemy jeździć Subarakami do Hiszpanii na wywczas z montażem LPG :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 09:16, invi napisał(a):

O, fajne zdjęcie osłony dyferencjału. W końcu dokładnie widać jak to jest zamontowane. Rzeczywiście wydaje się świetnie go chronić. Też o takiej myślę w tym roku. Dokładałeś przy zakupie auta czy może w Hiszpanii wszystkie z tym wyjeżdżają? :)

Nie ma tak dobrze ;) jest platne ale ;) ze male upusty od ceny maja dilerzy to walcza tez ze montuja rozne doataki to odrazu wybralem montaz oslon ;) tez pierwszy przyglad przy 15tys  dostalem "gratis "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozna blizej :P nie trzeba az do Madrytu :P doplata do LPG 2100€ , srednia cena benzyny 1.60€ , srednia cena LPG 0.95€ , wiec zakladajac ze pali wiecej lpg to i tak srednio 0.5€ na kazdym litrze , zbironik gazu duzy :) wchodzi jakies 65l ( jak odebralem to wlalem 67l) , no i ze auto ma etykietke "eco" to ida rozne znizki tutaj...tansze parkowanie w miesicie, moge jechac osobnym pasem , tansze oplaty podatkowe itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Qvado napisał(a):

mozna blizej :P nie trzeba az do Madrytu :P doplata do LPG 2100€ , srednia cena benzyny 1.60€ , srednia cena LPG 0.95€ , wiec zakladajac ze pali wiecej lpg to i tak srednio 0.5€ na kazdym litrze , zbironik gazu duzy :) wchodzi jakies 65l ( jak odebralem to wlalem 67l) , no i ze auto ma etykietke "eco" to ida rozne znizki tutaj...tansze parkowanie w miesicie, moge jechac osobnym pasem , tansze oplaty podatkowe itp...

Relacja ceny LPG do Pb w Hiszpanii to 0,59.

W Polsce 0,42.

"Eco" też u nas będzie, to kwestia czasu.

Może się okazać, że dla paliwożernych daily, LPG to będzie bardzo dobre rozwiązanie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jestem po wstepnym przegladzie i

wyregulowanie softu do instalacji LPG ( wg mnie troszke za duzo pali LPG :P ) , przy okazji dowiedzialem sie ze nowe wiecej pala :question::idea: i tak po 10tys powinno palic mniej :krecka_dostal:

i teraz "ciekawostka" - ze nie moge sam sprawdzic i zrobic aktualizacji starlinka, ze tylko serwis to na razie robi? i tez aktualizuja przez pendriva:excl:

oraz nie mialem opcji  wysywietlania "kompas" to sie dowiedzialem ze w mojej wersji tego nie ma:czerwona: ze jest dostepna tylko w wersji "cross/field" czyli jakby nizszej :( czyli tak samo jak w innym watku z relingami

dla wersji cross/field sa zamontowane mocniejsze relingi , dla wyzszej wersji slabsze, paranoja jakas:czerwona::toobad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Qvado napisał(a):

To jestem po wstepnym przegladzie i

wyregulowanie softu do instalacji LPG ( wg mnie troszke za duzo pali LPG :P ) , przy okazji dowiedzialem sie ze nowe wiecej pala :question::idea: i tak po 10tys powinno palic mniej :krecka_dostal:

i teraz "ciekawostka" - ze nie moge sam sprawdzic i zrobic aktualizacji starlinka, ze tylko serwis to na razie robi? i tez aktualizuja przez pendriva:excl:

oraz nie mialem opcji  wysywietlania "kompas" to sie dowiedzialem ze w mojej wersji tego nie ma:czerwona: ze jest dostepna tylko w wersji "cross/field" czyli jakby nizszej :( czyli tak samo jak w innym watku z relingami

dla wersji cross/field sa zamontowane mocniejsze relingi , dla wyzszej wersji slabsze, paranoja jakas:czerwona::toobad:

 

To trochę brzmi jak wersja inna... nie wyższa/niższa. 

Cross/field jak nazwa może sugerować ma być wyprawówką w teren do jazdy na azymut i spaniu na dachu. Stąd opcje kompasu i wzmocnionego dachu. 

Twoja widocznie ma służyć do jazdy po drogach szosowych i supermarketu. ;) A spać masz w hotelu. ;p

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Qvado napisał(a):

To jestem po wstepnym przegladzie i

wyregulowanie softu do instalacji LPG ( wg mnie troszke za duzo pali LPG :P ) , przy okazji dowiedzialem sie ze nowe wiecej pala :question::idea: i tak po 10tys powinno palic mniej :krecka_dostal:

 

Z tymi 10 tys. coś chyba jest na rzeczy. U mnie właśnie od niedawna stał się jakby mniej spragniony. Będę obserwował, bo to przyjemna obserwacja :-)

Edytowane przez ben
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Orear napisał(a):

 

To trochę brzmi jak wersja inna... nie wyższa/niższa. 

Cross/field jak nazwa może sugerować ma być wyprawówką w teren do jazdy na azymut i spaniu na dachu. Stąd opcje kompasu i wzmocnionego dachu. 

 

 

Jest trochę niższa:

- ma słabsze audio (bardzo słabe),

- nie ma składanych lusterek,

- nie ma kamery przód / bok.

 

A do wyposażenia "w teren" zaliczyłbym jeszcze tapicerkę z gumy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...