Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie ciekawe czy będziemy koronowac nowego mistrza świata już w tą niedzielę.

Ogólnie sprawa jest prosta on musi pojechać taktycznie a inni jak by nie było jutra ale trochę utrudnia to sytuacjo konstruktorów. Dla Toyoty to na pewno priorytet. 

W każdym razie to bardzo trudny rajd, łatwo o błąd zwłaszcza jak będzie padać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin takes inaugural ERC tyre title

Michelin is the winner of the inaugural FIA European Rally Championship for Tyre Suppliers after a dramatic conclusion to the 2024 season in Poland yesterday.
 
FIA European Rally Championship for Tyre Suppliers after round 8/8 (provisional):
1 Michelin: 325 points
2 Pirelli: 322 points
3 MRF: 221 points
4 Hankook: 120 points  
All results are subject to final FIA confirmation.
 
 
https://fiaerc.com/a/news/w28801_Michelin-takes-inaugural-ERC-tyre-title?fbclid=IwY2xjawF59-lleHRuA2FlbQIxMQABHc7p6htdLDH8_zu_BadIboczBae7UkeinoHtD5q260qAA2ysKFccy51zDQ_aem_kz5in9CciPIVKZX5fWZm4A
 
 
 
http://content.invisioncic.com/b331833/monthly_2024_10/426ca640-9573-40fd-b366-3e96393d27e8_141024atmichelin.thumb.jpeg.ffdc415778abff71e45775f9e5222f9e.jpeg
Dlatego właśnie Hankook wyłącznym dostawcą opon dla WRC od 2025

A na poważnie, to ciekaw jestem na ile w ostatnim rajdzie rolę odegrały opony. Być może eksplozja formy Mabelliniegi wynikła z tego że MRF akurat trafił z mieszanką?
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bosman napisał(a):

Dlatego właśnie Hankook wyłącznym dostawcą opon dla WRC od 2025 emoji6.png

A na poważnie, to ciekaw jestem na ile w ostatnim rajdzie rolę odegrały opony. Być może eksplozja formy Mabelliniegi wynikła z tego że MRF akurat trafił z mieszanką?

Tak moze byc. Gdzieś słyszałem że MRF jest słabe na wysokie temperatury i znacznie lepsze jak jest chłodno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bosman napisał(a):

Dlatego właśnie Hankook wyłącznym dostawcą opon dla WRC od 2025 emoji6.png

A na poważnie, to ciekaw jestem na ile w ostatnim rajdzie rolę odegrały opony. Być może eksplozja formy Mabelliniegi wynikła z tego że MRF akurat trafił z mieszanką?

Może być jak z D-Mack kilka lat temu. W wąskim oknie pracowały lepiej niż te "uznanych" producentów.

 

9 godzin temu, Bosman napisał(a):

Spektakularnie!

Szkoda że na samym rajdzie będą ograniczniki cięć i już tak perłowo nie będzie. Ale i tak jadę

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, przymar napisał(a):

Może być jak z D-Mack kilka lat temu. W wąskim oknie pracowały lepiej niż te "uznanych" producentów.

Potwierdzam. Ok 2015 roku Dmack miał trafioną na polskie warunki szutrówkę. Ale tylko miękką mieszankę.

Tak przynajmniej doradził mi wtedy czołowy olsztyński szutrowiec :)  jak szukałem opon na sezon.

I rzeczywiście wtedy miękkie Dmacki nie ustępowały Michałom za połowę ich ceny, a od Pirelli były (jak na moje amatorskie potrzeby) lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny VLOG, jak widać chłopaki mocno wierzyli w zwycięstwo, były uśmiechy ale ten niedosyt na mecie jest. 

 

Bardzo fajne obrazki z podium, ciekawe przerywniki z wymiany doświadczeń ale i tak bohaterem odcinka zostaje Igor :twisted:

 

 

 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strategia dla Seba , Tanaka i Evansa raczej prosta. Flat out i modlic sie zeby Therry popełnił blad ale wyglada na dobrze przygotowanego. Test w zeszlym tygodniu a teraz w weekend rajd w Austrii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Adi napisał(a):

Ruszył Shedown, długość jego nie imponuje. Minutę jazdy.

Thierry musi ugrać 2 punkty więcej niż Ott.

Oby mu się to nie udało, wtedy emocje nam się przedłużą.

Kompletnie nie reprezentatywny do odcinków rajdu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adi napisał(a):

Ruszył Shedown, długość jego nie imponuje. Minutę jazdy.

Thierry musi ugrać 2 punkty więcej niż Ott.

Oby mu się to nie udało, wtedy emocje nam się przedłużą.

 

 

Live

 

https://fb.watch/vguza30ovC/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, turdziGT napisał(a):

Ciekawostka. Nic nie znaczy ale.....

 

Screenshot_20241017_130643_SamsungInternet.thumb.jpg.edecfd572c7a849605891bc0d7c44886.jpg

 

 

 

 

Miko lubi w pokazówki a dalej i tak przeważa chłodna kalkulacja, chłopaki mają szybkość, może i by mogli to na co czekamy ale dla nich najważniejszy jest zawsze cel nadrzędny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...