Skocz do zawartości

Rajdowe dyskusje 2024


turdziGT

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę ze nardzo madra jazda Tanaka. Ma w kieszeni 15 punktów odrobione do Therrego i myse ze glupota by bylo w tej sytuacji bicycle o zwycięstwo z Sebem ktory nie ma nic do stracenia. 

Cyril dobrze to wytlumaczy na koniec dnia.Niestety Ott musi poczekac na jokera zeby poprawic auto troche w jego kierunku ale na razie wyglada to bardzo dobrze i ten rajd przyroci go na dobre w walce o tytuł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, szubaru napisał(a):

Tymczasem Kajto mający swój plan i lubiący Sardynię jest 9 w generalce 

 

W podobnym stylu jeszcze chwila i Munster w pudło wejdzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowiezie zwycięstwo z tak zwanym paluszkiem.

A super niedziela chyba trafi do goniącego lidera Tanaka. Razem z PS

 

Minusem nowego systemu jest bez wątpienia brak premii za wygraną.

Taki drugi po sobocie Tanak, jakby spiął się bardziej i wygrał nie tylko niedzielę, ale i cały rajd, to i tak nie dostanie nawet punkcika więcej niż teraz, zakładając że dojedzie drugi. 

Czyli poza prestiżem, kalkulując wyłącznie punkty, nie ma co się spinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale teraz zrobi sie ciekawie bo Tanak wsadzi sie prosto w walka o mistrza i jeżeli byl bym Therrym to juz zaczal bym sie obawiac. Ida 3 rajdy na ktorych Tanak powinien zdemolować wszystkich i myślę ze moze sie zrobić gorąca w Teamie i Cyril będzie miał roboty po pachy. 

 

Uważam ze Tanak pojechał mega sprytny rajd. Myślę ze miał tempo żeby ograć Ogiera ale na koniec dnia wygrał rozsądek bo wie że to jego dużą szansa żeby odrobić mnóstwo punktów. Z tego punktu pozostaje trochę niedosty bo ciężko jest walczyć z kierowca który nie ma nic do stracenia a ty masz inny główny i ważniejszy cel i nie możesz sobie bozwolic na takie ryzyko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten odcinek zawszę wrzuca jakąś dramę i kolejna rzecz. Zawszę trzeba trzymać ciśnienie na prowadzącym do samego końca. 

No to Seb będzie wściekły.  

 

W klasyfikacji 

 

Therry 122 

Evans i Tanak op 104 

Ogier 92

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piękny rajd Otta, a miał się rozkręcić dopiero na PL, LAT i FIN.
W koncu mu wszystko zagrało.
Miałem cichą nadzieję, że Tanak wygra też niedzielę i PS, ale Thierry jest jednak w formie. Wygrać niedzielę odkurzając to niezły wyczyn, chociaż akurat na zniszczonym PS wcześniejsza pozycja mu pomogła.

Evans kolejny nieprawy rajd, ale nie skreślałbym go, bo potrafi być szybki na szybkich rajdach. Także przed nami 3 ultraciekawe rajdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki w tym roku za Tanaka podwojnie. Po pierwsze bo to Tanak a po drugie to bardzo dobre dla cyklu aby Hyundai wyjął mistrza i utarł nosa Toyocie co tylko zaostrzy rywalizacje.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Tanaka to zwycięstwo dużo znaczyło bo widać ze się bardzo szczerze ale ja chciałem też uchonorowac postawę Therrego.

Na prawdę jest teraz mega szybki i nie jestem pewien czy on też nie mógł wygrac tego rajdu gdyby nie ta przygoda wczoraj. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie, Latvala musi teraz „zmusić” kogoś z dwójki Kalle Ogier na pełną resztę sezonu bo chyba nie odda mistrza bez walki. Evans ewidentnie bez formy i szans na walkę o tytuł. Patrząc na kalendarz to za dwa miesiące będziemy się zastanawiać jak wewnętrznym problemem zarządzi Cyril. Czekam na newsy z Toyoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę w w Hyundaiu zrobi się gorąco a Toyota Taka, Evansem I Mistrzami dochodzącymi z boku mistrza w tym roku niewyjezdzi.  

 

Latvala potwierdził  też ze przyglądają się Pajari więc oby ten sezon nie kosztował Evansa fotela na przyszły rok bo na prawdę prezentuje się mega słabo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być całkiem realny scenariusz. Evans się im popsuł, a u Cirila Ott się naprawił ;) 

Z tym, że nie wierzę w Kalle, raczej Seb na resztę sezonu. Kalle jest bez szans w punktacji.

Ogier musiałby się spiąć na maksa, bo Zarówno Thierry nie odpuści, a jest świetny w tym sezonie, ale i Ott ma przed sobą 3 rajdy w których może ugrać niezłe punkty. Tylko on ma spory magnes na pecha, więc Neuville jest bardziej realnym typem na mistrza. 

....no chyba że Seb wróci na resztę rajdów i pojedzie jak za dawnych czasów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ogolnie dobra wiadomosc ze w koncu podjeli wyzwanie i chcia sie zaprezntowac kibicom i podjac wyzwanie na wlasnym terenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to cala czołówka WRC2. Jeżeli w tej stawce nasi chlopcy wjada do P5 to bedzie to bardzo dobry wyniki.

Edytowane przez turdziGT
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...