Skocz do zawartości

Forester XT 2018 Sport system monitorowania martwego pola


Sergi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Tomasz_555 napisał(a):

Czy samochód miał może naprawiany tył pojazdu ? 

Może wystarczy kalibracja radarów, ale to brzmi bardziej jak uszkodzenie czujnika lub jego wiązki. 

Czeka cię wizyta w serwisie. 

Coś było robione faktycznie według auto dna dwie szkody z tyłu  ale niewielkie, najdroższa na 3000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Sergi napisał(a):

Coś było robione faktycznie według auto dna dwie szkody z tyłu  ale niewielkie, najdroższa na 3000 pln.

Powoli nam się ta historia klei. Jest podejrzenie uszkodzenia któregoś z radarów. Mogła być taka historia, że sama szkoda nie uszkodziła radaru, ale podczas naprawy mogła zostać nieumiejętnie rozpięta wtyczka albo jakaś izolacja, albo zwyczajnie wiązka jest naciągnięta za mocno i gdzieś to wywołuje sianie błędów jak pojawia się woda. Serwis, komputer, kody DTC powinny wskazać który radar i co się działo, a potem zderzak na dół i weryfikacja podzespołów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Cześć.  Zaczynam działać z radarem martwego pola. Byłem w subaru w celu zrobienie diagnostyki - powiedziano mi że radar jest uszkodzony mechanicznie i trzeba wymienić na nowy . Dla potomnych nr części 87693VA000 - cena 3500 pln + 500 pln robocizna ale tak na 100% nie są pewni czy nie trzeba drugiego też wymienić bo są wpięte szeregowo.

Spróbuję jeszcze pojechać w jedno miejsce do elektronika samochodowego zobaczymy co on powie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy udało się rozwiązać problem? U mnie też to nie działa. Auto było sprowadzone z Kanady po kolizji, ktoś w Polsce wymienił radar na używany. Po odczytaniu błędów z komputera wyskoczył błąd brak komunikacji z lewym i prawym radarem, ale ten mechanik poza odczytaniem błędów nie jest mi w stanie pomóc bo nie zna tego systemu. w moim foresterze radary mają oznaczenie 87611VA020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcze caly czas.

Odwiedzilem serwis subaru w Gdansku gdzie uzyskalem informacje ze mozna zamowic taki radar ale najlepiej to wymienic dwa bo sa polaczone szeregowo master slave i moga pojawic sie bledy jesli nie sa identyczne nr części 87693VA000 - cena 3500. 

Udalo mi sie znalezc na Allergo taki radar w cenie 2500 nowy, kupilem i zamontowalem przy okazji lakierowania zderzaka,  niestety blad ciagle byl tz informacja ze system jest wylaczony. Natomiast zniknol irrytujacy efekt dzwiekowy ciaglego wlanczania i wylaczania sie systemu. Po oklolo 1-2h system sie wlaczyl i dzialal przez jakis czas ( juz wczesniej umowilem wizyte w subaru w Gdansku w celu adaptacji systemu i wykasowania bledow).

Po wizycie w ASO subaru, adaptacji i wykasowaniu bledow , system dzialal poprawnie przez okolo 30 min po czym sie wylaczyl , dostalem tez informacje od pracownika serwisu ze ciagle wyskakuje blad komunikacji pomiedzy radarami i moze to byc wina wiazki badz tego ze radary sie roznia . 

Orginalnie  radary  zamontowane w moim forku maja oznaczenie 87611VA020 .

Teraz mam dwa rozne 87693VA000 i 87611VA020 .

Zdjecia : umiejscowienie radaru, stary uszkodzony oznaczenie  , porownanie SN stary i nowy , nowy zamontowany (oznaczenie od spodu).

 

Co dalej dwie opcje albo kupic uzywke ok 700 pln ( jest cos w ogloszeniach chodzi o stary 87611VA020) adaptacja w subaru okolo 400 pln , albo zamowie nowy w ASO 3500 pln + montaz 500 pln,  troche czasu i kasy to kosztowalo.

20240215_084527.jpg

20240215_085421 (1).jpg

20240215_085411.jpg

20240215_085208.jpg

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat ogarniety, niestety skonczylo sie na wymianie 2 radarow . Troche to kosztowalo. Teraz pytanie do uzytkownikow czy system ten daje jakies powiadomienia dzwiekowe , bo mam wrazenie ze kiedys byly ale moze myle samochody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Sergi napisał(a):

Temat ogarniety, niestety skonczylo sie na wymianie 2 radarow . Troche to kosztowalo. Teraz pytanie do uzytkownikow czy system ten daje jakies powiadomienia dzwiekowe , bo mam wrazenie ze kiedys byly ale moze myle samochody.

Jak świeci się lampka ostrzegawcza, a mimo to próbujesz zmienić pas włączając kierunkowskaz to wtedy jest sygnał dźwiękowy. Podobnie jak cofasz i nadjeżdża jakiś samochód. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...